IKARIKAR http://www.ikar.sk

Večná krása (Ján Franko)24.1.2014
 

2
 počet hodnotení: 1
prečítané 158, Komentáre 6

 
Večná krása
 Martin si oprášil otrusinky z trička s nápisom Show must go on, a rozmýšľal, či to s tým kostýmom Fredyho Mercuryho neprehnal. Celý večer na sebe cítil pohľady ostatných hostí. Nevedel, či zato môžu vypasované rifle s nápadnou vydutinou v rozkroku, alebo žlté blýskavé sako s pozlátenými gombíkmi. Nech už to bolo tak alebo onak, rozhodne si kvôli tomu nechystal trhať žily.
Od okoloidúceho čašníka si zobral pohár šampanského a pohľadom mapoval dav tancujúcich ľudí. Našiel ju na druhej strane miestnosti, ako si pri bare objednávala drink. Pozoroval ju celý večer a musel si priznať, že ho uchvátila. Podobne ako on, dorazila na párty bez partnera a tento fakt v kombinácii s čiernym, priliehavým kostýmom čarodejnice, okolo nej budoval auru záhadne príťažlivej dámy. Ale úplne prvé, čo Martinovi udrelo do očí, bola jej takmer nadprirodzená krása. Nedokázal presne určiť v čom sa skrývala, najskôr to bola dokonalá súhra viacerých fyzických a duševných parametrov, no medzi ostatnými ženami žiarila ako vybrúsený diamant.
Napadlo ho, že by to mohla byť príjemná zmena po búrlivo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mia21.2.2014
 

Pekelný rebel bol vydarenejší..., ale veď nie každý deň je nedeľa...

EF27.1.2014
 

Dávnosi nič nezavesil, už som sa aj chcela ozvať :)) Súhlasím s reakciou Nadalan ohľadom čiarok dokonca aj omrvinky.Pointa je priezračná a určite som sa s ňou v nejakej poviedke už stretla, takže ma nijako neprekvapila, pripomína mi to určitým spôsobom poviedku Dom. Celkovo to hodnotím tak, že teraz si svoju vlastnú latku podliezol, nepreskočil.V každom prípade sa teším na ďalšie.

Ján Franko27.1.2014
 

Ďakujem za hodnotenie. Neviem čo povedať, najskôr, že máš pravdu. Nabudúce to bude lepšie.

Nadalan25.1.2014
 

V prvom rade ma zaujalo, že poviedka má byť hororová. Sama trochu zabŕdam do tohto žánru a zisťujem, že napísať strašidelný príbeh je ťažké. Preto rada čítam od iných a sledujem, akým spôsobom navodzujú strach. Myslela som, že niečo odsledujem aj z Večnej krásy, ale pri jej čítaní som strach necítila. Naozaj je to ťažké. Poviedka sa čítala celkom dobre, niektoré popisy aj dialógy boli výborné, iné sa mi vyslovene nepáčili (zlatý mok, nákladné auto a Somálec ...), to je však veľmi subjektívne a každý to môže vnímať inak. Čo mi však prišlo nezvládnuté, boli čiarky. Hneď v prvej vete sú dve, ktoré tam byť nemajú. A v ďalšom texte je to podobné. Pôvodne som autorovi plánovala vytknúť aj použité slovo \"otrusinky\", ale našla som ho v synonimickom slovníku k omrvinkám, tak to nechám tak :)

Ján Franko26.1.2014
 

Ďakujem veľmi pekne za kritiku. Spraviť poctivú nervy drásajúcu atmosféru e skutočne umenie. Možno nabudúce to bude lepšie. Kde najdem tvoje diela?

Nadalan29.1.2014
 

Držím palce v ďalšom písaní. Inak, uverejňovala som na viacerých miestach, na MT ešte len začínam. Zatiaľ som uverejnila jednu poviedku pod menom autora Naďa Langová. Plánujem pokračovať.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: