IKARIKAR http://www.ikar.sk

Vnútorné monodialógy (Konvalinka)18.2.2017
 

3
 počet hodnotení: 11
prečítané 168, Komentáre 10

 
Viem
Keď hriechy odkvitnú
a svet sa zakolíše
v mojom márnom behu,
už nebudem chcieť. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Max3.3.2017
 

Ahoj Konvalinka, odporúčam nerobiť si veľa z ironických komentárov. Neuvedomuješ si, že tu je fórum prepchaté umelcami a úžasnými tvorcami? TU, v svätyni umenia , obyčajný človek neboduje. Napriek tomu, že „tvorcom, umelcom,(skoro) spisovateľom a všakovakým iným literátom “určite nevyhovuješ, nedaj sa odradiť. Niečo si potrebovala zo seba dostať, tak si sem napísala. A bodka. Neprezentovala si sa ako literát, básnik, umelec. Hudba Ťa zrejme baví , tá Ťa inšpiruje. Nezháňaj špičkovú odbornú literatúru! Na začiatok stačí to, čo je na MT v sekcii (Tipy na písanie).Nerozumiem poézii, ale žlčovým komentárom, naopak, áno! Ak Ťa to bude baviť, dostaneš slová do formy, ktorá bude prijateľná aj pre(nie)obyčajných ľudí. Môj veľmi dobrý priateľ, ktorý pár rokov píše texty pesničiek, zažil niečo podobné. A dnes jeho texty znejú v pesničkách všade naokolo. Zostal skromný,“netituluje sa\" ako umelec, je obyčajný textár. Konvalinka, nech sa darí.

Konvalinka4.3.2017
 

Ďakujem za povzbudivé slová Max.
Nemyslím, že sa ma ten komentár nejako veľmi dotkol. A ak, tak len špičkou topánky do zadnej časti tela. Čo určite neranilo a môže ma to posunúť len jediným smerom. Vezmem si z neho, čo mi môže pomôcť. Aroganciu a zlosť ponechám autorovi.
Peace

Natália2.3.2017
 

Bohužiaľ, všetky chyby začiatočníkov natrepané do prasknutia. Klišé a genitívne metafory sa striedajú s prevráteným slovosledom a pátosom. Čo tak si prečítať nejakú odbornú literatúru. Môj názor.

Konvalinka3.3.2017
 

Ďakujem za rady Natália. Budem sa ich držať.

To, že si ma nazvala začiatočníčkou, beriem ako pozitívum. Aj keď viac som ich v tvojej kritike nenašla.

Priznám sa, nečítam. Skôr si myslím, že som podvedome vedená piesňami, než poéziou ako takou. Pri snahe o rytmiku a rýmy sa mi vnucujú všetky spomenuté chyby.

K odbornej literatúre prístup v súčasnosti nemám, ale určite to skúsim na nete. Ak by si mi vedela poradiť niečo konkrétne, budem rada. Zatiaľ to budem skúšať metódou pokus-omyl. Ak dostanem nejakú odozvu, samozrejme.

Ešte raz vďaka.

Zuzana

Rada3.3.2017
 

ďalšia spisovateľka typu hurá, poďte mi radiť, lebo mne sa nechce ani si zadovážiť literarúru ani čítať,
ja len neviem čo s voľným časom a tak ho zabíjam zabíjaním poézie!!

a teraz dobrá rada, aby si nepovedala, že na výčitky nie si zvedavá
Knihy o písaní, tak sa volá užitočná linka v pravo na stránke tu na mamtalent

Konvalinka3.3.2017
 

Slušnosť mi káže odpovedať, aj keď popravde je mi trochu zle z tej zlosti, čo z ľudí dokáže vyjsť. Život ma naučil nebrať sa príliš vážne. A to je zas moja rada pre teba.
Ďakujem ale, že si zabil/a trochu svojho drahocenného času snahou pomôcť. A naozaj to nemyslím ironicky.

Max1.3.2017
 

Ahoj Konvalinka, Tvoje myšlienky určite nenahnevajú. Básničky nie sú moja parketa, som totálny laik, ale prečítal som si ich všetky. Zaujala Po rebríčku a mám z nej príjemný pocit. Ak si mala tento zámer, u mňa Ti to vyšlo. Nech sa darí

Konvalinka2.3.2017
 

Ďakujem Max. Potešil si ma. Za laika sa považujem aj ja. Neviem akú a či vôbec, poetickú hodnotu má, to čo píšem. Je to pre mňa skôr zábava. Áno, mojim zámerom je dotknúť sa slovami. Ak sa mi to podarí, tak ma to teší. Ešte raz vďaka.

Ellen Olenska25.2.2017
 

Básne síce hodnotiť neviem, ale páčilo sa obsahom. Spomenúť takto kvantovú fyziku - hravou formou, priblížiť CERN, navyše práve v dnešnej dobe, kedy fyzici trocha tápu a vlastne sa zasekli - sympatické a zaujímavé.

Konvalinka26.2.2017
 

Ďakujem za milý komentár. Som rada, že sa ti to páčilo a že si si našla chvíľu mi o tom napísať.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Konvalinka

O mne

O kom, o čom? O mne.
Pre koho, pre čo? Pre Vás.
Myšlienky mám skromné,
snáď to nenahnevá.
 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: