IKARIKAR http://www.ikar.sk

Tvojich sto dôvodov (Lucia Bednárová)20.1.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 59, Komentáre 2

 
ÚVOD
     Keď som bola malá, veľmi som si priala urobiť niečo veľkolepé. Vymyslieť nástroj, ktorý by každý používal, alebo pesničku, ktorú by si ľudia pohmkávali do zbláznenia. V tejto chvíli, sa nachvíľu zastaví stres, ktorý okolo mňa v kancelárii víri a pohltia ma myšlienky na minulosť, ktorú nedokáže zmeniť nikto z nás. Musím sa uškrnúť sama nad sebou, mám tridsať dva, som nezadaná, bezdetná, mám priemernú prácu a bývam u rodičov. Možno to neznie až tak desivo, ale nie je to spôsob života aký som si predstavovala keď som vyrástla z detských šatičiek. Dúfala som v niečo čarovnejšie. Mať  vlastnú rodinu, milujúceho manžela, aspoň dve deti, vlastné bývanie a prácu čo ma baví.  Cestovať a poznávať nové krajiny, učiť sa maľovať a hrať na klavír. Samozrejme, že sme si sami strojcami svojho šťastia, ale ja by som bola asi veľmi zlý hodinár.
      Zo zamyslenia ma vytrhne drnčiaci telefón, pozriem na display a je mi jasné, že najbližšiu pol hodinu budem počúvať nariekanie môjho obľúbeného zákazníka. Je to pravý nemecký obchodník, ktorý sa večne sťažuje nad nespravodlivosťou života a...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Zana20.2.2015
 

Milá Lucia, kedy bude pokračovanie? Tento typ hrdiniek, príbehov aj písania a premýšľania mi je blízky a bavilo ma to čítať až do konca! ;)

Alica21.1.2015
 

Dnes je streda, moj oblubeny den. Telefony sa .... nepotrebujes zdoraznovat, ze si v praci, z dalsieho rozpravania to vidiet.
Vzduch prevonala vona... neznie to spravne, skus to zmenit.
...aj napriek tomu, ze sa tomuto... skus zmenit jedno tomu.
...kancelarie, kancelarii ... dve rovnake slova v jednej vete.
...poviem si pre seba Chudak, olutujem ho... nedava mi to zmysel.
...vidiet ich vyraze bez zvuku... cela tato veta skripe
Neuveritelne, prvykrat...alebo prvy raz
...cakal inu reakciu od novozrodenej...
vlastne lezim na mieste. A tak som sa ulozila...uz lezala, zmen vetu.
miesto nebielu by bolo lepsie sivu.
Posledny paragraf - ako vie, ze sa to deje, ked lezi na nemocnicnom lozku? Tento paragraf by sedel ako zaciatok novej kapitoly.
Vstupna hala nie je plna... poloprazdna?

Mila Lucia,
nie som expert na opravovanie chyb inych ludi, ale myslela som, ze by ti to trochu pomohlo. Ja som dostala rovnaku pomoc. Tema je to zaujimava. Nahoda. Prave vcera som so studentmi hovorila o near death experience. Ja osobne nie som expert na citove opisy (davam prednost dialogom), ty by si to vsak mohla zvladnut.
Tvoje dielko budem citat dalej. Ako sa vola tvoja hlavna hrdinka? Uz teraz mi je sympaticka. Drzim palce.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lucia Bednárová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: