IKARIKAR http://www.ikar.sk

 VIAC NEPOTREBUJEM... (Letnička)25.8.2010
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Poviedka Viac nepotrebujem má nečakané rozuzlenie (Aj keď by som si možno vedel predstaviť aj šokujúcejšie.), ale čo je ešte dôležitejšie, je napísaná veľmi profesionálne. Má dobrý štýl, slušne prepracované detaily (napríklad motív obrúčky), presnú psychológiu hlavnej postavy, ktorá potrebuje z času na čas zažiť poriadny orgazmus, pretože doma jej to už dlhší čas nefunguje.
(Celé hodnotenie poviedky nájdete v rubrike Hodnotenia)

JOZEF HERIBAN, spisovateľ

4
 počet hodnotení: 35
prečítané 716, Komentáre 15

 

Pomaly sa zohla, vzala do ruky hrudu hliny a kým sa jej celkom nerozdrobila medzi prstami, hodila ju do jamy na truhlu. S dutým zvukom sa rozprskla po sklovitom povlaku borovicového dreva. Ustúpila o krok a chlapi s lopatami sa dali do práce. Dominika ešte chvíľu sledovala, ako hlina pomaličky zasypáva držadlá, postupne mizne glazúra i celá truhla. Potom sa obrátila a odišla.

V letiskovom bare som robila už dva roky a naučila som sa dobre pozorovať ľudí, ktorí sa tu premelú. Keď si sťažka sadol na barovú stoličku a hodil na zem menší kufor, okamžite ma upútal. Vysoký takmer dva metre, vyšportovaná postava, jemné strnisko a hnedá opálená pokožka, ktorá skvele kontrastovala s bielou polokošeľou a smotanovými kraťasmi. Bol sexi. A ešte lepšie, bol jediný v Caproni bare. Dnes už boli na pláne iba dva lety a bratislavské letisko zasa nie je bohvieako rušné.
Naučeným a hlavne ne...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elis6.6.2018
 

Páčili sa mi dialógy aj záver. Upútal ma hneď úvod. :)

Zuz.6.6.2014
 

Perfektné. Veľmi pobavilo!

Laura =)17.8.2013
 

Príjemná poviedka, príjemné čítanie na víkendové popoludnie

Veronika :)3.7.2012
 

Teda!
Poviedka ma úplne dostala. Na konci prišiel mierny nával ľútosti, keď som zistila, že jej manžel vlastne ani nemohol za to, že sa jej nedostávalo toľko pozornosti.
Som príjemne vykoľajená :)

Lenka Fabryova23.2.2011
 

Milá Letnička,
tvoja poviedka je zaujímavá a pútavá.Páčila sa mi napr. tá obrúčka, ktorú schovala. Začiatku som uverila.Potom to išlo podľa mňa príliš predvídateľne, no a v závere som mala pocit, že by Dominika v skutočnosti reagovala trochu inak. Poradila by som pridať viac psychologie, viac sa pohrať s motiváciou Dominiky a tiež s motiváciou jej manžela. Chýbalo mi tam viac o nej, o jej vnútornom trápení.

Alica Náhliková16.2.2011
 

Veľmi pekná poviedka.Výborne sa to čí-
talo,Prajem veľa tvorivých úspechov.

benkovic28.10.2010
 

Pekné, dávam ti 5 slniečok

Milo22.9.2010
 

Velmi pekna poviedka. Pacilo sa mi, ze bola pisana z pohladu oboch hlavnych hrdinov a ze mala take rozuzlenie. Pravdupovediac, ked sa rozpravanie zvrtlo do pohladu Filipa, predpokladal som, ze mozem cakat zaujimavy koniec a ked prisla rec na klienta, bol som si priam isty, ze tym jeho klientom bude Dominikin manzel. Poviedka vsak bola napisana velmi pekne, bola kratka, ale velmi putava, cital som ju dlho, lebo sa mi pacil sposob, akym je napisana. Len tak dalej! :)
P.S. Ked tak dobre pises, mohla by si ohodnotit nejake moje dielo? Napriklad moje aktualne - Budem vzdy s tebou. Sice ho len uverejnujem, ale do konca roka ho snad uverejnim cele.
P.S.2: Este raz ti prajem, mila autorka, nech sa ti dari a nech pises dalsie taketo podarene poviedky. Drzim palce!

adam16.9.2010
 

Letnička, čítal som to na neverách, tam som sa aj vyjadril..prečítal som si to aj na MT...názor nemením, ale som rád, že si dala na niektoré rady z PoN a niektoré tie malé chybičky si opravila:-))

Cami14.9.2010
 

Krátke, ale super.

lubomir adam3.9.2010
 

Na taký krátky obsah je to výborne až obrazne popísané .V situácii kde z dvojice jeden pre niečo ťahá za kratší koniec je vždy priestor pre podozrievavosť a ventilovanie.V poviedke bolo pekne opísaný jeden z možných koncov.

Oľga Kohútiková26.8.2010
 

Letnička,
prepáč, tak ma zaujala Tvoja poviedka, že som Ti zabudla zablahoželať k odporúčaniu do \"Náš tip\"-u. Prajem Ti, nech sa Ti darí; úspešne si vyštartovala, nech Ti úspech vydrží až do cieľa. OK

Oľga Kohútiková26.8.2010
 

Ahoj Letnička,
no tak toto je fakt výborné. Nie som síce odborník, ale čitateľovi si vyhovela na sto percent. Máš talent a vôbec nezáleží na tom, že to nie je súťažné, hlavná vec, že si upútala a určite nebudem dlho sama.
Nech sa Ti darí, nech Ti to píše a ak budeš mať čas a chuť, skús sa pristaviť. OK

ava25.8.2010
 

U mňa jasných päť, ani niet čo dodať okrem toho, že sa mi poviedka páčila a upútala ma. :-)

Marcel Sarnovský25.8.2010
 

Dobrééé, celkom sa mi to páčilo. Štylistike ani gramatickej stránke nemôžem nič vyčítať, je zrejmé, že ide o autorku píšucu dlhšie. Nápad - ok, až také objavné to nebolo, napríklad ten pohľad dvoch strán, ale napriek tomu sa mi páčil. Nebol násilný, priam sa tam žiadal a je to napísané pútavo, zaujímavo. A hoci som ku koncu čo to tušil, je to správne vypointované. Dávam 5 hviezd aj ako očakávanie ďalších kúskov:-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Letnička

pero.jpg
O mne

Píšem, kade chodím. Píšem pre radosť...najmä svoju. Ale nenahnevám sa, ak moje riadky potešia aj vás:-)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: