IKARIKAR http://www.ikar.sk

Tri dni bez mamy (Katarína Pázmányová)1.6.2010
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 21, Komentáre 0

 
I. Toto je Rebeka
    O tom, že príde cirkus, kričali plagátmi polepené stĺpy už dlhšiu dobu. Ako dobre, že boli so škôlkou na prechádzke, inak by sa o tom Rebeka nedozvedela. Veď z auta, ktorým ju mama vozila do, aj zo škôlky, by si žiadne plagáty nevšimla.


   Teraz sa zo stĺpa na Rebeku uprene pozerala žena s veľhadom okolo krku. To bolo fakt strašné - nie tá žena, tá sa, dokonca, aj usmievala – ale ten had. Rebeka raz videla hada pri priehrade, ale k tomuto na plagáte sa nedal ani len prirovnať. Ten, na tej priehrade, sa podobal akurát na hrubší povrázok, hodený do vody. Ležal bez pohnutia na dne plytčiny a pohol sa, len keď doňho strčila papekom. Vôbec nevyzeral strašne. Rebeka ho chcela chytiť a priniesť do škôlky. To by všetci spadli na zadok. Aj protivná Ivana. A keby nebolo mamy, tak by už mala hada v škatuli, vzdychla si. Ale mama sa, samozrejme, zľakla a odtiahla ju od vody preč.


   Lež veľhad z plagátu bol hrubý ako, ako... možno aj ako ona. Keby otvoril ústa, mohol by ju celú prehltnúť. O tom vedela svoje. V telke na Ani...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Katarína Pázmányová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: