IKARIKAR http://www.ikar.sk

Úsmevná poviedka o zrelých ženách a terorizme. (Rita)1.9.2014
 

4
 počet hodnotení: 13
prečítané 240, Komentáre 7

 

            Neviem, kto je autorom tvrdenia, že žena po štyridsiatke má väčšiu šancu stať sa obeťou terorizmu ako sa vydať. Možno je to cynický výrok nejakého satirika, možno skeptický povzdych rezignovanej ženy. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou je to jednoducho nepriaznivý štatický údaj. Nepriaznivý pre ženy v mojom veku.
            Keď som bola singl dvadsiatnička, tento problém pre mňa neexistoval. Predstava, že by som niekedy mala mať štyridsať rokov, bola záležitosťou science-fiction. Podliehala som ilúzii, že stárnutie je vecou tých druhých.
            Keď prišla tridsiatka a ja som stále bola singl, nepripúšťala som si, že by ma štyridsiatka mohla zastihnúť ešte slobodnú. Podliehala som inej ilúzii. Že mám túto vec pod kontrolou a závisí len od môjho rozhodnutia.
            Dnes mám štyridsať a podľa štatistických údajov mi hrozí násilná smrť od teroristu skôr ako to, že nájdem životného partnera! Fakty tomu nasvedčujú. Celý mesiac s napätím sledujem večerné televízne správy. Krčím sa hrôzou v kresle a rátam reportáže o násilných činoch. Potom to číslo porovn...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Rita9.11.2015
 

Poviedka bola po preklade do anglického jazyka uverejnená na stránkach e-časopisu \"The Inconsequential\".

Rita6.3.2015
 

Ďakujem za názor.

LK30.11.2014
 

Táto poviedka určite nie je smutná, jedine pre toho, kto nechápe satiru alebo to vníma osobne bez správneho nadhľadu. Je to humor, aj keď pre niekoho čierny.

Rita27.12.2014
 

Je to tak. Satira je ako kamienok v topánke. Niekedy nevadí a inokedy boľavo zatlačí.

Anna Bernáthová 29.9.2014
 

Zaujímavý pohľad? Ktovie, ako to ja budem vnímať, keď budem mať 40. :) Ale hlavu hore, niekto sa už nájde.

Rita1.10.2014
 

Takéto hodnotenia ma vždy zarazia. Poviedka nie je úryvok z denníka. Treba hodnotiť literárnu stránku, prípadne aj myšlienku, ale určite nie je na mieste povzbudzovať autora v \"jeho\" situácii.

ina10.9.2014
 

Som z tej poviedky smutna, asi preto, ze som optimistka

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Rita

1.jpg
O mne

Uvažujem, čo o sebe napísať, čím by som Vás zaujala. A neviem na nič prísť. Dúfam, že je to len tým, že si neverím, pretože v opačnom prípade Vás len oberám o priestor a čas.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: