IKARIKAR http://www.ikar.sk

Vesmír očami Atlanťanov (Matej Ďuriška)6.4.2014
 

2
 počet hodnotení: 3
prečítané 103, Komentáre 4

 
Vesmír očami Atlanťanov Úvod: Nasledovný sci-fi príbeh som vytvoril na základe dokumentárnych filmov. Praveký astronauti sú vlastné mimozemská civilizácia, ktorá osídlila spočiatku Atlantídu a neskôr aj iné časti sveta. Príbeh je inšpirovaný legendami starých národov vychádzajúcich z predpokladov že v dávnej histórii nás navštívili Mimozemšťania. Už zo spomínaných predpokladov vychádza aj vznik extraterestrickej civilizácie, ktorú nazývam Atlantská civilizácia. V diele nemusí byť autentická história, ale mohlo sa to takto odohrať ako opisujem, je to moja fantázia. V roku 9000 pred naším letopočtom časť mimozemskej civilizácie odletela z dôvodu zvyšujúcej sa hladine morí a časť zostala na Zemi. Národ, ktorý zostal na Zemi všetko pozabúdal aj technológie aj ve...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Matej Ďuriška9.4.2014
 

Ďakujem za radu.
Chyby som možno urobil, lebo som si nekontroloval chyby, pretože som veril že program Office my ukáže chyby, ale musím si to sám kontrolovať.

Adhara16.4.2014
 

Office – ak v ňom máš slovenský slovník – je schopný nájsť chyby, ale ani zďaleka nie všetky. Slúži skôr na vychytávanie preklepov, čiže chýb z rýchlosti a nepozornosti, ako na neznalosti typu my/mi (narážam na hrubicu, ktorú máš komentári). Gramatiku skrátka treba vedieť, ak chceš písať.

Alia S.8.4.2014
 

Matej, úvod sa mi vôbec nepáči. Vymenovávaš - to nie je román. Román má dej. Možno nás chceš doňho uviesť, ale aj tak, mne sa to zdá jedna motanica - už len takí dinoľudia. Čo si mám pod tým predstaviť? Dinosaura s ľudskou hlavou? Pomaly sa hýbajúceho človeka s hrubými nohami a chvostom? Ono je dosť podstatné poriadne premyslieť postavy, nie spraviť nepredstaviteľné hybridy. Aj fantasy má svoje pravidlá. A to, že človek počas evolúcie prišiel na Zem o niekoľko miliónov rokov neskôr ako vyhynuli dinosaury, už mi vôbec nepasuje, aby sa medzi vývojom dinosaurov vyvíjala akási mutácia človeka, keď na to nemal podmienky... Je to tvoje dielo, no i tak by si mal poriadne popremýšľať nad tým, čo a ako podáš. Dinoľudia, Šedí ľudia, mimozemšťania, Atlanťania, technológie, ... uvidíme, čo z toho vykrešeš. A treba si dávať pozor na chyby, máš ich niekoľko, aj to vzbudzuje nedôveru. Asi si dieťa, takže musíš sa ešte veľa učiť.

Matej Ďuriška9.4.2014
 

To je iba úvod, je to vlastné predslov. V prvej kapitole sú opísaný.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Matej Ďuriška

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: