IKARIKAR http://www.ikar.sk

Vianočná rozprávka (Broňa)23.12.2010
 

4
 počet hodnotení: 14
prečítané 1924, Komentáre 6

 


  Vianočná rozprávka
Na Vianoce má dobro k ľudskej duši najbližšie. Cítime ho najprv potichučky a potom viac a viac... A ak sa mu otvoríme,vojde. Spolu s chuťou vyobjímať a obdarovať a celý svet.
Málokto vie, že to má na svedomí Anjel Vianoc.
To preňho archanjel votkal svetlo božej lásky do kovu a búšením v rytme srdca ukul vianočnú hviezdičku.
„ Choď! Dotkni sa touto hviezdičkou každého, kto chce byť dobrým. Od svätej Barbory až po božie narodenie rozdávaj dar najvzácnejší. Koho sa dotkneš, ten pocíti lásku a chuť rozdávať ju ďalej.“
V tom jedinom malom okamihu, keď sa nebo otvorilo , začuli dvaja čertíci jeho reč.,.
„Hurááá! Konečne d...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga Kohútiková17.1.2011
 

Milá Broňa,

veľmi krásna rozprávočka. Čertovsky kráááásna. Píš veľa takýchto rozprávok a páčila by sa mi pre deti aj kniha z Tvojich rozprávok doplnená Tvojimi anjelikmi. Nejedno srdiečko by sa potešilo. Chýba deťom dobro. Dobro ducha. V televízii, či počítačoch ho je poriedko. A rodičia nemajú čas. Niektorí. Kto ľúbi svoje deti, čas si vždy nájde. (I keď málo spí.)

Nech sa Ti darí, ak vyjde kniha, som prvá kupujúca. Pamätaj. Síce už nemám malé deti, ale chcem ju pre seba, pre potešenie mysle i ducha. OK

Lubomir Adam30.12.2010
 

Broňka,je to milé,naozaj taká vianočná rozprávka.Počas týchto sviatkov sme aj my dospelí viac otvorení láske.Ale je pravda aj to,že je veľa ľudí čo lásku v podobe dobra rozdávajú počas celého roka.Prezývame ich slneční ľudia.

Veronika Árendášová23.12.2010
 

Taky carovny vianocny priheh pre malych i velkych.

Broňa23.12.2010
 

Jéééj, ďakujem, som rada, že sa páči. O to viac, že nie je poctivo literárne vypracovaný- je to príbeh napísaný tak, aby aj najmenšie /troojročné/ deti mohli hrať vianočné divadlo, žiariť, svetielkovať kahančekmi a prskavkami a chrániť anjela a skúsiť si aj aké je byť čertíkom... Proste text pre vytvorenie živého obrazu.No keďže mám život požehnaný láskavými ľuďmi, príbeh je o nich a pre nich. A tiež ma bavila predstava,ako si v pekle chystajú vianoce... Snáď sa s tým motívom voľakedy poctivo pohrám a zliterárnim ho. teraz som sa len chcela potdeliť o pocit- ako sa vo mne zvianočnieva.
Dlhá odpoveď...vlastne som chcela iba- ĎAKUJEM.

georgina23.12.2010
 

Broňa, krásne, ďakujem :-)

Broňa23.12.2010
 

Rdao sa stalo. Ja ďakujem. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec



Návštevník

 

Profil autora

Broňa

Slnko.jpg
O mne

Som žena, manželka, priateľka, supermama aj naničmama, učiteľka aj žiačka, dieťa aj dospelá... Skrátka všetko v jednom. Rada /sa/ objavujem. A ešte stále sa čudujem.
Teším sa na každý Váš komentár.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: