IKARIKAR http://www.ikar.sk

Túra do neba (Jozef Šimčík)10.9.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 235, Komentáre 0

 
Túra do neba
Túra do neba
 
…alebo zabudol, že 20 rokov na horách nebol
(zaslal Jožo Radar)
Leto vrcholilo maximálnymi teplami (cca 30°C a vyššími) a mňa chytila túžba znova prevetrať kosti a techniku na kopci. Termín bol jasný – Slovenský poľný deň CB v dňoch 15.-16. augusta, no ostala otázka kam ísť? Na starú odskúšanú kótu Petránky – Marťakov kopec sa mi nechcelo. Zdalo sa mi to nízko, len 850 m.n.m. Novým nápadom bolo isť na Stratenec, kúsok od Považskej Bystrice. Krása – celých 1007m.n.m.
Nečakane pomohol kolega turista: a čo tak Ploská s 1532 m.n.m.? Je to kúsok za Martinom a že vybaví mi vstup do Necpalskej doliny. Povedal, že autom sa dostanem až k Balcierovu a odtiaľ je to už kúsok…Nastalo horúčkovite hľadanie na internete. Foto bolo krásne, kúsok aj útulňa a ďalej Chata pod Borišovom. Recenzie pochvalné, moje sebavedomie v stratosfére a bol som tam, kde Baťa s drevákmi. [:)] Navyše mi hralo do karát, že priateľka práve vtedy bude lietať v Moskve a Leningrade. Rozhodnutie padlo a vybavený vstupom do doliny som sa v osudnú sobotu vydal na cestu.
Prvá za...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jozef Šimčík

O mne

Kto som ? Čo robím ? Koľko mám rokov ? A prečo takto ? ... na podobné otázky nebudem odpovedať. Odpovede si bude musieť čitateľ hľadať sám.

Moje naj
https://www.facebook.com/Malachitová-Numerologická-Veštiaren-

http://tarotman99.blog.sk

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: