IKARIKAR http://www.ikar.sk

Týchto päť slov pre teba (Terézia Kucharová)19.4.2017
 

3
 počet hodnotení: 13
prečítané 268, Komentáre 8

 

Týchto päť slov pre teba - kapitola 44


Ema


-"Jakob, nemysli už na to. Nabudúce sa budeš ku Chaffovi správať lepšie a teraz sa tým netráp."


Jakob sedel v obývačke svojich rodičov a pozeral do diaľky. Videla som, že ho trápi to, ako sa správal a že nevie, čo robiť.


Prikývol a smutne sa na mňa usmial. Chcela som ešte niečo dodať, no do obývačky vošli jeho rodičia aj sestra.


-"Tak nám povedzte ako ste sa dnes mali," usadila sa oproti nám Astrid spolu s Matthewom a Hanna sa s vozíkom preplietla vedľa sedačky, na ktorej sme sedeli my.


-"Bolo to super. Chaff mal lepšiu náladu ako naposledy, takže verím, že to bude už len lepšie. Jakob ho ale nemá veľmi rád, však Jakob?" obrátila sa Hanna s úškrnom k bratovi.


-"To nie je pravda," bránil sa Jakob, no zradila ho červeň v lícach.


-"Nie, že by ho nemal rád, len mu na prvý pohľad nebol sympatický," zasiahla som. Jakobovi rodičia si iba vymenili pobavené pohľady a prikývli. "Už je ale všetko inak, však Jakob?"


Jakob iba prikývol a snažil sa nečervenať.


-"Najbližšiu hodinu máš v utorok?"


Hanna prikývla a snažila sa vziať si pohár zo stola, no bol ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lola14.8.2017
 

Ahoj, mala som tú česť a prečítala tvoje dielo dokonca - posledné tri kapitoly som už nedala.
Príbeh sa začal dobre. Hlavná postava s nesmierne ťažkým životom, presťahuje sa do iného štátu a prežíva zakázanú lásku a pomaly si dáva dokopy svoje zlomené srdce. Toto je typ textu, ktorý si vyslovene žiada širšie úvahy o jej pocitoch. Viac opisov. Je to napísané veľmi stručne. Akoby si to rýchlo zbúchala a dala na internet. Začiatok bol fajn, no už mi to nedalo dočítať tých posledných pár kapitol. Už ma prestalo zaujímať čo sa bude diať s hlavnými postavami. Takýto štýl písania si môže dovodliť len hŕstka autorov a to tých, ktorí opisujú situácie, kde sa moc nehodí teoretizovať o emóciách. Tvoj text si to vyslovene žiada. Inak sa čitateľ nemá ako zahĺbiť do deja. Nemá sa čoho chytiť. Tak isto ma tam ruší, že nikto proti nim neintriguje. Dokonalý vesmír neexistuje a som zvedavá aký typ rodiča by bol Ok s tým, že jeho dieťa - učiteľ, chodí so svojou žiačkou. A naopak.
Preto moja rada znie, píš. A keď budeš mať dielo dopísané, začni ho čítať odznova. Mne napr. pomáha, že dielo čítam viackrát, kým ho úplne dopíšem. A nevstanem od stola, kým nemám na rukách zimomriavky. Môj prvý román som písala presne takto. Jednoduchý. Neviem či mal dokopy 100 strán. A bol až priveľmi triviálny. Tak som si ho vytlačila a začala písať odznova. A ide do tlače. Čiže, ak ťa baví písanie, píš. Nenechaj sa odhovoriť od neprajníkov a negatívnych komentárov.

Sandy3.8.2017
 

Tvoj príbeh ma zaujal, vieš si pripútať čitateľa. Len musím ľutovať Emu, pretože sa na ňu z každej strany valí nejaká katastrofa. Som zvedavá, ako sa dej bude vyvíjať ďalej a verím, že sa už na ňu konečne usmeje šťastie. Dúfam, že sa čoskoro dočkáme pokračovania.

No name 22.6.2017
 

Terezka, nutne potrebujem ďalšiu kapitolu :D Teda aspoň 10, aby som bola spokojná

Saška20.6.2017
 

Terka si kúl len tak ďalej

Elis18.6.2017
 

Milá Terezka, po dlhom čase ma na MT niečo upútalo natoľko, že som neprestala čítať do poslednej vety a bolo mi veľmi ľúto, že som to zhltla za jediný deň! Je cítiť, že si začínajúca spisovateľka a dielo bolo plné chýb a nelogických situácii, no nie sú to nejaké závažné chyby, za ktoré by si mala byť zjazdená pod čiernu zem. Je to normálne. Nižšie ti vypíšem pár dobre mierených rád: Páči sa mi, že hlavná hrdinka má hĺbku. No ubrala by som plyn pri Larssonovi - moc sa snažíš čitateľovi vnútiť, že je dobrý človek a časťami sa mi zdalo, že moc tlačíš na pílu. Uber, ľudia si ho obľúbia tak, či tak. Trochu ma rušilo, že má profesor len 24 rokov. Sme v modernej dobe, nebála by som sa pridať mu pár rokov navyše. Vymazala by som tú časť, kde dostal miesto učiteľa. Tú pasáž by som len zhrnula do pár viet, skor ako konštatovanie. Ak by si to tam chcela nechať, bolo by to potrebné komplet celé prerobiť a je to zbytočná námaha pre tak nedoležitú situáciu.
Som čitateľka, ktorá miluje opisy. V tvojej knihe som ich trochu postrádala, no nepovažujem to za zásadnú chybu. Málo ma to vtiahlo do deja, no i tak som chcela vedieť, čo sa bude diať ďalej a nútilo ma to premýšľať. Čiže na začiatok si myslím, že super! Len pridávaj ďalšie časti a trochu pridaj na dynamike. Nech už sa tam medzi tými dvoma niečo udeje. :)

Ter18.6.2017
 

Ďakujem veľmi pekne za milé slová a ešte viac ďakujem za konštruktívnu kritiku, tú veľmi potrebujem:) Chyby vidím, no niekedy je ťažké prísť na to, čo konkrétne treba opraviť - rada na tom budem pracovať, dielo upravovať, ohýbať. Dlho som nemala odvahu príbeh zverejniť, bála som sa, no predsa je to dielo, na ktorom sa chcem učiť, a teda potrebujem ľudí, ktorí mi napovedia, čo je zlé a čo naopak robím dobre. Takže znova úprimne ďakujem a budem sa tešiť na ďalšie postrehy:)

Lenka15.6.2017
 

Prijemne citanie, tesim sa na pokracovanie :-)

James27.4.2017
 

Celkom zaujímavý prístup, písať v dvoch pohľadoch - čo musím uznať, autorka celkom verne opisuje správanie muža :D Celkovo mi zatiaľ príbeh príde pútavý, prirodzene vťahuje do deja. Myslím, že tomu napomáha aj veľké množstvo priamej reči. Čo sa týka obsahu, dosť depresívny začiatok môže odradiť čitateľov, ale určite vyvoláva aspoň nejaké emócie (to veru nebýva pravidlom v každej knihe). Som zvedavý ako sa bude dej vyvíjať, dúfam, že nebude príliš priamočiary a nezvrhne sa na lacnú romantiku. Zatiaľ hodnotím pozitívne, len tak ďalej...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Terézia Kucharová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: