IKARIKAR http://www.ikar.sk

Večerná prechádzka (Romana Valachová)25.1.2016
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 140, Komentáre 2

 
Večerná prechádzka
Len tak, v noci v meste. Osamote a pritom medzi toľkými ľuďmi. Kráčajú rýchlo, alebo pomaly, ako ja, veselo alebo zadumane, ako ja, s hlavami plnými jedinečných myšlienok. Každý niekam, svojou cestou, z domu či domov. Ja domov, ale dlhou okľukou. Akože večerná prechádzka. Vonku je príjemne, tak prečo nie. Ani chladno ani priveľmi teplo. Povetrie príjemné, v televízore tma, pretože ma prestalo baviť platiť účty za káblovku a posledné kapitoly v knihe si šetrím do postele, aby bolo pred spaním o čom premýšľať.
Lampy svietili silným, oranžovým svetlom a pretínali hustú tmu. Bolo oblačno a tak na oblohe nesvietil ani mesiac. Svet bol odkázaný len na umelé osvetlenie, ktoré vytváralo nové siluety, vrhalo tiene a podporovalo fantáziu.
 Krása, zamyslene kráčať nočnými ulicami a počúvať pravidelné klopotanie vlastných opätkov. To asi nikdy nevyjde z módy. Dnes večer, mi však nebolo súdené pokojne sa prejsť svojimi obľúbenými, starými uličkami. Udialo sa presne v tej, v ktorej už pred týždňom vypadlo svetlo. Moje zamyslenie mi dovoľovalo len letmo vnímať dlhú, žltú...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Miroslav Gregorka26.1.2016
 

Hlavná hrdinka mohla mať aspoň trochu obavy, či to zvládne a útočník sa mohol zmohnúť aspoň na nejaký odpor. Bola to príliš pohodová prechádzka. Ak by to tam bolo, bola by to ešte lepšia poviedka. Ale páčila sa mi.

Romana22.2.2016
 

Ďakujem za komentár. S pohodovosťou som to asi naozaj trochu prehnala

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Romana Valachová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: