IKARIKAR http://www.ikar.sk

Viking (Jakub Kadera)8.7.2014
 

4
 počet hodnotení: 3
prečítané 229, Komentáre 3

 
Kapitola 1. - Rozlúčka
   Keď sa chlapec prebral bolo okolo neho šero a len v tenkých lúčikoch k nemu prúdila trocha svetla. Bol niečím prikrytý. Prešiel po stene jeho úkrytu prstami a pocítil hladké zapletené drevo. Niekto na neho položil prútený kôš kým spal. Do nosa mu udrel štipľavý zápach spáleniny. Rukami sa zaprel o dno koša a pokúsil sa ho zdvihnúť. Pohol s ním asi centimeter smerom hore, ale nemal dostatok sily aby ho udvihol vyššie. Niečo bolo na koši položené aby ho zaťažilo. Dym štípal stále viac a chlapcovi už slzili oči. Keď sa mu po líci skotúľala prvá veľká slza bezradne sa rozplakal nad svojou bezmocnosťou. Koniec koncov mal len šesť rokov.
Plakal len chvíľu, pretože vonku začul zvuk lámajúceho sa dreva a spozornel. Musel sa dostať spod koša. S ťažkosťami sa otočil na brucho a postavil sa na lakte a kolená. Z plných pľúc sa nadýchol a zaprel sa chrbtom. Kôš sa zdvihol a na jeho opačnej strane sa niečo posunulo smerom k chlapcovým nohám. Od úľavy, že kôš zdvihol do takej výšky vydýchol a spustil sa znova na lakte. Oddychoval len krátku chvíľu a z celej sil...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

NatQa13.8.2014
 

Ahoj Jakub, tvoje dielo sa mi pozdáva. Páči sa mi aj opis, aj príbeh, aj ten príbeh o hyenach sa ma zaujal. Viem, že to píšeš ako horor, ale predsa by som pozmenila maminu smrť. Radšej by som jej tú hlavu nechala, lebo takto mi to príde veľmi drastické. Sused aj tí ostatní ľudia bez hlavy sú ok, dávajú príbehu ten správny nádych, ale mama bez hlavy je už podľa môjho názoru veľa. Ale to je, samozrejme, len môj názor. A možno by som ešte pred prvú kapitolu pridala nejakú, v ktorej by bol opis bežného dňa, aký tam prežívali. Lebo keď som to čítala, mala som pocit, ako keby dej začínal od stredu, ako keby tam niečo chýbalo :) ale to len taký môj pocit :) okrem toho sa mi tvoje dielo veľmi páčilo, len tak ďalej :)

Kubo17.8.2014
 

Ahoj, pre nájazdníkov bola jeho mama obyčajný človek a sťali ju ako každého iného. Bolo by nelogické keby ušetrili len matku hlavného hrdinu. Navyše s tou hlavou ešte niečo zamýšľam. Teraz sa mi nechce písať ,ale keď si nájdem čas pridám nejakú kapitolku. Ďakujem za hodnotenie a reakcie.

littlegirlinabigworld20.7.2014
 

Ahoj, Jakub. Po obsahovej stránke ma dej celkom zaujal. Zišlo by sa skontrolovať si po sebe čiarky, pomerne dosť ich chýba. Takisto často opakuješ slová, hneď v prvých odsekoch prvej kapitoly sa tí niekoľkokrát opakuje slovo kôš. Myslím, že by tiež prospelo viac dialógov, keďže čitateľ si potrebuje aspoň na chvíľku oddýchnuť od zhusteného textu, aj ked chápem, že pri postavách v zložení chlapec a vlk to môže byť trochu problém.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jakub Kadera

O mne

Nebudem Vám tu písať veselé texty, ktoré polovica označí za suché a nevtipné. Riadim sa heslom "Radšej slabý horor ako trapný humor!" a presne to Vám ponúkam.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: