IKARIKAR http://www.ikar.sk

Tri hrady Burgenlandu (Igor Paško)23.2.2010
 

5
 počet hodnotení: 7
prečítané 969, Komentáre 9

 
Forchtenstein * Lockenhaus * Landsee
Burgenland je spolkovou krajinou Rakúska, ktorá práve neoplýva množstvom hradov. Na internetových stránkach rakúskeho amatérskeho hradného nadšenca altemauern.info som ich napočítal sedem, a to sú v tomto počte ako funkčné hrady tak aj ich sestry v rozvalinách. Zas na druhej strane, takmer každý hrad má nejaké to svoje naj- či aspoň zaujímavosť hodnú zmienenia.
Z Bratislavy sa do Forchtensteinu dostanete v rozmedzí 90 až 120 min v priemere. Ide o celodenný výlet, preto, keď naberiete smer na Eisenstadt a po hodinke jazdy sa v ňom ocitnete, pokojne zastavte a porozhliadnite sa vôkol. Ide o haydnovské a esterházyovské mesto. Z nasledujúcich dôvodov: Esterházyovci boli patrónom známeho skladateľa, tento šľachtický rod tu dodnes vlastní svoj rodový zámok a v neďaleko stojacom kostole, ktorý je zaujímav...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

p.balam1.12.2016
 

Zaujímavé ...

Matus alias Pedro8.3.2010
 

chcem sa spytat, Igor, ci Ste studovali dejiny umenia? je to fakt dobre napisane. som autor vedlajsieho cestopisu Srdce Balkanu, tak som sem zaskocil.. inak je svanda, ze sa zaujimate o black metal a zaroven o artefakty..

Igor10.3.2010
 

Zdravím, Matúš! (nebudeme si vykať, nie...?) Nie, neštudoval som dejiny umenia, ale tak za tie roky...a všímam si popisy, ceduľky (pri tých artefaktoch) :-) a tiež ma história, a súvislosti v rámci nej, zaujímajú. Momentálne nemám moc času, ale určite si Srdce Balkánu pozriem. No...s tým blackmetalom je to tiež zaujímavô...ale je tam tiež pár uvedomelých hudobníkov, dokonca som minule natrafil na bubeníka, ktorý vyštudoval matematiku-informatiku, ďalší dvaja sú tam učiteľ/vychovávateľ...a to sú dokonca tí z tých hrôzunaháňajúcich pomaľovaných \"satanistov\"... Je to \"švanda\", to hej...

Pedro23.3.2010
 


tak ahojky Igor,

necitil som okamzitu potrebu reagovat, preto az teraz. vies co, mam pocit, ze sme sa uz aj niekde v Blave stretli, len neviem kde. mozno na nejakom historicko-cestovatelskom stretnuti. svoju fotku tu nemam, som zatial enigma=sucast imidzu :)) tak to je fajn, ze ti blackmetalisti su taki v pohode ludia. jedna moja znama, co nechala na skole politologiu sa neskor vrhla na Marilyn Manson a uz tak v pohode nebola. vsetko videla zbytocne cierne, napriek tomu, ze som sa snazil dodavat jej optimizmus. nuz, ale taky je niekedy dopad Mansona :)) vela zdaru v pisani.

Igor23.3.2010
 

No čau, Pedro! Bol som zatiaľ asi len 2x na cestovateľskom stretnutí...v tomto živote. :-) A vždy to bolo pod krídlami sovy BUBO - aj keď som s nimi zatiaľ nikde nebol. Ale aj keby sme sa tam videli, tak sa nepamätám. * No mám rád prírodu, vychutnám si ju aj sám a kamoške povedz, že hudba je hudba, nie filozofia. To ja keby som preberal tie debilné myšlienky, čo idú z mnohých textov...ja ich nevnímam, vnímam hlas ako ďalší nástroj, text ma nezaujíma. Ale možno je to pri tej kamoške tým, že Mason nie je black metal :-). Ale neviem, ci neprepadla depresiám kvôli politológii...ak ju učili takí tí protežovaní z TV...hahaha...to by človek ale skôr strieľal ako prepadal depresii :-)))...

Pedro24.3.2010
 


Bubo je fajn. rad by som s nim siel na Madagascar, ak sa bude dat. len treba nejakych 2000 eur. nabok.
mas pravdu, mozno to bola u nej kombinacia spatneho hudobneho vplyvu a politologie. nebezpecna zmes.

Igor26.2.2010
 

Ďakujem-ďakujem... (však som sa snažil!!) :-)

Enrique26.2.2010
 

Zaujímavé čítanie podložené historickými faktami a doplnené nádhernými fotografiami - čo dodať? Iba vidieť to na vlastné oči a každým centimetrom kože nasávať atmosféru zašlých čias. Pekné!

ava25.2.2010
 

Vau... tak toto je moje \"kafe\"! Pekne si to opísal, úplne si ma do tých hradov \"preniesol\". Ďakujem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Igor Paško

Fotografie-0092.jpg
O mne

41-ročný Bratislavčan, výletník - cestovateľ. Zaujímam sa o históriu, rád fotím a vytváram si video dokumenty (výlety, dovolenky). Počúvam blackmetal - uchvacuje ma, čo dokážu postíhať bubeníci týchto skupín a páči sa mi melancholická hymnickosť skladieb, čo majú atmosféru. Teším sa vždy na voľno a dovolenku a už niekoľko mesiacov na 29.mája, kedy budú v Bratislave hrať KISS.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: