IKARIKAR http://www.ikar.sk

Démoni nevinnosti (Blue)3.6.2019
 

3
 počet hodnotení: 6
prečítané 96, Komentáre 2

 

Trinásta kapitola, Démoni nevinnosti


Keď bol v lietadle, mohol si konečne odpočinúť.


Zaboril sa do mäkkého, príjemne vyhriateho sedadla a zadíval sa na oblohu. Bola už noc a keď vzlietli, naskytol sa mu jedinečný pohľad na husté sivobiele mraky a nekonečnú atramentovomodrú oblohu zaliatu striebristým mesačným svitom. Privrel oči a urputne sa snažil uchovať si ten obraz v mysli, aby mu v nej na nič iné neostalo miesto. No keď opúšťal panstvo a ešte raz Sergejovi pripomenul svoje inštrukcie, pocítil nepokoj. Bol ako plíživá, hustá, nedýchateľná hmla, tušenie čohosi zlého, či pripomienka jeho najväčšej chyby. Našťastie sa mu podarilo zamestnať sa dôležitejšími vecami a tak si aj teraz otvoril notebook a prezeral si fotografie, ktoré mu poslal Emil.


O Vasinovi už vedel prakticky všetko.


Priemerná výška aj postava, v strednom veku. Pri polícií pracuje viac než dvadsaťpäť rokov, a už desať rokov ako podinšpektor na policajnej stanici vo Varšave, jednej z mnohých, na ulici Wilcza 21. Má manželku a dve deti, osemnásťročnú dcéru a dvanásťročného syna. Bývajú v malom byte v centre mesta, nič špeciálne – bola by jedno ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elisa30.7.2019
 

Teda, neviem, či sú výsledkom tvojej práce tvrdo oddreté hodiny písania, alebo máš prosto talent, ale mne sa to zatiaľ veľmi páči :) Text ma úplne bez problémov vťahuje do deja.

Tereza-Blue30.7.2019
 

Ďakujem, teší ma, že sa ti to páči.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: