IKARIKAR http://www.ikar.sk

V čare Vianoc (Moon)8.12.2014
 

2
 počet hodnotení: 3
prečítané 115, Komentáre 8

 

V čare tak zázračnom myseľ mi blúdi,
telo mi zahrieva túžba s predstavou.
V dni ktorom sen myseľ mi nesudi,
z neba prichádza kráľ zázrač...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Miriam Mikulková8.12.2014
 

Ahoj Moon.
To čo pridávaš je naozaj začiatočnícke. Nenechaj sa odradiť tvrdými kritikami. Ak Ťa písanie baví a máš chuť na sebe pracovať, aby si raz mohla čítať aj pozitívne komentáre, tak čítaj veľa súčasnej poézie a snaž sa jej priblížiť. Utrpenie mladého poeta od Jožka Urbana je nie desať, ale jedenásť prikázaní. :)
Držím Ti palce.

Moon9.12.2014
 

Ahoj Mirka, ja beriem kritiku, ale aj ta musí mať úroveň. Ďakujem ti veľmi pekne za tvoj komentár. Čítala som utrpenie mladého poeta- Dám tu teraz príspevok, prečítaš si ho prosím ťa a napíšeš mi či niečo také si myslela.

Alia S.9.12.2014
 

Moon, prepáč, ale to, čo si tu zavesila, nestojí za hlbšiu kritiku, nestojí nikomu za vypisovanie, čo všetko, aké vedomosti by si mala mať, ak chceš TVORIŤ.
Tvoje písačky sú hlboko pod úrovňou priemeru, ak už si sa zmienila o úrovni.

Najvšeobecnejšia, neustále omieľaná rada znie: čítaj veľa súčasnej poézie, prečítaj si niečo z teórie, návod nájdeš na hlavnej stránke vpravo v rubrike: Knihy o písaní.
A utrpenie mladého poeta čítaj dovtedy, kým ho nepochopíš. Ak by si ho totiž bola pochopila, tak by si tu zatiaľ nič nevešala.

Aj teóriu slovenčiny si prejdi, nezabúdaj na správnu diakritiku a interpunkciu, veď ak ti nestoja za pozornosť a trochu času navyše, tak prejavuješ neúctu voči čitateľom.
Inverzia, spisovnosť, rytmus, rým... toľko základných vecí ti uniká! Nie je čas vypisovať, naozaj, poobzeraj sa, hľadaj, uč sa. Až potom skúšaj písať.

Moon8.12.2014
 

A ako vieš, že prave o to mi nešlo, aby to bolo srandovné. Vianoce nie sú o ťažkých filozofických témach. A čo sa týka toho poetizovania, ja píšem básničky od základnej školy a nikto sa nesťazoval, práve naopak inak by ma tu ani neprehovorili sa zaregistrovať. Keď sa ti to nepáči ok, nikto ti to neberie. Nemôže sa každému páčiť to isté, akoby to potom vyzeralo. Koľko básni sa tu mne nepáči a druhým ano. Zato ich neposielam neviem kam. Každý je original, každému sa páči niečo iné.

zásadný omyl!8.12.2014
 

každý síce je originál, no len málokomu sa podarí vytlačiť zo seba niečo originálne! veď len pozri na seba! pár klišé obrazov a fráz z roku jeden, nasekané do veršov ukončených detinskz gramatickým rýmovaním! kde je nejaká originalita???? naozaj, pozri už len na ten názov! čaro Vianoc! to si vymyslela kedy??
:-DDDDDD

zvyšok nejdem rozoberať v tvojom záujme. mala si ty ostať pri tých kamarátoch zo základnej školy. tam niekde, na tej úrovni si ustrnula, zatiaľ čo svet poézie sa vyvíjal a vyvíjal a vyvíjal.............................................................a vyvíjal!


a neposlala som ťa neviem kam ale k zábavke, ktorá by mala zmysel pre tvoje okolie :-) a nebolo by to takéto bohapusté tvárenie sa na poetiku.

už ten názov8.12.2014
 

zahluší v každom potencionálnom čitateľovi chuť pokračovať v čítaní. a možno dobre, pretože čítať ďalej si vyžaduje neskutočné úsilie a prekonávanie sa.
v skratke:
ak konce riadkov zrýmuješ takýmto srandovným spôsobom, nezvnikne ani len riekanka, lebo aj tá MUSÍ mať rytmus!


choď radšej štrikovať synkovi čiapočky alebo vyšívať košúlenky, poetizovanie ti očividne nejde

:-) nech sa ti darí!

Moo8.12.2014
 

:-) Keby len na základnej, cez strednú a aj na vysokej. A vieš čo, tvoj názor ma nezaujima, si len ďalšia z davu pre mňa ničim výnimočná.

tak to prrrrrr!8.12.2014
 

o svojej výnimočnosti sa tu usiluješ presvedčiť práve ty, Moo, a ako vidíš, načisto neúspešne!!!
no ale aspon si odprezentovala svoje vzdelanie, ktoré je naisto zárukou kvaliry tvojich rečňovaniek
haha

ha
!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Moon

O mne

Som žena, ktorá má vždy úsmev na tvári a s veľkým romantickým srdcom. Preto moje pocity som vždy dávala na papier, ktoré chytili za srdce aj mojich priateľov. Verím, že v živote to, čo dávate zo seba sa Vám bude aj vracať. Síce život nie je dokonalý, ale existujú v ňom dokonalé chvíle, pre ktoré sa oplatí žiť. Som hrdá mama krásneho syna, ktorý je slnkom môjho života. Je to úžasný pocit, keď lásku, ktorú dávate sa Vám vracia aj späť...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: