IKARIKAR http://www.ikar.sk

Trinásť výstrelov (Štefan Švéd)1.1.2011
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 207, Komentáre 1

 
Samovrah
,,Aha oci, hríbik!“ zaštebotalo dievčatko a zohlo sa po svoj objav.
,,Fuj, to nie je hríbik, nechytaj to! To je len nejaký štupeľ z fľaše,“ zahamoval ju vynervovaný otec. ,,Svine jedny!“ uľavil si aspoň desiaty raz.
,,Svine?“ zagúľalo očkami dievčatko.
,,Veru, svine. Poď, vrátime sa, je tu veľa špiny a smradu“
,,Niééé, ja ešte nechcem ísť domov!“ snažilo sa dievčatko presadiť svoje a aby dodalo svojim slovám váhu, obrátilo sa k otcovi chrbtom a ráznym krokom sa pustilo pochodovať ďalej do lesa. Rodič len mykol plecami, pozrel na mobil a rýchlo sa pohol, pretože hrozilo, že svoju štvorročnú ratolesť stratí z očí.
,,Počkaj, neleť tak!“ zakričal pre istotu, ale dieťa už zmizlo v kríkoch. ,,Vravím ti, počkaj, inak dostaneš na riť!“ Nezabralo, lebo keď rozhrnul hustý porast, po dieťati ani vidu a čo bolo horšie, ani slychu.
,,Andrejkááá! Kde si?!“ zakričal v panike, zastal a načúval. Šuchot sprava! Rozbehol sa tým smerom a tromi skokmi bol pri nej. Dievčatko stálo ako prikované a nemo zízalo pred seba.
,,Teraz naozaj dostaneš...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

jana tichá3.10.2012
 

tak - no - jeden a trištvrte roka ubehlo ako voda a je najvyšší čas pridať ďalšiu extra mňamkózne superskú poviedku na tento neskutočne zaprataný portál. Ak si už v kategórii ostrieľaných spisovateľov, tak sa zníž ku kalným vodám amatérov a zo súcitu s biednym plebsom PRIDAJ aspoň odrobinky!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Štefan Švéd

O mne

Vždy som rád písal, no nikdy som sa nepokúsil konfrontovať výsledok môjho snaženia s potenciálnym čitateľom. Až teraz...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: