IKARIKAR http://www.ikar.sk

Veľká súťaž – ZADARMO na kurz „Ako napísať knihu“ Celkový počet komentárov: 15
 

     Už o týždeň bude v Bratislave ďalší kurz tvorivého písania s lektorkou Markétou Dočekalovou. A vy sa naň môžete dostať úplne zadarmo! Chcete sa naučiť, ako napísať knihu? Chcete spoznať overené tipy a odporúčania skúsených spisovateľov? Ak áno a máte budúci víkend 28.mája – 29.mája voľný, čítajte ďalej o tomto dvojnásobnom darčeku.

 

Prečo dvojnásobný darček?
     Už cena 120€ za víkendový kurz je na Slovensku za takýto typ kurzu jedinečná, aj preto, že ho vydavateľstvo Ikar z veľkej miery dotuje. Navyše teraz nemusí jeden z vás zaplatiť ani cent!

     Na kurze „Ako napísať knihu“ sa totiž môže zúčastniť jeden mámtalenťák úplne zadarmo, pretože Mám talent má extra fanúšikov. Dvaja z nich – želajú si zostať v anonymite, preto prezradíme iba iniciálky: LR a LH – sa ponúkli, že zaplatia za jedného z vás plnú cenu kurzu 120€! Vydavateľstvo Ikar zabezpečí pre výhercu všetky ďalšie náležitosti, ako budú mať ostatní účastníci kurzu, vrátane coffee breakov a obedov.

     Ostatné informácie a podmienky platia tak, ako sú popísané vo vyhlásení kurzu.

 

Ako získať kurz ZADARMO?

     Je to jednoduché. Stačí byť zaregistrovaný na MámTalent.sk a napísať pod tento článok pár viet, prečo by sme mali vybrať práve vás. V čom potrebujete pomôcť najviac? Čo vám robí najčastejšie problémy a veríte, že kurz „Ako napísať knihu“ vás inšpiruje? V čom by ste potrebovali od lektorky M.Dočekalovej poradiť najviac? Prosto – prečo by ste sa mali na kurze zúčastniť práve vy?!

     Stačí to opísať pár vetami. Netrénujte si tu, prosím, svoje románopisecké zručnosti:-).

     Zapojte sa iba v prípade, že naozaj máte seriózny záujem o kurz „Ako napísať knihu“, ktorý sa bude konať budúci víkend v Bratislave.

     Píšte do pondelka, my potom vyberieme a v utorok oznámime meno šťastlivca.

     Všetky informácie o kurze nájdete v článku „Nový kurz Ako napísať knihu“.

 

P.S. Ďakujeme milým donorom, ich ústretovosti a fandeniu projektu Mám talent.

 

Víťaz hry Zadarmo na kurz "Ako napísať knihu"

     Tak ste nám pekne zamotali hlavy:-)

     Ďakujeme za všetky ohlasy, mnohé sa nám páčili a tak sme dali hlavy dokopy. Aby to bolo férové a objektívne, sadlo si nás sedem pracovníkov Ikaru, prečítali sme si všetky reakcie a vyberali sme.

     Do prvej päťky sa dostala Ľubica Bystrická, Broňa, Zuzana Šedá, Marek Mittaš a Marek J. Kolcun...diskutovali sme, hlasovali a napokon to vyhral chlap. Jednoznačne, štyri hlasy za...Mareka Mittaša.

     Takže, Marek, blahoželáme. Veríme, že sa posunieš ďalej aj vďaka kurzu "Ako napísať knihu" s lektorkou Markétou Dočekalovou. A keď už si občasným literárnym sponzorom, že túto chuť nestratíš a ešte naberieš inšpiráciu, aby z teba mali čosi aj ďalší začínajúci autori:-)Komentáre

Iveta23.5.2011
 

Pretože ma tak kope múza, že nespím, nejem, nestarám sa o rodinu a len píšem. Musím s tým niečo urobiť, alebo to zabaliť.

Tatiana22.5.2011
 

Mohla by tam ísť Georgína od Broni. Je krásne posunúť výhru ďalej. Bolo by fajn zúčastniť sa...

Marek Mittaš22.5.2011
 

Veľmi rád by som sa posunul v tvorbe ďalej a nechal sa aj presvedčiť, že aj lektor písania, nielen spisovateľ bestsellerov, môže pomôcť autorovi ako na to, čo mi istého času pani Dočekalová napísala. Mám chuť rásť a keďže som niekedy sám literárnym sponzorom celkom by ma potešilo, keby niekto tentoraz sponzoroval literatúru mne :)

Zuzana Šedá22.5.2011
 

Prečo ja? Lebo sa chcem konečne dozvedieť, ako to, že som ten román ešte stále nenapísala? :) Ale vážne. Mám problém s výstavbou. Cítim sa ako človek, ktorý má pozemok, materiál, nástroje, ale nevie ako ten dom postaviť. Tak, aby sa mu nezrútil, dalo sa v ňom bývať a aby sa v ňom cítil príjemne on, aj návštevníci. Pripravím si postavy, prostredie, príbeh, ale ďalej sa nepohnem. Alebo to zas skončí poviedkou :) a nemám dom, len chatrč. Hoci napísať takú Chatrč...

Ľubica Bystrická22.5.2011
 

Milý MT, rada sa ocitnem na kurze pani Markéty Dočekalovej, pretože mám zopár otázok... Napríklad: Koľko fantasy znesie psychologický román zo súčasnosti, aby zostal, čím je, teda uveriteľným súčasným príbehom, kde fantasy je len most? Nakoľko môžu byť bizarné postavy bizarné, aby boli ľudsky pochopiteľné? Ako málo stačí v diele povedať, respektíve ako veľa možno len naznačiť, aby mu porozumel okrem autora aj čitateľ? Ako napísať knihu v knihe, aby sa v tom človek nestratil? A nakoniec, i keď otázok mám ešte dosť, sa opýtam: Môžem sa pobaliť?

Elis J.V.20.5.2011
 

Viem, s čím mám najväčší problém, lebo mi to vytýkajú ak moji čitatelia na portály. S výberom vhodných mien, záverom príbehu a v neposlednom rade aj s naťahovaním - vláčnosťou deja. Určite vždy je v čom sa zlepšovať, čokoľvek nové, možno aj prevratné sa autor na takom kurze dozvie, mu pomôže pri ďalšej tvorbe, ak to myslí s písaním vážne.
Rada by som takýto kurz zažila, hoci som sa prelúskala už všetkými hodnoteniami, radami a všetkým, s čím MT prichádza. Stále nemám pocit, že viem dobre písať.
Ale získavať nové informácie, vzdelávať sa a hoci aj opakovať si to, čo už viem, ma nikdy neprestane baviť.
Napriek všetkému, vyššie napísanému, musím priznať, že by som sa na takýto kurz nedokázala dostaviť, pretože si žiaľbohu nemôžem dovoliť ani cestu do BA, nie to ešte ubytovanie.

Elis J.V.20.5.2011
 

Ozaj, pred LR a LH sa úprimne skláňam. Veľa talentov nielen v literatúre je potlačených práve preto, lebo nemajú priestor/ financie na rozlet.

DARK20.5.2011
 

Priala by som to niekomu, kto nepracuje, nemá svoj vlastný príjem a je literárne na dobrej ceste. Aby sponzori nehádzali perly svinkám:-), ako sa hovorí, aby ich úsilie padlo na úrodnú pôdu. Tak nech je ruka vyťahujúca z osudia to správne meno naozaj tou správnou rukou a vytiahne správne meno.

Marek J. Kolcun20.5.2011
 

Minule som sa tak pristihol - prečo som už štvrť roka nenapísal ani čiarku? Odpoveď som hľadal asi jednu pikosekundu, pretože vzhľadom na to, že u mňa centrum záujmu prechádza z neliterárnych oblastí na literárne s periodicitou presnou ni čas obehu neutrónu v LHCčku v CERNe, je to zakaždým rovnaké. Pretože sa neviem rozhodnúť. Niečo sa mi nepodarí, skúsim zabrdnúť do inej oblasti. Tu ma niečo nenapadne, presuniem sa inam. A tak stále dokola. Na základnej i strednej škole sa mi darilo, pretože ma neustále niekto ťahal za ručičku (alebo uši) a keď ma ťahali dostatočne dlho, výsledky sa dostavili. Uši ma boleli ako divá sviňa (aj tak vyzerali), vedľajším produktom však bolo aj badateľné zlepšenie tu v matike, tam literatúre. Dobre, v literatúre som nikdy extrovný nebol, ale keď ma ľudia pochválili i za tie prvé pokusy o príbehy, povedal som si, že skúsim, čo to dá. A dala sa kniha, pretože mal som habadej času, čerstvú dvadsiatku na krku a hlavu v oblakoch. Postupne však čas letí a ja s ním hubou priamo k zemi, povinnosti sa nedajú odkladať donekonečna a bez vodiacej (ťahacej) ručičky nemám motiváciu pokračovať ani v tom, čo mi šlo. Napríklad písaní.
Ako väčšina študentov, aj ja by som mohol za kurz zaplatiť akurát tak kresťanskou menou, pretože úsmevom už nemôžem. Nie som viac dieťa (a všetci vieme, že detský úsmev je na nezaplatenie). Síce niekde v hlave ten malý zasran drieme a občas mi malou tučnou nožičkou kopne do predného laloku, vďaka čomu vygebuzním absolútnu hovadinu (ajhľa, práve ma kopol), no deje sa to čím ďalej, tým zriedkavejšie. Myslím si preto, že keď sa dostanem na kurz a zlepším a dokončím moju absolútne-najbombastickejšiu-fantasy-superknihu na svete, dostaví sa aj nejaký ten úspech. Alebo sa tam naučím toľko vecí, až si uvedomím, že tá moja kniha nie je tak absolútne-najbombastickejšie-fantasy-super ako som si myslel. Priatelia ma síce chválili, vy ste ale žmúrili oči a ja som z toho ostal vedľa ako taký jeleň. A ja jeleňom byť nechcem, chcem byť Marek, ktorý je práve v písaniachtivej perióde svojho všezáujmového obehu a chce túto periódu predĺžiť na 2pí (v radiánoch).

Martin Arcey Tomčík20.5.2011
 

Tak dúfam, že mňa nevyberiete, lebo na Mámtalente je nesmierny kopec autorov, ktorí si to zaslúžia oveľa viac. Tých, ktorí nevedia gramatiku, štylistiku,gradáciu deja, charakterizáciu postáv, či prostredia a zvládnutie opisov je tu veru požehnane. Darujte to niekomu sebavedomému, ktorý pri každom svojom diele čaká, že prerazí na literárnu scénu, nie mne, lebo ja sa neustále podceňujem a porovnávam s lepšími autormi. Rád, ako písať lepšie som už prečítal za pár desiatok strán, kritiky som si už tiež užil dosť. A stále nepatrím k tým, ktorí majú aspoň dvadsať potľapkaní po egu pod poviedkami, či románmi tu uverejnenými. Je teda očividné, že ja si to nezaslúžim. A keby som sa mal k tomu všetkému ešte trepať z Košíc do nejakej Bratislavy, hlavného valalu Slovenska, to by som určite tiež nezvládol. Modlím sa, aby šťastena nestála na mojej strane a vyberiete niekoho iného. :))

Možno, že tento psychologický postup zaberie viac, ako tradičné odpovede. :))

Broňa20.5.2011
 

Prečo vybrať práve mňa? Preto, lebo ho nechcem pre seba. :-)
Ja sama som tento kurz dostala ako darček od svojho skvelého manžela. Takže viem presne, aký fantastický je to dar. Takže by som ho chcela darovať svvojej priateľke Georgíne, ktorá sa práve dlhé roky pomáha protredníctvom písmeniek cez web a následne aj osobne mnohým mamičkám, babičkám ,deťom aj oteckom. No a jej písanie dozrieva a práve sa ocitla vo fáze, že dáva dokopy svoju prvú knihu.Geo je ten typ ženy, ktorý má vop všetkom systém, vie maximálne použiť a využiť návody a všetko systematicky odpracuje- takže / hoci ja si myslím, že má aj talent/ je jasné,že keď absolvuje kurz, denne bude používať všetko, čo od p. Dočekalovej do svojho čerstvého spisovateľského života získa a tak má šancu dosiahnuť viac, ako tí, ktorí sú nesmierne talentovaní, ale nie systematicky pracovitý.
No a keďže viem, aké je to nemať na kurz / a Georgína na rozdiel odo mňa nemá nikoho, kto by jej mohol kurz darovať- vrátane mňa, lebo ja naň tiež nemám:) / a zároveň si viem presne predstaviť, ako ho využije a že pribudne vďaka nej kvalitný pracovitý autor do MT dielne...
Koniec románu. ĎAKUJEM.

Broňa20.5.2011
 

...pracovití... samozrejme.

Ivan Hankus21.5.2011
 

Díky Broňa!

Broňa23.5.2011
 

:)

Mirka Abelova20.5.2011
 

Preco prave mna? Nuz preto, ze talent nesporne mam, kedze poeziu ste mi vydali v knihe Solo pre 9 hlasov, takze hned na uvod: stratena investicia urcite nebudem :-) Ale: nemam momentalne zvysne peniaze na to, bay som si kurz zaplatila a tak to skusam aspon takto :-) Preco tento kurz potrebujem? Staci si precitat hodnotenie pani olgy Feldekovej na moje poviedky :-) knihu basni veru problem napisat nemam, ale to, ako sa pise dobra proza, by som sa skutocne rada naucila :-) Nech sa vyvarujem chyb, ktore brania mojmu literarnemu rozletu :-) Poeziu mam uz ako-tak zmaknutu, teraz je cas nazriet pod suknu proze :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: