IKARIKAR http://www.ikar.sk

Vitalizmus - Ty čort!!! (Milan Jakabovič)27.10.2013
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 145, Komentáre 1

 
Vitalizmus - Ty čort!!!
Vlani, niekoľko dní pred začiatkom letných prázdnin, na ktoré všetci žiaci, študenti, ale hlavne učitelia nedočkavo čakajú od začiatku školského roka, som natrafil na letáky ponúkajúce letné tábory pre deti. Organizácie ponúkali pobyty v rôznych kútoch Slovenska a rozličného tematického zamerania – od jazykového cez vodácky, až po indiánsky. Pripomenulo mi to chvíle strávené v letných, vlastne ešte pionierskych táboroch za mojich školských čias. Všetky tábory, ktorých som sa zúčastnil, vtedy vyzerali každý rok navlas rovnako, takže na podrobnosti z jednotlivých pobytov si už po toľkých rokoch nespomínam. Až na jeden!
Niekedy, myslím, že ako šiestak alebo siedmak na základnej škole, som aj s ďalšími dvoma spolužiakmi dostal ako odmenu možnosť stráviť tri týždne počas letných prázdnin v pionierskom tábore v Rusku, teda pardon, vtedy ešte Sovietskom zväze. Nepamätám sa presne za čo to bolo, ale určite nie za víťazstvo v matematickej olympiáde alebo recitačnej súťaži. Pravdepodobne sme vyhrali v zbere starého papiera alebo gaštanov.
Začiatkom júla sme teda...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Zuzana27.10.2013
 

Hehe, ty čort. Veselé to je, dobre napísané, ale asi to nie je poviedka. Skôr niečo z rubriky Skutočný príbeh. Alebo možno Dedko spomína :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Milan Jakabovič

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: