IKARIKAR http://www.ikar.sk

Túžba po láske (Paulína Belicová)15.7.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 199, Komentáre 0

 
Túžba po láske
 
Prechádzajúc sa v sprievode najjasnejšieho slnka som uvidel krásu, ktorá do tohto sveta istotne nepatrila. „Bože, jeden z tvojich anjelov zablúdil!“ pomyslel som si v okamžiku. Niet iného vysvetlenia. Moju myseľ zaplavili opovážlivé myšlienky. Mohlo byť toto krehké stvorenie zoslané sem, aby presvetlilo moju existenciu? Určite nie, znela odpoveď. Či si ja, obyčajný smrteľník, môžem nárokovať stelesnenie Božej dokonalosti? Nie, znela odpoveď znova. Preklínam to slovo, ktoré mi odopiera čo mi nepatrí a nikdy patriť ani nebude.
Podišiel som pár krokov k nej - jagotavej hviezde žiariacej do mojej bezsennej noci, k nečakanému dažďu v horúci, letný deň, ku kvapke rannej rosy na prebúdzajúcej sa ľalii. Sú moje oči hodné dívať sa na tú úchvatnosť? Aj keby neboli, som ochotný niesť následky za hriech, ktorý spáchali.
Zlatá schránka, v ktorej len tie najvzácnejšie drahokamy sa isto-iste nachádzali, vo mne prebúdzala túžby pre mňa doposiaľ nepoznané. Boli až príliš spaľujúce na to, aby som bol ja ich vlastníkom. Kam sa podela moja opatrnosť a rozvážnosť? Ani rozlúč...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Paulína Belicová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: