IKARIKAR http://www.ikar.sk

Tretí kontakt. (vizvo)2.8.2016
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 145, Komentáre 5

 

            Môj dedko bol kráľ! Svojím vystupovaním, tichým hlasom, vľúdnym slovom, vždy spravodlivým rozhodnutím... Šíril vôkol seba kľud, lásku a skromnosť, ale aj silu, rozhodnosť a hrdosť. Pre mňa bol ako hrdina z dávnych čias, jednoducho kráľ.
            No v lete 2005 spadol z trónu. Vstával zo svojho hojdacieho kresla, zatočila sa mu hlava a padol na zem. Hlava sa mu vraj točila už dlhšie, tak ma jeho dcéra a moja mama okamžite zmobilizovala a odviezli sme ho na pohotovosť, kde mu dali infúziu a poslali ho späť domov. Vraj bol iba dehydrovaný.
            Lenže o tri mesiace sa to zopakovalo. Aj postup lekárov. Na naliehanie babky mu o niekoľko dní spravili zopár vyšetrení, a to už si ho v tej nemocnici nechali.
            Babka ho chodila navštevovať denne, dve dcéry striedavo, rovnako aj môj bratranec Dano. Ja som bol za ním prvýkrát asi po dvoch týždňoch a zažil som šok. Na posteli predo mnou ležala sotva polovica toho statného chlapa, ktorý ma vôbec nespoznával. Stále mi hovoril „Danuštek“, akoby som bol bratrancom. Nespoznal ma ani pri mojej druhej návšteve...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

meduza18.8.2016
 

dojemné, zo života a podané veľmi citlivo, bez zbytočných okrás a pátosu

Smrť je súčasť života a bolí. Patrí aj do literatúry mňa to dojalo. Páči sa mi ako je to napísané. Ano dedko je kráľ.

Vizvo+vizvo21.8.2016
 

Ahoj Meduza. Ďakuje ti za prečítanie, komentár, aj hviezdičky. Som naozaj rád, že sa ti to páčilo. Dedka som mal za života veľmi rád, verím tomu, že keď budem plávať krížom cez rieku Styx, on ma bude na druhej strane čakať s uterákom... :-)
Raz si v nej, totiž, zaplávame všetci...

Eva H3.8.2016
 

To som zas ja...už chápem...pozrela a prečítala som si tvoje predchadzajúce dva príbehy. Prvý a aj druhý kontakt. Toto je ich pokračovanie. Tak nech sa ti darí.

Vizvo+vizvo21.8.2016
 

Ahoj Evi. Si skvelá baba! To ako si hľadala a prečítala aj jednotku a dvojku... Klobúk dole. Viem, bola to moja cesta, a každý máme tú svoju, ale možno som niekomu ukázal skratku. Bolo to z môjho života, a ja odvtedy na posmrtný život neverím, ja o ňom viem.
Ďakujem ti za prečítanie, aj komentár a prepáč mi, že ti odpisujem až teraz, ale poznáš to, leto, dovolenky... :-)

Eva H2.8.2016
 

Ahojky. No...neviem. Ako vidím, tak doteraz si tvoj príbeh prečítali traja a nijaka odozva či komentár. Takže...neviem prečo si sa rozhodol napísať odohravanie pred smrťou.Ja som nemala z toho dobrý pocit. Dúfam, že si nepísal z vlastnej skúsenosti. Niekomu sa to môže lúbiť. Chudák dedulo. Inak verím, že medzi nebom a zemou čosi existuje. Chyby komentovať nebudem tie by sa našli. Akože to ako píšeš sa dá, ale celý pribeh o smrti nie je moja parketa.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: