IKARIKAR http://www.ikar.sk

Útek odnikiaľ (Dvorka)2.6.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 804, Komentáre 0

 
Útek odnikiaľ - 1.-5.
Útek odnikiaľ
I.

Keby sa ráno ako na potvoru nezasekol budík tesne pred zvonením. Keby vonku tak veľmi nepršalo. Keby všetko išlo tak, ako malo. Ale, . . .
Baška si nastavila večer budík na piatu, aby mala čas na seba. Osprchovať sa, umyť vlasy a upraviť sa tak, aby na pohovore na ktorom jej tak veľmi záležalo vyzerala dobre a bola úplne v pohode. Zobudila sa pred zvonením, ale tak ako stále nevedela hneď vyskočiť z postele. Zapla lampu, trochu sa ponaťahovala, obrátila sa na brucho a slastne zavrela oči. Zadriemala.
Videla sa, ako kráča presklenou chodbou rovno do kancelárie riaditeľa firmy, v ktorej chcela pracovať. Komunikácia s personálnou konzultantkou jej pripadala hladká a mala pri tom dojem, že zabrali všetky jej doterajšie skúsenosti a vedomosti. Zdalo sa jej, že do chodby po ktorej kráčala svieti príliš veľké svetlo a tak si vytiahla slnečné okuliare a dala si ich na oči. Nepomohlo to. Prižmúrila ešte oči, lebo svetlo bolo príliš ostré. No naraz si uvedomila, že sa jej to len sníva.
Sníva!
„Do kelu! Nie! Nie! Zaspala som!“...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dvorka

O mne

Píšem už roky do šuflíka a to hlavne v čase, keď na mňa všetko padá a potrebujem útek od reality. No do svojich poviedok dávam fakty ktoré sa stali nielen mne, ale aj mojim blízkym alebo vzdialeným ľuďom.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: