IKARIKAR http://www.ikar.sk

V znamení idiota (Lenka Bačová)11.4.2014
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 51, Komentáre 0

 
V znamení idiota I.
 
     Čo si budeme nahovárať, pomenujme to pravým menom- hlúposť. Som mladá, mám robotu, ktorú mi nejedna žena ticho závidí no aj napriek tomu si idem vyplakať svoje krásne namaľované oči do bieleho posteľného prádla v luxusnom parížskom hoteli. Je začiatok apríla, počasie je celkom znesiteľné no ja som už dva dni nevyliezla z postele. Nie, nie som chorá, aspoň na to nemám oficiálny papier. Toto sú len vedľajšie účinky jedného idiota, ktorý nemal na golieri napísané: dávkovať v malých množstvách. Bohužiaľ som nevedela, že stretnutie s týmto druhom, ktorý mimochodom vôbec nepatrí k ohrozeným, je len na vlastné riziko, takže vesmír neprijíma žiadne reklamácie. Nuž, človek sa učí na vlastných chybách.
     Už ako desaťročné deti sme predsa na hodine biológie museli do pozorovacích cvičení zapisovať vety typu: Empirické pozorovanie je najúčinnejšie a tiež : Z pozorovania vieme... Nuž, ja zo svojho dvadsaťštyri ročného empirického pozorovania viem tak akurát to, že po pár pivách...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lenka Bačová

O mne

Zo Slovenska som odišla ako osemnásťročná tesne po maturite. Rozhodla som sa pre štúdium v zahraničí a tak som po trojročných útrapách úspešne dokončila filmový odbor v Anglicku. Pri troch zamestnaniach a s pocitom, že som ako cudzinec nie veľmi vítaná, to dalo zabrať. Po dokončení školy som sa rozhodla zmeniť prostredie a odišla som do arabského sveta. Už niekoľko rokov pracujem ako letuška a denne čelím nielen novým ľuďom, kultúram a chutiam, ale aj pocitom samoty. Aj napriek haldám priateľov, kolegov a pasažierov je tento život osamelý a preto sa v každom momente snažím nájsť to zaujímavé, krásne a nevšedné. Nie je umenie to vzdať, ale doplávať proti prúdu do bezpečného prístavu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: