IKARIKAR http://www.ikar.sk

Túlanie tmou (vrania)7.10.2013
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 231, Komentáre 10

 


 
Kapitola 1.
 
Stojím pritisnutá k oknu, na skle sa od môjho dychu tvoria zahmlené krúžky. Po stý raz ich nervózne rozmažem rukávom, hľadím do tmy na ulici. Keby sa aspoň čosi dialo. Okrem mňa a otca majú všetci susedia minimálne okolo šesťdesiatky. A v týchto chvíľach sa už isto chystajú uložiť svoje unavené staré telá do mäkkých postelí.
Čelom sa opieram o studené sklo. "Keby tu aspoň bola mama," vzdychnem do ticha. Viečka mi klesnú, aby zabránili prúdu sĺz dostať sa na povrch. Nezabránia však myšlienkam pripomenúť mi jej tmavohnedé vlasy, ktoré som tak rada zapletala do dlhého hrubého vrkoča, jej nežný úsmev, ktorým ma vítala pri príchode zo školy, láskyplné objatia, slová - mamu.
Zomrela pred tromi rokmi. V posledných mesiacoch jej oťaželi viečka, tvár zbledla, vlasy stratili lesk, úsmev sa takmer vytratil. Odmietala akúkoľvek pomoc. S otcom sme sa o ňu veľmi báli, ona sa sp...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Matt van den Bryll26.11.2013
 

Ahoj vrania,
dávam 5 za jednotku a budem čítať ďalej. Zaujalo ma to. Bohužiaľ zatiaľ nemám žiadnu konštruktívnu kritiku pre Tvoje zlepšenie.:)
Pekný večer.
Matt

Beatrix9.11.2013
 

Ahoj, vrania. Čítala som starú verziu Túlania tmou a budem aj túto. Páči sa mi atmosféra príbehu a protiklad sivého mesta a parku (domu?) v lese (na mňa pôsobí čarovne, rozprávkovo, aj keď tam o ňom zatiaľ veľa nebolo).
Nie som fanúšikom písania v prvej osobe, väčšinou mi pripadá akési uponáhľané a strohé, ale v tomto príbehu nie.
Jediné, čo by som ti vytkla, je opakujúce sa slovo „chalan“ v ôsmej kapitole, pri tej bitke. A predtým, než zistila Adrianovo meno, aj jeho volala chalan a na neho mi to nesedelo. Môže to byť aj tým, že sa mi to slovo jednoducho nepáči, no navyše si pod ním predstavujem skôr niekoho ako tí jej spolužiaci. Nie osobu, ktorú stretnem za záhadných okolností uprostred lesa a ktorá ma následne odnesie na rukách, keď nevládzem chodiť. :) Ale je to úplne subjektívny pocit, ja viem.
Každopádne sa mi príbeh páči a teším sa na pokračovanie.

vrania16.11.2013
 

Ahoj, Beatrix,
som rada, že sa opäť \"stretávame\" =D Čo sa týka písania v prvej osobe, je to štýl, ktorým som začínala a za ten svet sa neviem preorientovať na tretiu (párkrát som to skúšala a chystám sa zasa). V prvej osobe som nečítala veľa kníh, spomínam si, že tá prvá (bolo to asi dva - tri roky dozadu) mi prišla neskutočne divná. Celkovo často bývajú zvláštne...
Na tú ôsmu kapitolu sa pozriem, vďaka za upozornenie. Skúsim vymyslieť aj iné oslovovanie Adriana (vtedy som, myslím, nevedela prísť na nič lepšie a zabudla som sa k tomu vrátiť).
Teším sa na ďalšie upozornenia =)

matasaska1.11.2013
 

Ahoj, pustila som sa do čítania a mám za sebou prvých sedem kapitol,resp.strán. Nemám v obľube fantasy žáner, som skôr na reálne príbehy, napriek tomu dokážem oceniť kvalitu. Píšeš pútavo, gramaticky správne a vety sú aj po štylistickej stránke v poriadku.
Určite sa k tebe ešte vrátim, už len preto, aby som zistila, aký nadprirodzený dr h Adrian je.
Nech sa ti darí.

vrania16.11.2013
 

Ahoj,
ďakujem za pochvalu. Snažím sa =)
Na tvoju \"návštevu\" sa budem tešiť, aj keď odhalenie druhu, no... Veď uvidíš.

Laura =)31.10.2013
 

Ahoj, zavítala som na tvoje dielko aj ja... Nie je ešte čo hodnotiť, lebo som ťa prvýkrát otvorila, a aj čas je skúpy na slovo... Ale iste sa vrátim. Moja rada, ak si na MT nová, okrem pridávania kapitoliek skús čítať, hodnotiť a komentovať ostatné diela. dostaneš sa ľuďom do povedomia a pod kožu... aj ich potom prepadne zvedavosť pozrieť o čom píšeš

vrania16.11.2013
 

Ahoj, Laura,
som rada, že ťa moje dielko oslovilo na toľko, že sa chceš vrátiť =)
Na MT nie som celkom nová, čítať diela ostatných rozhodne chcem, ale momentálne mi čas ubieha nejak príliš rýchlo. Snáď sa k tomu dostanem. Ďakujem za radu =)

Mária Blšáková30.10.2013
 

Nedalo mi a vrátila som sa. Prečítala som všetko, čo tu máš a za seba môžem prehlásiť, je to úžasné. Dúfam, že tvoje dielko neostane bez povšimnutia na \"vyšších miestach.\"
Pre začiatok ti prajem veľa čitateľov, lebo tvoja práca má čo povedať.
Máš devätnásť? Neskutočné. Tvoj prejav je veľmi zrelý. Ďakujem za zážitok.

vrania30.10.2013
 

Ahoj, Mária.
Ďakujem za toľkú chválu, naozaj ma to potešilo, keďže moje dielko číta iba pár kamarátok a ja im skrátka neverím tých pár pekných slov, ktoré mi k tomu občas povedia =)
Osobne nečakám veľa úspechov, najmä nie s týmto dielkom - venujem sa mu síce už dlho, no za ten čas sa stala jeho téma dosť otrepaná a tých pár prekvapení, ktoré sa mi podarí vymyslieť do pár mesiacov vidím v televízii...
Ale budem sa snažiť. Už len preto, že ma to baví, a chcem, aby tí ľudia, ktorí sa odhodlajú moje dielko čítať, čítali niečo aspoň trošičku dobré.
Ešte raz Vám ďakujem za milé slová a budem dúfať, že čo som si pripravila, Vás nesklame.

Mária Blšáková30.10.2013
 

Ahoj vrania.
Čítam ťa prvý raz a mrzí ma, že som na teba nenarazila skôr. Ku deju nemám čo napísať, lebo som naskočila do rozbehnutého vlaku.
Čo ma veľmi zaujalo a milo prekvapilo je tvoj výstižný opis emócií. Vedela som si úplne presne predstaviť, ako sa Madeline i Adrian tvárili, čo cítili...
***** Držím palce v ďalšej tvorbe.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

vrania

chsk kopie.png
O mne

Mám takmer devätnásť a pred viac ako piatimi rokmi som vďaka kamarátke prepadla čaru písania. Stále som niekde na začiatku, a stále dúfam v zlepšenie. Píšem pre radosť, pre únik od skutočných vecí.

Kedysi som sem už s príbehom Túlanie tmou prišla (nájdete tu môj starý účet, kam sa mi nepodarilo dostať - pod rovnakou prezývkou). Neskôr som zmizla, ale teraz sa vraciam späť odhodlaná dotiahnuť veci dokonca.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: