IKARIKAR http://www.ikar.sk

Veronika (Karolína Dobiašová)10.1.2014
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 106, Komentáre 2

 
Veronika 1 Keď išli dievčatá zo sirotinca v nedeľu z kostola Veronika uvidela na lúke krásneho koňa. „Emma vidíš to,“ ukazovala ho kamarátke, no kôň sa stihol schovať. „Ale veď tam nič nie je.“ „Bol tam kôň. Krásny čierny kôň. Práve sa schoval.“ „Veronika, kde by sa tu nabral kôň,“ čuduje sa Emma „možno to bola srnka.“ „Nie! Bol to určite kôň,“ stojí si za svojim Veronika. Onedlho prišli do sirotinca. Emma a Veronika sa hneď rozbehli za Emminim dvojčaťom Zuzkou. „Už ti je lepšie?“ spýtala sa jej Veronika. „Áno,“ odpovedala Zuzka a ďalej si čítala, už aspoň po stýkrát, knihu ktorú dostali s Emmou od rodičov, krátko pred ich smrťou pri autonehode. Veronika nevedela o svojich rodičoch nič. Nechali ju pred sirotincom v košíku, kde bol len lístok s jej krstným menom. Veronika jej potom porozprávala o koňovi ktorého videla, a Zuzka jej tiež nechcela veriť. Rozhodli sa, že to miesto kde Veronika videla koňa zajtra po škole preskúmajú. Vedeli, že keby slečna Augustínová zistila, že utiekli, po návrate by ich zmlátila trstenicou, alebo niečo horšie. Veronika tam však chcela stoj čo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva Hrašková 30.1.2014
 

Pridávam sa k Alexinmu názoru... Pasuj sa pasuj, prepisuj a veľa čítaj. Hľadaj nápady a všímaj si chyby iných a brús svoje písanie, aby to nebola slohová práca... a skús napísať niečo viac o sebe... ak pridáš ďalšie dielko, tak veta Píšem román Veronika nebude aktuálna.

Alexandra Hentz29.1.2014
 

Ahoj Karolína.

Prečítala som prvú kapitolu.
Text treba upraviť, priamu reč hádzať do nového riadku - aspoň to.
No nielen vo forme som sa strácala, ale aj v deji...miestami som sa cítila, akoby som čítala slohovú prácu. Treba na tom popracovať. Uvidíme ešte, ako sa s tým popasuješ :)

S pozdravom,
Alex H.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Karolína Dobiašová

O mne

Píšem román Veronika

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: