IKARIKAR http://www.ikar.sk

V lese (Romana Valachová)29.12.2014
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 153, Komentáre 2

 

Malé mestečko. Domy, paneláky, obchody, štátne budovy, kostol a krčmy. Široká cesta vedúca na západ a sever, spájajúca mestečko s ďalšími mestami, ktoré sú od seba oddelené lúkami, poľami a lesom. Tmavým a hlbokým. Širokým a tajomným. Lámajúci vietor, ktorý roztrieštený, kvíliac ďalej letí pomedzi stromy.
Nikdy cez ten les neviedla cesta, ktorá by uľahčila cestovanie do miest na východe. Pretínala ho len na jeho hornom konci a spájala severný svet s východným. Ten kúsok, ktorým však viedla, bol nasiaknutý tajomnou atmosférou a aj náhodne prechádzajúci cezpoľný vodič mohol ucítiť na zátylku nepríjemné mrazenie.


 
Už dlhé roky sa o lese na východe mesta hovorili strašidelné príhody. Niektoré boli staršie, iné novšie, pretože vždy keď sa do neho niekto odvážil vstúpiť, pribudol nový. Napriek večným skeptikom, bol tento les stále výnimočný. Jeho strašidelná povesť pretrvávala mnohé roky a ani s príchodom modernej doby nepovädla. Tajomstvo v ňom je stále priam až hmatateľné a odvážni dobrodruhovia si z neho chodia uštipovať. Z týchto kúskov potom vyskladajú tie najzauj...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

emko30.12.2014
 

Najprv celkový dojem: príjemné, mierne mrazivé čítanie, páčili sa mi opisy a námet. Len mi nie je po dočítaní celkom jasne, ci to bude mat aj pokracovanie, lebo ukon ene je to bez dalsieho naznaku.
A teraz troska postrehov: casté opakovanie slova strach, skus ho nahradit.
Masový vrahovia - masoví
2x rýchlo po sebe máš slovko šialené
Sedela s rodičmi na večeri - vyznieva to, akoby sedela na jedla, isteže chápem ako si to myslela, ale skús vetu preformulovať.
S dobrodružstva - z dobr.
Mi chodíme - my
Píšeš, že les nebol veľký a predsa jej trvalo 2hodiny, kým došla na čistinu - to mi pripadá na poriadne veľkú horu...
Zo dvakrát máš chybu v slove zmysli (y)
Srdce byť - biť
Obloku - oblohu
A možno by nebolo na škodu, ak to má byť dlhší príbeh, aby si čitateľov hneď v úvode oboznámila s menom a vekom hlavnej hrdinky. S rodičmi môže žiť aj slobodna 50tnička, čo predpokladám nie je, ale ...
Už len drobnosť - ak sa dá, tak radšej pridávaj kratšie kapitoly.
4*

Romana30.12.2014
 

Ahoj, veľmi pekne ďakujem za komentár a hodnotenie. Gramatické chyby som odstránila (dúfam že všetky) a pripomienky som prehodnotila. Je to len poviedka, takže pokračovanie mať nebude. Preto som pre výraznejšie ukončenie pridala jedno slovíčko.
Ešte raz ďakujem za pripomienky

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Romana Valachová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: