IKARIKAR http://www.ikar.sk

Vydajte sa na vašu cestu za úspechom (Lukáš Sabo)2.2.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 6, Komentáre 4

 
Váš Život Je Vo Vašich Rukách
Slovo úspech si každý spája s niečím iným. Niekto považuje za úspech slávu, kariérny rast či peniaze. Iný si predstavuje pod týmto pojmom zdravie, lásku, šťastie, priateľstvo. K čomu sa prikláňate Vy? Ak ste rodinne založený typ, pravdepodobne​ volí druhú možnosť. Tí z vás, ktorí sú viac materiálne založený volíte možnosť úspechu, slávy či peňazí.
​Nemali by sme sa však pokúsiť dosiahnuť úspech po každej stránke? ​ ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.5.3.2018
 

Toto ešte nikoho nenaučilo podnikať. Všetky motivačné knihy sú brak. Zarobia na nich tí, čo ich predávajú alebo podľa nich prednášajú. Ak by to bolo naopak, po prečítaní kníh by bol celý svet jedno úspešné hniezdo. A ako to robia tí, čo nič podobné nečítali a sú úspešní?

To, čo zarába pár jednotlivcom, lebo obecenstvo, lačné po peniazoch a úspechu, ktorý sa dostaví, keď sa myseľ nastaví, rado zaplatí, na literárny portál nepatrí.

Lukáš6.3.2018
 

Nakoľko naozaj nechápem prvému odseku (ešte v prvej vete píšem, že pre každého znamená úspech niečo iné) sa radšej zameriam na druhý odsek.
Aký je rozdiel medzi jednotlivcom, ktorému platí citujem \"obecenstvo, lačné po peniazoch a úspechu\" a jednotlivcom, ktorý zamestnáva XY ľudí pracujúcich na jeho nadštandardný životný štýl?

Lukáš6.3.2018
 

Definujte mi slovo úspech. Naozaj si myslíte, že každému ide len o slávu, uznanie a peniaze? A vôbec, motivácie samotná nie je len o podnikaní. Každý si má zobrať do života to svoje. Jedna vec mi však nejde do hlavy. Ako renomovaný/á kritik/kritička ste prečítali všetky motivačné knihy, ktoré sú na trhu (nakoľko sú všetky len brak). Musíte mi dať tým pádom za pravdu, že nie všetky knihy z oddielu motivačnej literatúry sa zameriavajú na podnikanie, peniaze a úspech. Alebo sa mýlim? :)

Alia S.6.3.2018
 

Ja Vám nemusím nič definovať.

Skúste popremýšľať, čím obohatí tento brak, trvám na tom, že je to brak, po literárnej stránke ľudí? Nežiadam odpoveď.

Čítala som dosť motivačných kníh na to, aby som zistila, že kopírujú jedna druhú, sú len odnožami, prevzatými z cudziny, s množstvom základných chýb, čo sa jazyka týka. Čítala som ich pre všeobecný prehľad, aby sme sa rozumeli. Už prvá ma otravovala svojimi otázkami a verklikovanými \"pravdami\".

Netvrdím, že tie knihy nemôžu ľudí k niečomu prebrať, povzbudiť, no sami osebe nemajú žiadnu literárnu hodnotu. O tom sa bavím, keďže sme na literárnom portáli.

Viete, pán Sabo, tie otázky pokladané v knihách (i Vami, samozrejme, veď kopírujete, nič nové ste neobjavili), mi veľmi pripomínajú prezentácie šmejdov. Všetky.

Možno sa vyjadrí aj niekto iný, koho tieto marketingové ťahy, z ktorých profitujú hlavne autori a usporiadatelia prednášok, lebo zadarmo to nie je, oslovujú a napíše, ako ho ľudsky/ podnikateľsky a pod. práve ony pozdvihli.

Kdesi som čítala, lebo zaujímali ma aj recenzie, ohlasy a skúsenosti v súvislosti s touto \"literatúrou\", a tomu som uverila viac ako tým pár knihám, čo som vydržala prečítať, že jedno nikomu motivačná príručka nedá - motiváciu. Okrem toho nič za čitateľa neurobí.

Toľko môj názor na tento druh \"literatúry\".

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lukáš Sabo

IMG_20171104_115152-01.jpeg
O mne

Moje meno je Lukáš, už vyše dva roky som redaktorom pre viacero motivačných webstránok ako je Stávame Sa Úspešnými, Svet Bohatých, Mysli Inak. Intenzívne sa venujem témam ako je motivácia, podnikanie či osobný rast.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: