IKARIKAR http://www.ikar.sk

U Hada a U Zmije (Hana Hájska-Plachá)14.9.2010
 

4
 počet hodnotení: 5
prečítané 142, Komentáre 2

 

V deviatom príbehu sleduje Agneša drámu neľútostného konkurenčného boja.
Dom sa chvel. Zemetrasenie sa začalo o deviatej ráno a trvalo približne do piatej. Agneša sa pokúšala pracovať, ale chvíľami mala pocit, že jej vnútornosti vibrujú presne v rytme zemetrasenia a rovnako sa mihala aj obrazovka počítača.
Niekde v dome vŕtala do panelu vysokovýkonná, vysokoobrátková vŕtačka, a niekto veľmi silný búšil kladivom do stien.
Keď na obed vyšla z domu, uvidela, že pri suterénnom okienku bývalého kaderníctva Micky Ilkovej je vyrúbaný vchod. Spomenula si, že približne pred polrokom zazvonil pri jej dverách sused Hromádka a prosil ju, aby tak ako ostatní susedia potvrdila podpisom súhlas so zriadením malého obchodu s potravinami v suteréne. Agneša si vypočula Hromádkove ubezpečenia, že bude úzkostlivo dbať na hygienu a že on má dobrú povesť ( a že Agneša sa určite dobre pamätá na útulný obchodík pod schodami na neďalekej zastávke električky - ten mu donedávna patril, ale viete, časy sú zlé, a musel stadiaľ odísť, ale tu je to lepšie...). Nepamätala si na útulný obchodík, ale podpísala sa. A...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Cat Sagari20.9.2010
 

Hani,

boj pána Hromádku a Tiny ma očaril – veľmi sa mi páči humor v Tvojich poviedkach a táto bola nezvyčajne dôvtipne napísaná. Pekné. Pripomenula si mi staré dobré mačacie jazýčky a polomáčané sušienky – trochu mi z toho ostalo smutno, lebo obe dobroty sa viažu k istým minulým, už bohužiaľ nenávratným udalostiam, no následne ma rozosmial had s bodkovanou kravatou na krku a zmija v bodkovanej sukničke.
Sem-tam ma pri čítaní obchádzal nedobrý pocit, že to obom napokon *uľahčíš* a dopraješ im niektorý z tých prosperujúcich obchodných reťazcov – mne sa marilo, že to bude isto-iste Billa, napokon im tam vyrástol Lidl. :-)

Verím, že pán Hromádka a Tina zotrvávajú v šťastnom manželstve; a že sa ich podniku dobre darí. :-)

Hani, ďakujem.

Cat

Hana21.9.2010
 

Milá Cat,

asi Ťa sklamem, skutočnosť nie je taká rozprávkovo happy-endová. No ja mám happyendy rada - samozrejme za tej podmienky, že nie sú sentimentálne, a že sa pri nich dá zasmiať.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Hana Hájska-Plachá

obalka.jpg
O mne

Po mnohých rokoch sa moje príbehy dočkali aj knižného vydania. Niektoré som prepracovala, niečo som dopísala, vymenila meno hrdinky z titulnej poviedky a namiesto rozprávačky som sa podujala príbehy rozprávať v prvej osobe. Knižka sa volá Predzáhradky a má podtitul Ako sa kaderníčka Milučká odstrihla od mužov.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: