IKARIKAR http://www.ikar.sk

Vtáčkar (Eksko)13.1.2014
 

4
 počet hodnotení: 16
prečítané 404, Komentáre 67

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Kenji17.7.2014
 

Ahoj,
už včera som písal komentár, ale vidím, že ho nedalo :D
Výborný nápad s tou audio verziou. Skvelé promo. Ja síce nemám rád ten robotický hlas, ale keď človek nemá čas, tak na prechádzku so psom je to výborné.
Rozhodne v tejto iniciatíve pokračuj aj ďalšími kapitolami.
Palce hore.

Eksko17.7.2014
 

Tiež mi to najskôr vadilo, ale zvykneš si na to. Momentálne viac počúvam, ako čítam. Je to pohodlné, môžeš popri tom robiť niečo iné.

Mária Blšáková2.6.2014
 

Ak máš pravdu a naozaj sa boja pustiť do dlhšieho čítania, potom je to veľká škoda. Je radosť čítať tvoju prácu.

Eksko2.6.2014
 

To je od teba pekné, že ma chceš utešiť, ale kam sa ja hrabem na tvoju čítanosť. Myslel som, že som zvolil čitateľsky atraktívny žáner, ale možno som sa zmýlil.

Miriam Mikulková1.6.2014
 

Ahoj Eksko,
neuveriteľne pútavo píšeš. Musím si nájsť čas a prečítať celý román. :)

Eksko1.6.2014
 

Ďakujem Mirka. Už hádžem flintu do žita. Asi sa nikomu nechce púšťať do dlhého čítania. Pekný večer.

Miriam Mikulková2.6.2014
 

Len ty nič nehádž do žita. Aká škoda by Ťa bola.
Obrovská chyba sa niekde deje. Tento portál akoby umieral.
Ani čítanosť, ani komentáre. Len sa čudujem, že kompetentným je to fuk. Možno tu zriadia nový pokec, humoru je tu totiž viac než dosť. :)))

Mária Blšáková3.5.2014
 

Aj ja som práve prišla z dažďa a pri tvojom dielku som zažila druhý.:)
Eksko, tak rada by som zamachrovala a poradila ti niečo, ale niet čo. V jednom mieste ti havo spapal dve písmenká a zo trikrát som sa usmiala nad mega dlhou vetou (tiež sa mi vedia zadariť a neviem nájsť miesto, v ktorom preťať na dve, či tri krátšie) ale píšeš pútavo, profesionálne. No čo ti budem vravieť. Tvoj štýl sa mi \"veľmo\" páči. Naďalej držím palce.

Eksko3.5.2014
 

Niekedy sa pritrafia tie mega vety a aj viem, ktoré myslíš. No čo už s nimi. Ďakujem ti, že si si našla čas. Pekný večer.

Kenji9.4.2014
 

Ahoj,
ešte som minule zabudol. V 16tej kapitole hovorí týpek o FN Scar, že sú francúzske. FN je belgická firma. Beriem, že je to priama reč a chlapík sa môže mýliť, no potom by ho mohol niekto opraviť. Aby človek čo sa nevyzná v zbraniach nedostal mylnú informáciu :D

Eksko9.4.2014
 

Máš pravdu. Už som to aj opravil a pritom som trochu oživil dialóg.

Kenji9.4.2014
 

Vtipne si to oživil, trošku si rýpnuť do frantíkov nie je nikdy na škodu :D

Kenji5.4.2014
 

Ahoj,
16,17 za mnou. Zatiaľ zostávam stále pri 5*
Mám otázku keď sa oddelili v tých člnoch, prečo sa nakoniec neotočili. Respektíve, prečo ani nepadla tá možnosť? Bolo koryto rieky príliš úzke na otočenie? Ak si to tam spomenul tak sa ospravedlňujem, že som to prehliadol :D

V gramatike som síce čajový, ale máš tam pár nominatívov mn. čísla s \"ý\" skôr nedopatrením :D

Veľa zdaru

Eksko5.4.2014
 

Prečo sa neotočili? Než na to prišli, potom kým si to vinník pripustil, do toho sa ešte zakecali o tých riasach. Zatiaľ nejakú tú míľu urazili, takisto aj prvý čln, čím sa vzdialenosť zdvojnásobila a navyše začalo sa stmievať. Načo to siliť, vrátia sa ráno. Ak si to nepostrehol, nebude to tvoja chyba, ale moja. Príbeh by mal byť napísaný tak, aby ho autor nemusel dovysveľovať.
Za nie pluráli sa opravedlňujem, vznikli nedopatrením.

Kenji6.4.2014
 

Možno by to nikomu inému ani nenapadlo, to len mne hneď v hlave svietilo, že džungľa nie je miesto, kde sa chceš oddeliť od skupiny :D
Presne keď sa zakecali o železitej vode som mal stále pocit, že by mal niekto vykríknuť - kriste serte na to a otočme to :D

PS za plurál sa neospravedlňuj, v 97% ho máš dobre

Veľa zdaru prajem, btw koľko to má celé kapitol?

Eksko6.4.2014
 

Dík za spätnú väzbu Kenji. Nasledujúce kapitoly ešte nemám rozkúskované, ale počítam, že ich bude ešte dvadsať, zhruba o rozsahu tejto 17 tky. Budú ale dynamickejšie, ako tie predchádajúce.

Alexa5.4.2014
 

Čítam, čítam a veľmi sa mi to páči.

Eksko5.4.2014
 

Ďakujem Alexa,

cením si každej jednej pochvaly. Dúfam, že vydržíš aspoň do zápletky, na tej som si dal fakt záležať. Len podotknem, že na pozadí príbehu je udalosť, ku ktorej skutočne došlo v polovici minulého desaťročia, a ktorá si svojim rozsahom vyslúžila zápis do Guinessovej knihy rekordov.
Ďakujem za komentár.

Kristína Ježovičová26.3.2014
 

Za štyri doláre si nehynúcu oddanosť nekúpiš. Ne veru :) Pekný banner. Poviem ti, už som mala dlhšie v pláne začať ťa čítať. Majka mi minule do telefónu básnila, aký si dobrý. Dokonca niečo tuším i parafrázovala z tvojho diela... že ako si to dobre napísal. Prečítala som zatiaľ iba jednotku. Ale je to lákavé. Nájde sa pár preklepov (number one), chýbajúci dĺžeň (rastlinné). za minútu - o minútu... takéto banalitky. Koľko to má strán? To sa vlastne len tak pýtam :D

Eksko27.3.2014
 

Ďakujem za koment Kristínka. Však ja ťa tiež registrujem, už som k tebe pár krát nazrel, len mám taký čitateľský útlm, preto tu občas prečítam nejakú poviedku. Ty ale ako som si všimol nedostatkom čitateľov, ani komentárov netrpíš. Týmto ďakujem aj Majke, že mi robí takú pozitívnu reklamu. Koľko má Vtáčkar strán zatiaľ neviem, ešte som sa prevodom na normostrany nezaoberal. Viem že mi ich ešte pár chýba a za ten svet sa neviem prinútiť ich dopísať. Prečo je number one preklep?

Kristína Ježovičová27.3.2014
 

Milý Eksko. Hm... netrpím... hoci kedysi som trpela:) Čitateľské i pisateľské útlmy sú mi dôverne známe. V number Ti tuším chýba jedno písmenko. Pekný deň. K.J.

Mária Blšáková29.3.2014
 

Repelent, ktorý pomôže asi tak, ako svätená voda proti rozzúreným psom. To bola fakt veta, z ktorej som šla do kolien :)
Eksko, najlepšiu reklamu Ti robí dobre odvedená práca :)
Mimochodom,Tvoj banner to tu poriadne oživil. Vydaril sa Ti. Gratulujem. :)

Kenji25.3.2014
 

Ahoj,
gratulujem k banneru, tušil som, že ti ho vyberú a je dosť podarený. Hádam priláka viac ľudí.

Eksko25.3.2014
 

Aj v literatúre je reklama dôležitá, tiež si rád prečítam niečo, čo má silný marketing, minimálne preto, aby som sa presvedčil, či to naozaj stálo za tú kampaň. O to viac potom bývam sklamaný, keď sa ukáže, že samotný príbeh je slabý.
Na tom mojom robím už rok, banner som stihol za dve hodiny.

Kenji25.3.2014
 

Rok je nič. Prvú verziu Boj o štát som dopísal po dvoch rokoch v 2006tom...a teraz máme 2014 :D

Eva Hrašková 25.3.2014
 

Aaaaaaaaaaaaaaaaa nevzal si si ponaučenie :( Zasa pridlhé :( :( :( Nestíham si to prečítať, čo je škoda :(

Kenji25.3.2014
 

Ešte kratšie? Čo je Dan Brown? :D

Eksko25.3.2014
 

Akože nevzal? Z desiatich kapitol som urobil pätnásť. Menšie už asi nebudú. Aj tak dík za nahliadnutie.

Kenji23.3.2014
 

Ahoj,
kapitola Kajman mala grády - napínavá ako sa patrí.
Palce hore :D

Eksko23.3.2014
 

Ďakujem,
odteraz už budú také skoro všetky.

Jana Bab.20.3.2014
 

Dobré čítanie. Mám za sebou tri kapitoly.

Eksko20.3.2014
 

Ďakujem za koment. Myslel som, že to ženy nezaujme, o to viac sa z neho teším.

Eksko19.3.2014
 

Skrátil som kapitoly, ako ma mnohí nabádali.

Kenji15.3.2014
 

Ahoj Eksko,
však si Terazu Romerovú môžem predstaviť ako Michelle Rodriguez? Ešte aj v tom bielom tielku :D

Eksko15.3.2014
 

No kurna, teraz si ma prehliadol Kenji. Asi to nebolo tak tazke, mozno nie som prilis originalny, ale do tej ulohy sa priam pytala. Asi som sa viac sustredil na pribeh, nez na vyber neokukanych postav. Ale inak, vadi to?
A dik za koment.

Kenji15.3.2014
 

To je oukej, neokukané postavy nevadia. Rodriguez je dostatočne výrazná - aj sexy aj drsňáčka :D
Keď si dal, že tielko a že pôsobí chlapčenským dojmom, hneď som vedel, ktorá bije :D

Eksko15.3.2014
 

To som rad, ze mi ju schvalujes. A fakt dik, ze citas, vsimol som si, ako vravis, ze toto tu nie najfrekventovanejsi zaner. Doteraz som predst:avil skoro vsetky postavy, najblizsie uz dej posuvam pod stromy, pridam akciu, priamu rec a caste prelinanie deja najma ku koncu.

Mária Blšáková8.3.2014
 

Eksko
Milosť nám okuliarnikom :) Prosím, zväčši písmenká aspoň na štvorku a trošku skráť kapitolky. Priznávam, že ma niekedy od čítania odradia práve malé písmenká a prichádzam tak o veľa kvalitného textu.
K tvojmu románu. Stále si udržiavaš nasadenú latku. Pri čítaní som mala pocit, že sledujem film.

Eksko8.3.2014
 

Mária,
ďakujem ti. To ma vôbec nenapadlo, aby som zväčšil písmená. Máš pravdu, z monitora sa číta zle aj mne. Uznávam, že sú kapitoly dlhé, ale do tohto momentu som predstavil všetkých hrdinov a odteraz to bude odsýpať, priamej reči bude viac ako opisov.

Eva Hrašková9.3.2014
 

Ahoj Eksko, pridávam sa k Majke.. prosííííííííííííím, skráť kapitoly... nikdy nie je toľko času, aby som ju prečítala naraz celú, kúskovať to je ťažké :(

Eksko9.3.2014
 

Asi máš pravdu, že sú dlhé. Vôbec som nad tým nepremýšľal. Tie čo sú tu už asi nerozkúskujem, pretože by sa zobrazili ako nanovo pridané a niekto by také konanie mohol pokladať za účelové. Ďalšie skrátim, sľubujem.

Mária Blšáková13.3.2014
 

S tým sa naozaj netráp. Si na desiatej kapitole. V zátvorke môžeš uviesť niečo o upratovaní a pekne rozkúskuj. Pri tej príležitosti zväčšíš písmenká. Určite sa ti to odrazí na čítanosti, pretože píšeš dobre.

Mária Blšáková13.3.2014
 

:) Som trúbka. Až teraz som si všimla, že písmenká sú už veľké. Reagovala som na tvoju obavu s účelovosti :)

Eksko13.3.2014
 

Jasné, však som ich zväčšil na tvoju žiadosť.
Pekný večer.

SG8.3.2014
 

Môžem sa prosím opýtať ? ja som sem pridala príbeh a nemôžem ho nikde nájsť ako to vlastne funguje?? pridávala som to cez ten ADMIN pridať príspevok, označila som že ide o ormán aposlala tri kapitoly. Nikde to tu však nie je :/ pomôžte mi prosím :(

Eksko8.3.2014
 

Ahoj,
poradím. Admin/príspevky/literatúra/pridať príspevok/ vytvoríš záhlavie, pridáš anotáciu, ak chceš a potom po jednej nakopíruješ kapitoly. Dáš uložiť a objaví sa to na stránke. Keď som to robil prvý krát, tiež to nebolo okamžite.

SG8.3.2014
 

Takto som to urobila tak dúfam sa to tu objaví po čase :) Veľmi pekne ďakujem :)

Mária Blšáková8.3.2014
 

SG. Ak sa to neobjavilo hneď a ty si skúsila všetko, čo ti poradili, vyskúšaj zmeniť prehliadač. Mala som podobný problém s obrázkami. Už som si začínala myslieť, že som analfabed, nakoniec som som to skúsila cez iný prehliadač a všetko fungovalo super.

Eksko9.3.2014
 

Mne sa doteraz nepodarilo pridať obrázok a to som snáď už vyskúšal všetko.

Kenji28.2.2014
 

Ahoj,
som to mal rozčítané niekde na 7mičke a si mi to zrušil :D
Každopádne som chcel napísať, že zatiaľ super. Cítiť z toho načítaného Rollinsa, Cusslera a podobných týpkov čo píšu moderné trhillery. Pomalý úvod, dávkovanie informácií, naštudované veci.
Opakujem sa, ale takýto typ príbehov tu chýba.

Ku gramatike sa nevyjadrujem, lebo sám sa trápim :D Štylisticky by som občas dačo upravil, ale žiadna tragédia to nie je.

Prajem veľa zdaru.

P.S. - Zmenilo sa niečo na týchto 3 nových kapitolách oproti predošlým? Treba čítať znovu?

Eksko28.2.2014
 

Prepáč, len som niečo v kapitolách upravil a všetky naraz som ich zaktualizoval. Nerozumiem, prečo sa tu zobrazili len prvé tri. Každopádne sa zmeny týkali len štylizácie, ku ktorej bolo pár výhrad, do zápletky sa už zasahovať nedá. Ďakujem ti a prajem pekný piatkový večer.

DARK8.2.2014
 


Už dva mesiace nato – „nato“ (preto, potom) a „na to“ je rozdiel, v tejto vete má by to druhé.

Prvý krát, pár krát apod. sa píše spolu.
Štyridsaťtri ročný - sa tiež píše spolu.

Miestami sa treba lepšie pohrať s opismi prostredia i ľudí, menej vymenovať, resp. nepoužívať: mal a bol. Napr. „Bolo tu pár chlapíkov, ktorí s ním z času na čas hodili reč...“ ak zmeníš na „Pár chlapíkov s ním z času na čas hodilo reč...“ veta vyznie lepšie.
„Na stolíku bol na podnose“ – aj tu sa dá nahradiť napríklad slovkom „ležal“. „Bol“ je to najjednoduchšie, čo každému napadne, ale aj to najhoršie - ak sa dá, treba nahradiť.
„Bol skôr útly, snedý, kľudne mohol...“ kľudne je nespisovné, takisto aj snedý, hoci aj mne sa toto slovo páči, ani proti „kľudu“ nemám nič, ale správne je, podľa JUĽŠ SAV, počerný a pokoj.

„Ponúknuť Dr. Fernandezovej“ – Dr. sa vyskytuje len na vizitke, v spisoch a pod., v literárnom texte ho musíš vždy vypísať plným slovom.

„Prosím, posaďme sa“ – sám seba neprosíme, ak chceš napísať „posaďme sa“, tak bez „prosím“, ale vhodnejšia je výzva smerom k hosťovi, takže „Sadnite si, prosím.“ V tejto pasáži sa ti trikrát vyskytlo „sadnúť“ - to tretie skús zmeniť na “uvelebil sa do kresla“, napríklad, nech sa znovu neopakuje, už dve sú dosť, prípadne zmeň niektoré iné a ak sa dá, tak aj dve.
Neskôr sa ti zas dosť objavuje „Vargas“ – dá sa nahradiť osobnými zámenami, skús. Celkovo si dávaj pozor na opakovanie slov, mien, nahradzuj ich čo najviac, obmieňaj.
Aj „ktorý“ nemusí byť všade, ak sa dá veta zoštylizovať lepšie.

„Tak, doktorka Fernandezová?“ povedal vecne. Ak máš otáznik, tak nepovedal, ale spýtal sa.

Nie všetky repliky musia mať tzv. uvádzacie vety, netreba písať: povedal, keď je jasné, že povedal, ani súhlasil, keď je zrejmé, že súhlasil: „Môžeme“.

Uchádzajú ti „ešte“ a „už“, nie vždy sú potrebné, keď si prejdeš text, zistíš, že mnohým vetám zostane zmysel aj bez nich.

Sú to spolu s ostatnými „neplechami“ a občasnými čiarkovými nepresnosťami napraviteľné záležitosti.
Dôležité pre dielo je, že píšeš zaujímavo, starostlivo vyberáš slová, poznáš ich význam. Navodzuješ správnu atmosféru, cítila som sa presne tam, kde si chcel. Máš jasno v tom, čo píšeš, nezanedbávaš dej, tvoríš príbeh, občas podhodíš zaujímavú informáciu. V prvých kapitolách mi chýba dialóg, ale aj tak ma nútiš čítať prísť znovu. A prídem zas.
Dúfam, že som ti poradila, len to je cieľom mojich \"protivných\" komentárov :))

Eksko8.2.2014
 

Ahoj Dark,
ten tvoj komentár ma potešil, ale to myslím vážne, že potešil. Ty totiž naozaj vieš o čom píšeš. Niektoré z tých nedostatkov, ktoré mi vyčítaš si uvedomujem. Časté opakovanie slov riešim zakaždým, keď sa k textu vrátim. Aj ostatné rady si beriem k srdcu, aj keď neviem s istotou povedať, že sa ich celkom vyvarujem, určite mi niečo ujde aj po mnohých kontrolách. Jediné, čo môžem sľúbiť je, že priamej reči bude oveľa viac, pretože čítať príbeh bez nej, je pre mňa, ako jesť chlieb bez masla. Dá sa to, ale ide ťažšie dole krkom. Ešte raz ti ďakujem, veľmi si cením, že si sa na to pozrela.

Peter Hr.3.2.2014
 

Priznávam, že ma ku prečítaniu popostrčil komentár od M.B, v ktorom podrobne vysvetlila svoje hviezdičky. No neprečítaj. Bolo to dobré rozhodnutie. Naozaj píšeš kvalitne a pútavo.
Pripájam svojich 5*

Eksko3.2.2014
 

Ďakujem ti Peter za hviezdičky aj za hodnotenie. Pekný večer.

Matt van den Bryll2.2.2014
 

Ahoj Eksko,
píšeš veľmi dobre. Je to pútavé, má to punc exotična a niečo nové sa dozviem:) Možno by som prehodnotil časté opakovanie mena Ryan.
Pekný deň
Matt

Eksko2.2.2014
 

Ďakujem Matt,
s tými menami máš pravdu. Zakaždým, keď po sebe čítam, niekoľko ich vyhodím a nahradím zámenami, alebo inými pomenovaniami. Aj na tvoj podnet som tak už urobil, ale nebudem to updatovať. Ja keď čítam knihu, vždy očakávam, že sa niečo nové dozviem, preto sa snažím o podobný prístup. Ešte raz vďaka za postreh a prajem ti peknú nedeľu.

Samuel.K30.1.2014
 

Rozhodne skráť kapitoly, ale ten obsah je naozaj na úrovni. Nedá mi nepridať svoje hviezdy.

Eksko30.1.2014
 

Ďakujem ti Samuel,
vážne ma teší každé pozitívne hodnotenie, pretože som tomu príbehu obetoval naozaj dosť času, čo sa ale ukáže až v zápletke a tú zatiaľ ešte doťahuje. Kapitoly rozhodne skrátim. Ešte raz vďaka.

Mária Blšáková27.1.2014
 

* za gramatiku
* za text, ktorý sa číta ľahko a plynulo
* za vedomosti a schopnosť dopátrať sa potrebných informácii
* za pútavosť
* za vtip

Eksko. Obdivujem autorov, krorí sa pustia do takéhoto diela, kde sú ľahko usvedčiteľní,keď niečo odfláknu. Tvoje dielo pôsobí veľmi presvedčivo. Dúfam, že si rýchlo nájde svojich verných čitateľov. Držím palce v ďalšej tvorbe. M.B

Eksko27.1.2014
 

Ahoj Mária,
ak sa nenahneváš, budem ti tykať. Najskôr som sa trochu zľakol, keď som videl, že si mi zanechala hodnotenie, pretože ako som zaregistroval, ty si na tomto portáli niečo ako stálica. Mimoriadne si ho cením a to hlavne preto, že som čítal tvoju prácu. Tým nechcem povedať, že by ma uznanie od niekoho iného nepotešilo, ale to tvoje má predsa len väčšiu cenu. Ešte raz ďakujem.

Mária Blšáková29.1.2014
 

Eksko.
Všetci si tu tykáme :) Ku stálici :)- Nebudem tvrdiť, že nejde o čítanosť, ale tá je aj o šťastí. Niekto klikne a začíta sa. Ak zaujmeš, potom sa čitatelia vrátia. Ale tým najdôležitejším je obsah a v kvalite si ďaleko predo mnou. Som tu rok a veľmi živo si spomínam na prvý komentár, ktorý akoby ostatných čitateľov navnadil, že to stojí za prečítanie. Talent ti priať nebudem, ten máš, tak už len veľa, veľa čitateľov, ktorí si nenechajú újsť niečo fakt dobré.

Eksko30.1.2014
 

Mária,
trochu si to s tým hodnotením prehnala, ale aj tak ďakujem.

Kenji19.1.2014
 

Ahoj,
ešte som sa nezačítal, ale som rád, že sa tu zjavilo niečo v štýle Cliva Cusslera. Takýto typ príbehov tu chýba. Keď budem mať čas, určite sa začítam :D

Ešte by som poradil jednu vec - krátke kapitoly sú dobré, nedávaj ich sem veľa naraz. Skús 2-3 týždenne max. pretože len málo čitateľov má toľko času, aby mohli čítať tak často.
Z vlastnej skúsenosti viem, že keď som príliš pozadu, tak strácam chuť / môže za to aj to, že čítať z monitora je otrava :D /

Zatiaľ veľa zdaru.

Eksko19.1.2014
 

Ďakujem ti za koment Kenji.
Určite budem rád, ak si niečo z toho prečítaš.
Možno som naozaj urobil chybu, že som sem umiestnil naraz niekoľko kapitol. Netvorím však dielo priebežne, ale s ohľadom na zápletku sa musím k hotovým kapitolám vracať. Tu som zverejnil len tie, o ktorých viem, že ich už nemusím meniť, aspoň čo sa deja týka.
Pekný večer.

Matt van den Bryll16.1.2014
 

Ahoj Eksko,
rada č.1:
Skráť to, resp. rozdeľ na kratšie kapitoly. Inak je to príliš dlhé na jedno prečítanie:)
Pekný večer
Matt

Eksko17.1.2014
 

Ďakujem za radu,
budem o tom uvažovať. Zatiaľ ešte nie som s pribehom na konci, pretože sa donekonečna vraciam k hotovým kapitolám, aby som odstránil kauzálne a logické nezrovnalosti. Chcel som si len otestovať ako čitateľ prijme úvod, ktorý je menej šťavnatý vzhľadom na viac opisov a menej priamej reči. Nakoniec kapitoly rozdelím na menšie a prestriedam v poradí, tak by som zachoval časovú postupnosť.
Každopádne ďakujem za radu.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eksko

383689_2623839762259_950676097_n.jpg
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: