IKARIKAR http://www.ikar.sk

VŠETKO, ČO CHCEM. Zbierka poviedok
 

6,42 € (internetová cena)

5 € (pre registrovaných)
Prihlásiť / Registrovať a kúpiť za túto cenu


 

 

Toto sú poviedky, ktoré vám určite zachutia!

     „Kniha Všetko, čo chcem je po okraj naplnená chutnými poviedkami. Niektoré sú štipľavé, niektoré ostré, iné sladkasté, ďalšie zas korenisté,“ tvrdí šéfredaktor Dotykov Boris Brendza, ktorý bol pri ich výbere. „Pripravil vám ich tím šikovných kuchárov a jemne dochucoval slovutný šéfkuchár. Som presvedčený, že každý gurmán, fajnšmeker či len príležitostný koštér si v nich nájde tú svoju. A ako správny degustátor, mal by ju určite porovnať aj s ostatnými. Nuž a tiež si myslím, že nejeden z vás veru i poriadne podumá, či tá druhá, tretia... nie je predsa len o kúštik chutnejšia, lepšia, zaujímavejšia.

Nebudem radiť, ktorou poviedkovou porciou máte začať. Všetky sú jedinečné. Záleží iba na vás, na vašej fantázii, na vašej radosti z čítania – ochutnávania. Môžem vám len našepkať, že ich chuť sa snúbi napríklad so šálkou voňavého čaju alebo i pohárom iskrivého vína. Užite si ich! Bon appétit,“ odporúča Boris Brendza.

 

Všetko, čo chcem

Marek Mittaš: All inclusive
Ivan Hankus: Schody do neba
Vasil Demko: Neverný (z cyklu Manželské etudy)
Ester Anaswah: Tank v koncertnej sieni
Adam J. Pallo: Nehovorte priateľom, že moja duša zomrela
Letnička: Viac nepotrebujem...
Ľubica Noščáková: Slnko v duši. Liečivé
Jiří Zaťovič: To mám tak rada
Via Sendera: Na opačnej strane
Zandelee: Skokan
Jozef Hlivjak: Romulus
Alia S.: Kamenné svedomie
Lula Rusnáková: Nocľah v stane
Hana Hájska-Plachá: Kaderníčka Ilková sa odstrihla od mužov (Z príbehov o Agneši...)
Elena Eleková: Už iba Adela


     Zbierku poviedok redigoval Peter Holka, predslov napísala Eňa Vacvalová a obálku navrhol jeden z autorov Zandelee.

 

     Áno, MámTalent.sk objavil ďalšie talenty.

     A nie jeden či dva, ale hneď pätnásť. Poviedky v tejto knihe sú nádhernou ukážkou talentu a rôznorodosti, ktorá určite nebude nudiť. Z tisícky poviedok na www.mamtalent.sk sme vybrali to najlepšie – hrôzu i romantiku, poetiku i drsnú realitu, sarkazmus aj humor. Jednoducho, aby ste si po prečítaní povedali: „Je tam naozaj všetko, čo chcem.“

     Autorom týchto poviedok nechýba rozlet ani nápady. Pohrali sa s postavami aj príbehmi. Snažili sa prekročiť hranicu bežného, všedného a opozeraného. Do akej miery sa im to podarilo, posúďte sami. Veríme, že si v tejto knihe nájdete tie svoje kúsky, ktoré si s pôžitkom prečítate večer v posteli pred spaním... a možno sa vám budú ďalej snívať počas spánku.

     Zabavte sa a zamyslite pri pätnástich poviedkach. Vychutnajte ich a dajte sa vtiahnuť do ich príbehov. Užite si pointy, ktoré prekvapia, možno šokujú, mnohé určite potešia. Autori nevymýšľali už vymyslené – využili všetky možnosti, ktoré majú spisovatelia k dispozícii. Vyjadrili v poviedkach svoje ja, vlastné životné skúsenosti a zachytili život okolo nás v jeho rozmanitosti.

Príjemné čítanie, priatelia!
Mám talent

 

Hlasy spisovateľov o poviedkach a autoroch:

Milujem úprimnosť a život, a niet teda pochýb, že som bol z vecí Adama J. Palla nadšený. Ovláda totiž umenie v obyčajných dialógoch bežných ľudí opísať čaro a mystiku samotného najväčšieho daru – života. Jeho vety majú emócie, tým činom aj dušu. Vyviera z nich smútok, beznádej, hľadanie, túžba duše zorientovať sa.

Pavel „Hirax“ Baričák, spisovateľ

 

Pani Hana Hájska-Plachá, s veľkou chuťou som si prečítal vaše poviedky. Pri ich čítaní som sa nezdržal a občas vybuchol do hlasného smiechu, až sa mi natriasalo tučné brucho, čo je, mimochodom, veľká poklona, nie môjmu bruchu, vášmu písaniu. Povedal som si, že je to vtipné, veselé i smutné, ako vystrihnuté zo života, no umelecky spracované a povýšené na literatúru.

Peter Holka, spisovateľ

 

Poviedka Viac nepotrebujem má nečakané rozuzlenie, ale čo je najdôležitejšie, je napísaná veľmi profesionálne. Má dobrý štýl, slušne prepracované detaily, presnú psychológiu hlavnej postavy. Písal ju človek, ktorý vie, ako sa buduje napätie a čo je to kompozícia. Myslím si, že keby takýto krátkych poviedok napísala autorka viac, určite by sa dala vydať knižka.

Jozef Heriban, spisovateľ

 

Ľubica Noščáková udivuje jemným zmyslom pre pointu a schopnosť povýšiť zdanlivo bežné okamihy pri výchove dcérok na zaznamenaniahodný a ľudsky hlboký zážitok. Nestavia sa do roly vševedúcej matky, a práve jej nadhľad a priznanie si nedokonalosti vzbudzuje sympatiu. Jej náčrtky z rodinného života, podané vrúcne a so zmyslom pre pozoruhodný detail, mi chvíľami pripomínali písanie amerického spisovateľa Roberta Fulghuma.

Denisa Fulmeková, spisovateľka

 

Jiří Zaťovič nie je v literatúre nijakým nováčikom a našťastie alebo chvalabohu je to na jeho poviedke aj vidieť. Vybudoval príbeh, ktorý sa zahrýza pod kožu i do srdca a čitateľa, teda mňa, nenechal ani na chvíľu ľahostajným.

Peter Holka, spisovateľ

 


Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: