IKARIKAR http://www.ikar.sk

V.Malíková: „Preukázal talent, odhodlanie a pracovitosť.“ Celkový počet komentárov: 6
 

     Na MámTalent.sk sa zaregistroval medzi prvými – už 1.októbra 2009. Stal sa výraznou postavou literárneho portálu, stretnúť ste ho mohli na čítačkách a tú martinskú v septembri 2010 zorganizoval sám. Podarilo sa mu tam „dotiahnuť“ dve najvyššie dámy vydavateľstva Ikar – Gabrielu Belopotockú a Valeriu Malíkovú. Zandelee alias Matej Rudinský a jeho Nylonový svet vyjde knižne!

     Zandelee na sebe tvrdo pracoval, nepohrdol žiadnou ponukou, až sa napokon dostal do knihy poviedok Všetko, čo chcem (s poviedkou Skokan). Následne začal vyrábať pre Ikar obálky edície Príbehy z kabelky, pričom vymyslel aj samotný názov edície. A teraz sa rozhodlo – jeho Nylonový svet vyjde knižne, čo je pri opatrnosti vydavateľov vydávať poviedkové knihy potešujúca správa.

 
    „Teším sa, že môžeme zaradiť zbierku poviedok Zandeleeho do edičného plánu na budúci rok,“ vysvetľuje riaditeľka vydavateľstva Ikar Valeria Malíková. „Autor sa nevzdal po prvom odmietnutí, tvrdo na svojom rukopise pracoval a ponúkol nám poviedky, ktoré nás prekvapili.“


     Zandelee bol pri tomto projekte od začiatku a sám tvrdí, že sledoval meniace sa mená, menšie i väčšie úspechy, akcie. „Napísalo sa a diskutovalo o všeličom – od konštruktívnych pripomienok až po nelogické hlúposti ľudí, ktorí sa žiaľ ničím iným prezentovať nedokážu,“ vysvetľuje Zandelee. „Sú ako malé roztopašné deti, ktoré vo svojej obmedzenosti ničia druhým pieskové zámky, pretože oni sami nikdy nič podobné nedokázali...“

     Po toľkom čase, po toľkých uverejnených textoch, po toľkých urazeniach a pocitoch „musím to byť ja“ človek skrotne, myslí si Zandelee a začne sa viac sústreďovať – teda aspoň by sa mal – na vlastnú sebakritiku. Talent je podľa neho úžasná vec, ale bez sebakontroly, ochoty počúvať skúsenejších a bez tréningu nedosiahnete nič... iba to, že sa budete lenivo prezentovať darom, z ktorého ale nič nevzrastie, pretože nič sa nedeje iba tak.


     Valeria Malíková oceňuje najmä jeho rozprávačskú zručnosť, schopnosť ponúknuť obrázky zo života (ako Zandelee sám hovorí) v koncentrovanej podobe a s nazeraním na problémy bežného života, aké by ste u takého mladého autora nečakali. „Z jeho poviedok cítiť úctu a lásku k ženám a dievčatám. Aj keď autora ešte čaká kopec práce s redaktorom, preukázal talent, odhodlanie a pracovitosť. Sympatické vlastnosti,“ dodáva V.Malíková.


     "Po telefonáte od pani Malíkovej som si uvedomil, že MámTalent.sk nie je len portál, ktorý Vám vydá knihu,“ reaguje Zandelee. „Je to portál, kde by sa mali stretávať ľudia, diskutovať medzi sebou, vzájomne sa inšpirovať. Oveľa viac si vážim ľudí, ktorých som tu spoznal, než to, či mám dvesto miliónov prečítaní, chlapácke komentáre, z ktorých nevymažem len tie dobré, a pod...“

     MámTalent.sk sú podľa neho dvere, ktoré Ikar otvoril verejnosti – prejsť cez ne už musí každý sám. „Pripravený v prvom rade na to, že ho defenestrujú s úsmevom na tvári a rozpleští sa pod centrálou na chodníku ako palacinka od tety Justíny:-) Som rád že môžem debutovať s Ikarom za chrbtom. Som rád, že po svojom. A som rád, že teraz. Nič z toho, čo tomu predchádzalo by som nemenil,“ uzatvára Zandelee a dodáva odkaz pre vás všetkých:

„Ďakujem za inšpiráciu, dôveru a pomoc:-)
Mená nejdem písať, pretože som si istý, že VY viete, KOMU!“

 


Milan BunoKomentáre

DARK31.10.2012
 

Matejovi srdečne stískam labku - jeho dielo si zaslúži miesto vo výkladoch a na poličke kníhkupectiev.

Vita Jamborová27.10.2012
 

Zandelee, gratulujem!!! :)
Teším sa s Tebou a veľmi sa teším na Nylonový svet - Ty naozaj máš talent :)

Vasil26.10.2012
 

Blahoželám Matejovi a prajem mu tento úspech. Dokázal, že vie narábať so slovom, obrazom a verím, že rovnako múdro dokáže aj s verejným uznaním.

Tatiana Macková26.10.2012
 

Úprimne blahoželám! Je to krásny úspech a nech sa darí aj naďalej.

catie26.10.2012
 

Blahozelam Matejovi a blahozelam nam citatelom. Lebo ja sa na Nylonovy svet v kniznej podobe tesim uz velmi velmi dlho. Tak uz aby to bolo! :o)))

Lýdia J.26.10.2012
 

Ja som z tohto oznamu tak šťastná, že mám chuť skákať po Miškeho strechách.:) Verila som od začiatku, že Nylonový budem mať doma, sú to krásne písmenká. Gratulujem, Zandelee a teším sa s Tebou.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: