IKARIKAR http://www.ikar.sk

Veľká katastrofa. (Vizvo)22.2.2013
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 119, Komentáre 4

 
Veľká katastrofa.
Zase tu bol ten sen: bola to asi sobota alebo nedeľa, lebo vstal bez budíku, ženu jemne prikryl perinou a on sám, nahý, prešiel ku kuchynskému oknu, otvoril ho a zapálil si. Snehové vločky mäkko padali k zemi, zima bola nádherná, biela. Mal rád zimu. Ten kľud, to ticho a to, že hoci ho na lícach štípal mráz, radiátor pod oknom ho hrial. Z okna na piatom poschodí petržalského bytu za dobrej viditeľnosti videl Rakúske Alpy. Dnes nie, dnes snežilo. Mal problém vidieť aj malý ostrovček zelene uprostred poľa, kde stál starý vojenský bunker z druhej svetovej vojny. Aj tak ho výhľad napĺňal eufóriou, cítil sa plný života. Mal 38 rokov, vyzeral na 30 a práve včera zaplatil poslednú splátku za byt. Bol znova slobodný! Hrial ho ten pocit, hrial ho radiátor a palcami na nohách sa prehrabával vo vysokých hodvábnych nitiach ručne viazaného perzského koberca, ktorý ho tiež hrial. Ó, áno, zimu mal rád. Bola nádherná a zdala sa taká čistá, ako na ňu pozeral z okna vykúreného bytu, ktorý mu už naozaj patril.
Dofajčil, rukou odhrnul...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mária Blšáková1.4.2013
 

Vízivo. Mne sa práve tie \"drobné prešľapy voči jazyku\" veľmi páčili. Spolu s pútavým dejom a evidentným zmyslom pre detail tvoria pútavé dielo, ktoré čitateľ (ja) doslova zhltne. Ano, je to aj smutné, ale život nebýva vždy veselý. Ďakujem za zážitok. Len tak ďalej.

Vizvo10.4.2013
 

Ďakujem, ďakujem, ďakujem... Je to príbeh zo života, vlastne tri a ja som ich len spojil dohromady. Ak Ťa príbeh zaujal, viac na www.vizvo.sk.

Vizvo2.3.2013
 

Ďakujem... Snažil som sa. Za pravopis a čiarky vynadám priateľke, to ona všetko po mne opravuje. Ja som tak starý, že ma na škole učil ešte Bernolák. :-) Skôr si ma potešila tým, že keby som ti tento príbeh rozprával, bola by si prvá, ktorá vydržala do konca. Ešte raz ďakujem.
Skúsim pridať rozprávku... či zaujme aj tá.

DARK2.3.2013
 

Vizvo, ak zabudnem na bohemizmy, čiarky občas kade-tade, drobné prešľapy voči jazyku a miestami nadužívanie už, privlastňovacích zámen a ešte niekoľkých drobností, tzn. treba sa s textom viac pohrať, zaujal si ma.
Dávam veľké plus za obsah, za zaujímavý príbeh, ktorý nie je len výpočtom faktov či výlevom pocitov nad šmuhou na okne. Aj takto má, podľa mňa, vyzerať poviedka. Strhla ma na svoju stranu, sedela som na streche páchnuceho príbytku a všetko pozorovala na vlastné oči:)). A odpúšťala rad-radom prešľapy. Aj to, aký guláš jedli, lebo to sa mi ťažko pregĺgalo. Ale malo to tam byť, aj vďaka takýmto extrémom je poviedka nezvyčajná a nebanálna. Už len podčiarknem, že trochu prepracovať, lebo poviedka si ich nezaslúži (tie prešľapy:)).
Píšem plný počet hviezd, páčilo sa, zaujalo, nemoralizovalo, podalo mi realitu bez naškrobených fráz, bez patetizmu a hlavne bez nudy. U mě dobrý.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: