IKARIKAR http://www.ikar.sk

Trinásť uspávaniek pre pána Lucifera (Alexander Hasserot)2.4.2014
 

4
 počet hodnotení: 5
prečítané 301, Komentáre 9

 
Barbiturátová bábika

 
     Pre moju Mávajúcu Mačičku. Ďakujem, že si ma naučila nepremýšľať o veciach, ktoré sa dajú iba cítiť.
 
     Milujem ťa. Viem, že to nemohla byť láska od prvého razu, keď som ťa uzrel, lebo také sú skutočné len v lacných románoch pre staršie dámy. No i tak si pamätám, ako sa vtedy moje pľúca naplnili tvojou vôňou a ústa okamžite prestúpila tvoja chuť. Musela si byť mojou. Hanbím sa za toto klišé, ale láska v počiatočnom štádiu dokáže zmierniť i najopovážlivejšie previnenia voči invenčnosti.
     Sám som vybral biele šaty, ktoré jemne objímali tvoje telo a zvýrazňovali najkrajšie časti tvojej postavy. Zdalo sa mi, že od posledného razu, keď sme sa videli, si trochu pochudla. Hneď ako som prišiel do nášho úkrytu, celá si sa rozžiarila. No za tvojím úsmevom som zazrel aj niečo chladné a prázdne. Možno si predsa tušila, že viacej nebudem môcť za tebou prísť. Alebo sa v ňom len odrážala minulosť. Viem totiž, že si jednou z tých osôb, ktoré sprevádzalo utrpenie celým životom. Uvedomil som si to už v prvý deň, keď som ťa stretol:
     Tvoje...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lenka1.7.2014
 

Prvá ma moc nebrala, strašne povedomé, nepáčil sa mi pohľad z ktorého sa to rozprávalo. Druhá je geniálna, zimomriavky, chytilo ma to, páčil sa mi štýl rozprávania, myšlienka.

Alexander Hasserot5.7.2014
 

Ďakujem za reakciu. Dúfam, že sa ti ich v budúcnosti bude páčiť viac. :-)

Alexander Hasserot9.4.2014
 

Veru, a nerobí to len ona. Barbituráty sa bábikami (teda konkrétne \"dolls\") nazývajú v pouličnom slangu odkedy sa predávajú ako nelegálne drogy. Je to odvodené od bábiky Barbie (\"Barbie doll\"). Ja som sa o tom napr. dozvedel z piesne Mechanical Animals... :-)

Lara10.4.2014
 

A už to robí aj Alexander Hasserot.

Alexander Hasserot10.4.2014
 

:-)

Lara7.4.2014
 

Zaujal ma príbeh aj štýl písania, vtiahlo ma to a s posledným slovom surovo vypľulo. Len ten názov Barbiturátová bábika sa mi nepáči. Niečo nové daj, lebo toto už dal niekto iný.

Alexander Hasserot9.4.2014
 

Ďakujem za prečítanie príbehu i reakciu. Vždy ma poteší konštruktívna kritika. Ale mne sa názov páči. Ako zvykla hovorievať moja stará mama, krásne preväzuje príbeh od prvej vety po poslednú a vytvára na ňom slušivú mašličku (parafrázujem). Nuž, a kto už len môže nesúhlasiť so starou mamou, nie? :-) Každopádne si cením odporúčanie...

Lara9.4.2014
 

Danielle Steel, od nej som kedysi dávno čítala niečo (názov románu si už nepamätám), kde pilulky nazývala bábikami. Ako niečo známe ma to v Tvojom texte rušilo. Stará mama má pravdu o prvej vete aj o previazaní, s tým súhlasím.

Lara9.4.2014
 

Oprava, sekla som sa, Jacqueline Susannová: Údolie bábik.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Alexander Hasserot

O mne

Som prázdna posteľ, oxymoron, metafora uväznená v betónovej realite. Alebo také niečo...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: