IKARIKAR http://www.ikar.sk

Vianočné koledy a vreckovka pani Malvíny (Petra Tomisova)6.1.2015
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 180, Komentáre 8

 
Vianočné koledy a vreckovka pani Malvíny
      Pri vianočnom upratovaní mi spadol z poličky anjelik. Taká malá biela figúrka, ktorú som dostala pred pár rokmi od pani Malvíny. Okamžite sa ozvali výčitky svedomia, ktoré som už celé mesiaca chlácholila predsavzatím, že tohto roku tú starú dámu už určite navštívim. Spadnutého anjelika som brala ako znamenie a výzvu zároveň – a tak som ihneď siahla po mobile. Zavolala som na pevnú linku, pretože dámy vo veku pani Malvíny  ju ešte stále používajú radšej ako mobil. Z druhej strany sa však ozval iba odkaz, typický pre pani Malvínu:
„Je mi ľúto, drahí moji, že s vami teraz nemôžem hovoriť. Zanechajte láskavo váš odkaz, ozvem sa vám len čo to bude možné. Ak je to niečo súrne, viete, kde ma nájdete. Bozkávam vás.“ 
Hlas pani Malvíny spustil lavínu spomienok, pri ktorých som sa musela usmievať. Boli to moje „elévske roky“ v redakcii. Pani Malvína  pracovala v redakčnom archíve a bola, podľa môjho názoru, prototypom pravej dámy
zo „starej školy“. Už len to meno- Malvína ! Vždy bola starostlivo upravená, vždy usmiata.  A ten jej šatn...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Vizvo12.2.2015
 

Dobrý príbeh. Klobúk dolu. Aj skvelo a citlivo napísaný. Vtiahol ma tak, že som pustil v čakárni u lekára jednu pani pred seba.

Petra14.2.2015
 

Je pre mňa veľkým potešením, že si si prečítal aj moje staršie poviedky. A že ťa \"vtiahli\" natoľko, že si urobil aj \"dobrý skutok\"...no, čo dodať? Budem sa snažiť cibriť svoj šťýl každým ďalším dielkom...vďaka,Vizvo.

Petra19.1.2015
 

Ďakujem, Andrea, Tvoja reakcia ma veľmi potešila, som rada, že sa Ti poviedka páčila.

vojtovicova andrea18.1.2015
 

super, nemam slov. uzasne!

Ella Lenart7.1.2015
 

Milá Petra,
čítala som Tvoje poviedky - Niečo medzi nebom a zemou a musím priznať, že sa mi páčia.Mám pocit, že čítam deník každej postavy. Čo oceňujem je rôznorodosť príbehov a hlavných postáv. Citlivo, pekne napísané. Ku gramatickým chybám sa zásadne nevyjadrujem, pretože ja ich zvyčajne nevidím, keď ma príbeh pohlti.Tvoje poviedky v zbierke by určite potešili.

Petra8.1.2015
 

Ahoj Ella, potešila si ma tvojou minirecenziou, ďakujem. A tie gramatické chyby občas, v \"zápale hry\", urobí asi každý, všakáno...? Preto, vždy, kým sem na MT niečo pridám, tak to vždy nechám trochu odležať a párkrát si to po sebe prečítam. A občas neverím vlastným očiam, čo tam po sebe nájdem, niekedy aj na tretí raz... Takže, stať sa môže, ale snažím sa... :-)

Emko 7.1.2015
 

Veľmi pekné, Peti.
Myslím, že je to vymyslený príbeh, no zároveň netvrdím, že sa niečo podobného stať nemohlo. :)

Petra8.1.2015
 

Ahoj Emko, je to síce inšpirované skutočnosťou, ale je tam aj veľký podiel fikcie. Som rada, že sa ti to páčilo, vďaka.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: