IKARIKAR http://www.ikar.sk

Výmena (Petra Tomisova)18.10.2017
 

3
 počet hodnotení: 8
prečítané 112, Komentáre 9

 
Dušičkový príbeh
 
Na krajnici pri ceste čupel malý chlapec. Laura ho zbadala na poslednú chvíľu a zľakla sa. Inštinktívne dupla na brzdu  a keď ho minula, pozrela sa do spätného zrkadla, či neuvidí odniekiaľ vybehnúť vystrašenú mamu. Zastala, ale nik sa neobjavil. Posunula auto ešte o kúsok ďalej za zákrutu, zapla výstražné blikanie a vystúpila.  Vonku sa už stmievalo a nepríjemne mrholilo. Také malé chlapča tam samo – a v takom nečase, nemalo vôbec čo robiť. Kráčajúc k nemu sa Laura stále obzerala, či predsa len niekoho nezbadá. Ale okolo cesty bolo len zopár stromov a potom už len rovné zorané polia, nikde nijaké kríky, kde by sa mohol skrývať niekto dospelý. Niekto, kto si trebárs len musel „odskočiť“ – a malý chlapček tu zostal chvíľku bez dozoru. Ale takto blízko pri ceste? Naokolo nebolo ani živej duše. Našťastie, na tejto bočnej ceste nie je až taká premávka, ale aj tak to nie je veľmi zodpovedné nechať tu dieťa takto osamote.  Chlapček tam stále čupel a keď prišla bližšie všimla si, že je dosť naľahko oblečený.  Pripadal jej ako také malé zmoknuté šteniatko.  Pozeral sa...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Petra31.10.2017
 

Ďakujem, Patrik, potešil si ma. Happy Halloweeen :-)

Petra31.10.2017
 

Ďakujem, Patrik, potešil si ma, happy Halloween!

Patrik31.10.2017
 

Napriek tomu, že som tušil čo bude chlapec zač, sa mi poviedka páčila. Čítala sa jednoducho, jednoduchý duchársky príbeh, taká pohodička.

Petra22.10.2017
 

Ahoj Evi, potešila si ma, ďakujem. Áno, rada píšem v štýle verte-neverte, ja osobne verím na veci medzi nebom a zemou, mám aj niekoľko vlastných skúseností...

Eva21.10.2017
 

Mne sa poviedka páčila. Pripomenula mi príbehy z Verte neverte. Fakt alebo fikcia? Našla som chybičky, ale ich nebudem riešiť, teším sa na ďalší podobný príbeh.

Petra21.10.2017
 

Ďakujem za upozornenie, už som to \"druhé\" odstránila, ale s riadkovaním si neviem poradiť, nereaguje mi to na nič. Vie niekto poradiť ako na to? Vopred ďakujem.

Jaro25.10.2017
 

Veľké medzery sa prestanú zobrazovať, keď si čitateľ klikne na \"zobraziť celé dielo\", keď ide z titulnej strany alebo zobrazí len časť tak sú tam tie veľké medzery. Neviem prečo to tak je, treba kontaktovať správcu.

Petra25.10.2017
 

Ahoj Jaro, ďakujem za koment, dúfam, že to tak je, ale mne osobne to zobrazuje stále tie veľké medzery... Podľa mňa to môže ľudí odrádzať od prečítania, tak skúsim kotaktovať aj toho \"správcu\", uvidíme. V každom prípade, dík za radu.

Mia20.10.2017
 

Celkom zaujímavé, ale máš to tam dvakrát za sebou. A uprav si aj riadkovanie, dosť zle sa to číta, veľké medzery.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: