IKARIKAR http://www.ikar.sk

Údolie stratených motýľov (Blue)11.7.2019
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 96, Komentáre 9

 
Prvá kapitola Varovanie
Láska vie všetko zniesť, všetko verí, všetko dúfa, všetko pretrpí. Láska nikdy nezanikne. (1 Kor 13,7.8)
 
PRVÁ KAPITOLA
Varovanie
 
Tú noc som bola dlho hore. Bolo niečo pred polnocou, keď som si sadla za stôl, že sa aspoň na chvíľu pozriem na biológiu, z ktorej som mala zajtra písať písomku. Hoci som anatómiu a fyziológiu mala v malíčku, povedala som si, že nezaškodí, ak si to ešte zopakujem.
Listovala som v zošite, pokým som nenašla stranu, kde sme preberali srdcovocievny systém človeka. Zopakovala som si všetky hlavné pojmy, sledujúc pri tom obrázok pod mojimi poznámkami – ľudské srdce.
Po chvíli som si zabalila veci do tašky, spokojná s mojimi vedomosťami.
Zahľadela som sa na stromček šťastia položený na mojom stole a celkom podvedome som si ho vzala do dlane. Obracala som ho v rukách, sledovala som pokrútené drôtené konáriky, na konci ktorých boli upevnené kryštáliky ametystu.
Potom som sa započúvala do príjemného ticha okolo, ktoré narušovalo len tikanie hodín z vedľajšej miestnosti. Vychutnávala som si posledné zvyš...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elisa29.7.2019
 

Ahoj Blue, v prvom rade sa mi páči, že si si vybrala odvážnu a peknú tému. Anjeli sú abstraktné postavy, ale celkom pekne si opísala stretnutie s ním. Príbeh sa mi čítal veľmi dobre,len to bolo na jeden hlt dlhé a možno by som trošku okresala niektoré faktografické opisy ako napr. ten, prečo je dôležitý spánok. Mňa to tam trošičku rušilo. Pekne píšeš o pocitoch a vieš to s citom klásť do viet :) myslím, že by som si takú knihu kúpila.

Tereza-Blue29.7.2019
 

Ďakujem Ti za hodntenie aj pripomienky. Niekedy je naozaj menej viac, vždy bolo pre mňa ťažké veci skracovať. Zamyslím sa nad tým :)

Tina19.7.2019
 

...posielam 5 hviezdičiek. Veľmi pekne napísané, len tak ďalej

Tereza19.7.2019
 

Ďakujem. :)

Katka19.7.2019
 

Katka19.7.2019
 

Hodnotím veľmi pozitívne, si šikovná.

Tereza19.7.2019
 

Ďakujem pekne. :)

Tereza16.7.2019
 

Ďakujem, som rada, že Vás to zaujalo. Dlho som váhala, kým som to sem uverejnila. :) Budem sa snažiť rozdeliť to do viac kapitol, ako ste mi navrhla.

Eva15.7.2019
 

...napad to nie je zly:):) mozno si tento pribeh najde vela citatelov. Trocha ezoteriky nikdy nezaskodi, skor naopak. Len je to pridlhe radsej viac kapitol a rozdelit, ale to je len moj osobny nazor.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: