IKARIKAR http://www.ikar.sk

Vkresaní do prázdna (Siu Maguli)13.5.2012
 

4
 počet hodnotení: 6
prečítané 1259, Komentáre 6

 
Vkresaní do prázdna
Predslov

Zamyslieť sa nad svojím vlastným životom dáva zabrať. Občas mám pocit, akoby som ani nežila v tomto svete. Občas sa okolo seba až príliš obzerám. Porovnávam sa s ostatnými a dávam si otázky, ktoré nič neznamenajú, no vo svojej podstate predstavujú veľkú pravdu. Kto som? Ďalšia socha vkresaná do sveta falošnej dokonalosti? Ďalšia neúplná duša vo svete chaosu a predstáv, ktoré mi majú zaručiť plnohodnotný život? Nie! Stojím medzi davom ľudí, no necítim sa byť jednou z nich. Vidím schránky, ktoré vo vnútri utláčajú vlastnú pravdu, vlastné názory, ktoré si každý idealizuje a zosmiešňuje. Strácam reálny obraz o podstate ľudstva. Človek sa narodí a opäť umrie. Tak ako všetci. Tak ako ľudské tvory dýchajúce zemskú atmosféru. Nechcú snáď žiť večne? Mám pocit, že večnosť je príliš špecifická. Aj na mňa je to silná káva. Lenže ak neexistuje večnosť, načo mi je jeden krátky život? To, že som sem vsadená je isto niečí zámer. Možno Boží. Možno sa všetci rodíme preto, aby sme splnili veľký zoznam čakateľov na spasenie a podľa zásluh boli patrične hodnotení. Lenže ja...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

D´ardaigh24.5.2012
 

Ahoj Siu!
Vidím, že ti písanie ide a baví ťa to. Do prvej osoby sa dá lepšie vžiť a preciťovať s ňou (poznám to). Ale musím ti vytknúť už ako ti to vytkol Karol.
1.) Rozdeľ si tie kapitoly, zle sa to číta, keď je to takto všetko pokope.
2.) Nemáš tam žiadne odseky, čo ma taktiež veľmi rušilo.
3.) Ďalej nejako si zvýrazni, že sú to nové kapitoly, buď väčším písmom alebo tučným.
Siu, prečo myslíš, že máš len biednych 16 pozretí a máš už toľko kapitol? Tvoje dielo nijak nezaujme, keď si čitateľ pozrie tvoj text tak pokope okamžite zatvorí stránku a viac sa nevráti. Musíš čitateľa zaujať: obrázkom, odsekmi a zvýraznením.
Držím ti palce a veľa čitateľov.

Zuzana Siu Magová24.5.2012
 

D´ardaigh ďakujem. Prvýkrát som sa rozhodla zviditeľniť moju tvorbu a preto sa mi takéto rady zídu aj napriek tomu, že píšem od detstva. Veľmi ma to baví. Bez písania a kníh by som nemala zmysel. Už je to v procese, a tak ešte raz ďakujem za podporu a rady.

D´ardaigh24.5.2012
 

Nemáš začo, Siu. Som rada, keď môžem pomôcť. Ja osobne si nechávam rada poradiť, preto nechcem byť výnimkou. Verím, že čitateľov si nájdeš, veď prečo by aj nie? Máš tu viacero diel, tvoj názov tohoto diela je pútavý a text takisto. Držím ti veľmi palce a hlavne veľa úspechov pri písaní.

Zuzka Siu Magová24.5.2012
 

:D

Karol17.5.2012
 

Píšeš celkom pekne, ale odporúčam ti tie kapitoly rozdeliť tak, aby na jednej stránke bola iba jedna kapitola. Je to potom priehľadnejšie. Takto to môže dosť čitaťeľov odradiť. Inak je to ok.

Siu23.9.2012
 

Ďakujem Karol, vážim si toho... :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Siu Maguli

1073100_486861648054944_1647486449_o.jpg
O mne

Byť stratený vo svojich spomienkach neznamená zomrieť, ale žiť s roztvorenými krídlami.

Milujem život akoukoľvek formou a to je to najdôležitejšie v postoji človeka k vlastnej existencii Moje romány sú vždy odsúdené na nečítanie, ale mňa to baví... a vášeň je vášeň aj napriek kritike

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: