IKARIKAR http://www.ikar.sk

U susedov (Igor Paško)26.1.2010
 

5
 počet hodnotení: 12
prečítané 779, Komentáre 1

 

„Jooo, ty vaše Tatry, to je nádhera!“ – ešte aj dnes počúvame takto hovoriť Čechov, keď sa ich opýtate na miesto pre oddych, dovolenku. Jasné, prečo nie? Tatry sú malebné, majú svoje čaro, ale... Ale na iné chcem upriamiť pozornosť. To, že toto hovoria Česi dodnes. Táto veta mala na svedomí moju dlhoročnú nevedomosť o Česku. Myslel som si totiž, že ak sú pre nich Tatry to naj- a vlastne jediné, čo menujú, tak to potom doma asi nemajú toho veľa na obdiv. Až pred časom sa mi dostali do rúk propagačné materiály a knihy o Česku a mne vtedy naozaj padla sánka.
Pravda je taká, že Česi majú viac pamiatok a oveľa lepšie sa vedia „predať“. Nám nikdy na Slovensku nejako extra nezáležalo – a taká je, žiaľ, pravda...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Jerry11.2.2010
 

Páči sa mi to , je to jeden z posledných dobre napísaných cestopisov, čo som čítal naposledy. To, že je v Čechách čo pozerať a samozrejme aj na Slovensku, to našinec asi nevie a nevie to ani dosť oceniť. Stačí si pozrieť na Českej televízii zopár programov a zistíte čo všetko sa dá v Čechách vidieť. My často cestujeme po svete a našu históriu nechceme poznať, možno sa nám zdá nudná a možno pod vplivom politikov ju pokladáme za protislovenskú. Pritom s Čechmi sme vždy boli blízke národy, už od Veľkej Moravy. Dalo by sa diskutovať kto bol na tom lepšie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Igor Paško

Fotografie-0092.jpg
O mne

41-ročný Bratislavčan, výletník - cestovateľ. Zaujímam sa o históriu, rád fotím a vytváram si video dokumenty (výlety, dovolenky). Počúvam blackmetal - uchvacuje ma, čo dokážu postíhať bubeníci týchto skupín a páči sa mi melancholická hymnickosť skladieb, čo majú atmosféru. Teším sa vždy na voľno a dovolenku a už niekoľko mesiacov na 29.mája, kedy budú v Bratislave hrať KISS.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: