IKARIKAR http://www.ikar.sk

Všetci sme len ľudia (Lenka Záborská)26.2.2014
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 203, Komentáre 4

 
Pán Dokonalý
 Prebudila sa do slnečného dňa. Hodiny ukazovali pol jedenástej, Karolína by však najradšej ešte zostala v posteli. Ale nemohla. Čakalo ju upratovanie a varenie, keďže rodičia neboli doma a mladší brat bol už iste dávno kdesi preč. Boli jarné prázdniny, ešte len druhý deň. Vedela však, že to uletí. Veď prázdniny vždy uletia. Nie, ako vyučovanie v škole. Tam sa to vždy vlečie ako slimák.
Neochotne vstala z postele a šla do kuchyne. Jasné. Nik nebol doma. Zase to všetko zostalo na nej. Vysávanie, umývanie dlážky, kopa riadu v umývadle a potom na jedenie vymyslieť čosi, čo bude chutiť všetkým. Nechcela sa priveľmi zdržovať, o štvrtej musela byť v práci. Tam sa jej však tiež nechcelo. Znova šesť hodín v obchode, práca, ktorú nemala príliš v láske. Bola zvedavá, či bude zase celý čas trčať v pokladni, alebo ju vyšlú robiť nejakú prácu pre otrokov. Nemala však na výber. Potrebovala si zarobiť na výlet do Anglicka, po ktorom toľko túžila. A tiež musela prispievať do domácnosti. Rodičia mali síce prácu, ani jeden však nezarábal kráľovsky. Mama – predavačka v potravin...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Vikina27.2.2014
 

Lenka,
nie som odborníčka, len čitateľka, preto si myslím, že fantáziu a predstavivosť mám bohatú. Vieš dať do textu detaily. Len do poviedky skús pridať aj živý dej. Možno viac priamej reči, napr. ako sa mama dohodla s Kristínou o dobítí mobilu, alebo rozprava v šatni v práci, atd. Určite je prostredie v ktorom Tvoja hrdinka funguje plné konverzácie, aj medzi ňou a inými, aj medzi zákazníkmi. A záver, čiže príchod pána Dokonalého je fajn začiatok na pokračovanie. Proste viac priamej reči, však ľudia sú neskutočne ( hoci občas zbytočne) ukecaní:) Pokračuj...

Lenush27.2.2014
 

Ďakujem za reakciu a najmä za prečítanie :) Tvoje slová beriem, každá reakcia na moje príspevky ma posúva ďalej (či pozitívna, alebo ani nie)

emko26.2.2014
 

Ahoj,
prvé riadky som čítala ešte so záujmom, no čím ďalej sa text roloval, tým menej som dokázala vstrebávať zbytočné, zbytočné, prezbytočné informácie o tom, čo všetko dievčina robila, než prišla do práce. Celá pointa stojí na tom, že zo sto zákazníkov sa na ňu jeden usmial a slušne odzdravil? To na zmysluplnú poviedku nestačí.
Tiež sa mi nezdalo celkom logicky správne, že mladá brigáduje a nemá ani na kredit v mobile a v chladničke našla jediný jogurt. A vysvetľovať, že v jednom hrnci varila cestoviny a do druhého dala omáčku mi príde úplne, ale fakt úplne nezmyselné...

Lenush26.2.2014
 

Ahoj, vďaka za reakciu, je to Tvoj názor, jasné, že Ti ho neberiem. Ako píšem vo svojom profile, kritiku nesiem v pohode, veď nie všetko musí byť dokonalé. Išlo hlavne o to, že ten zákazník bol práve tým zázrakom, ktorý sa v texte spomínal, ale to je predsa jedno. Ešte raz vďaka :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lenka Záborská

O mne

Nikto nie je dokonalý, ani ja nie. Písanie však milujem, preto sa chcem zdokonaľovať, aby sa mi jedného dňa splnil môj veľký sen - písať dobré diela. Kritiku prijímam bez problémov, pochvala však poteší :). Preto je pre mňa každý jeden názor a každé hodnotenie veľmi dôležité.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: