IKARIKAR http://www.ikar.sk

Temná strana (pracovný, možná zmena) (Shadowe)11.4.2010
 

5
 počet hodnotení: 21
prečítané 956, Komentáre 10

 

       
 
  
    &...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lucinda11.12.2012
 

ahoj, prečítala som RAdu ôsmich a začala som čítať aj toto tvoje dielo a musím uznať, že to patrí medzi tie najlešie z tých, čo som tu čítala (a že ich nebolo málo:). Veľmi ma mrzí, že si už dlhšiu dobu nič nepridal a chcela by som sa spýtať či pridáš? pretože som naozaj zvedavá, ako to dopadne.

3ScAr105.11.2010
 

Keďže miujem fantasy štyl tak ti musim napisať že si jeden z lepšich autorov tohto genialneho žanru .
Od deja cez postavy a podľa mňa nieje nič zle na tom že sa ti pritrafila podobnosť s inými knihami je to jednoducho tak veď aj v iných knihych sa opakujú mena alebo dej a pri fantasy je to ešte tažšie držimprsty a inak ak by som mohla byť až taka trúfla ako by som mohla získať tvoje knihy inak ako iba na nete.

Shadowe28.11.2010
 

Vďaka za pozitívne hodnotenie...nuž k získaniu je to tažko. V prvom rade, knihy sem uverejnujem už počas písania, teda väčšina ešte nie je dokončená a tie čo sú, sú viazané týmto portálom, pokiaľ by som ich odtiaľto nestiahol. Treba len dúfať, že sa dočkajú knižného vydania, v tom prípade sa to určite dozvieš :)

Adhara31.7.2010
 

Keď vravíš, že uvítaš každú kritiku, tak teda kritika. :-)
Z Tvojho diela som prečítala len 13. kapitolu, ktorá ma zaujala ukážkou – sorry, ale server mi viac nedovolí, v mojom prehliadači sa nezobrazuje stránkovanie, takže všetko čo je mimo stárnky je pre mňa nedostupné.
Nie som preto veľmi v obraze čo sa týka deja, no okamžite mi udrel do očí motív telepatickej komunikácie s drakom, čo mi pripadá ako strašne otrepané klišé. Akoby som čítala druhého Eragorna (apropo, ani Eragorn sám ma nenadchol, preto mi to asi tak vadí).
Ani mená Ronan a Lilith nepovažujem za veľmi originálne a vynaliezavé. Takisto slová runy, portál... Toto všetko vo mne vzbudilo dojem, že čítam niečo, čo som už tisíckrát prečítala.
Čo musím pochváliť, je štylistika, zdá sa mi dobrá, živá, vyvážená, hladká a plynulá.

Wiwa26.8.2010
 

Napriek tomu, že som prvé dielo nedočítala som si už stihla prečítať pokračovanie a bohužiaľ sa musím pridať k Adhare.. nemôžem sa zbaviť pocitu, že si jednoducho vzal myšlienky kníh a pozliepal ich dokopy akoby si to otočil temný elfovia(svetlý elfovia) trpaslíci, gnómovia, tá telepatia s drakom, chlapec z lesa... je to skvele napísané,ale jednoducho mi to pripadá ako zlepenec. Necháp ma zle príbeh je skvelý a veľmi pútavý len má akoby prebraté prvky. Rozhodne sa pri ňom však človek nenudí.

Shadowe27.8.2010
 

V prvom rade, ďakujem za všetok čas, strávený pri mojich dielach... ono, fantasy štýl, ktorý som si vybral je zrejme ten najpoužívanejší, určite, podobnosť z Warcraftu tam je, chcel som písať na ten štýl, určite som však nechcel vykrádať myšlienky, ak sa tak stalo, bolo to podvedome, pretože v tomto štýle prísť s niečim novým je umenie. Telepatia s drakom - nechcel som ju použiť, pôvodne tam ani nebola, ale pre ďalšie pokračovanie som ju proste musel použiť a je dočasná, ako sa ukáže už v druhej knihe ku koncu...som rád, že sa viacerí vyjadrili kladne k deju a celkovej pútavosti... hlavne preto rozmýšľam dať si s touto trilógiou poauzu a pracovať na inej knihe, ktorej dej mi už dlhšie nedáva spať a patrí do oblasti fantasy, ktorej je pomerne málo ;)

Shadowe1.8.2010
 

Vďaka za kritiku... nuŽ, VIDNO, že si čítala len jednu kapitolu, prečo je sviazaný s drakom je vysvetlené v starších kapitolách... dúfal som, že ľudia v tom eragona neuvidia, ale na to treba skutočne čítať viac :) ak budeš mať záujem, napíš mail, pošlem ti viac, prípadne prvú knihu, pretožw toto je pokračovanie :)

Zuzana Ch.9.6.2010
 

gratulujem, vskutku pútavé čítnie, myslím, že sa nám rodí nová Rowlingová alebo Tolkien, len tak ďalej!

Shadowe10.6.2010
 

fúha, ďakujem :) Hlavne s Tolkienom by som sa neodvážil porovnávať, aj keď podľa jeho vzoru sa snažím tvoriť celý svet, nielen jeden príbeh ;)

Shadowe18.5.2010
 

Zdravím... na svete prvých 5 kapitol a ja usilovne pracujem na nových. Týmto by som Vás, čitateľov, chcel poprosiť o komentáre - čo sa vám nepozdáva, či už štylisticky, alebo dejovo... uvítam každú kritiku (i pochvala poteší :P)... ďakujem ;)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Shadowe

DSC00007.JPG
O mne

It was my heart, it was my life,
it was my start, it was your knife.
This strife it dies, this life and these lies.


...a tak ;)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: