IKARIKAR http://www.ikar.sk

Wellness v Tatrách (Lucia Bánovská)4.1.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 16, Komentáre 1

 

Je piatok, 15:00 a vyrážame na výlet do Tatier. Mierime na tri dni do Podbanského, do hotela Pieris. Precestovala som už kus sveta, no v našich veľhorách som doteraz veľa času nestrávila. Dnes je čas napraviť to. Opúšťame ruch veľkomesta a meníme ho za ticho a čistý vzduch na horách. Cesta ubieha rýchlo, kde tu si robíme krátku prestávku. Po štyroch hodinách šoférovania schádzame z diaľnice na vedľajšiu cestu vedúcu až k hotelu. Komunikácia mimo hlavného ťahu pripomína iný svet. Krajina je všade navôkol zahalená ligotajúcou sa snehovou pokrývkou. Tak ďaleko, ako v tme dovidím, všade je bielo. Scenériu dnešnej cesty si vôbec neužívame, pretože o 16:00 sadla tma. Ostáva nám dúfať, že cestou naspäť bude krásne a my si užijeme pohľady naokolo. Posledných pätnásť kilometrov ideme veľmi opatrne, pretože rozdiel medzi cestou a poľom nie je takmer vidieť a snehové jazyky situáciu neuľahčujú. Držíme sa príslovia: „Radšej o minútu neskôr, než v minúte stratiť život“.
V hoteli nás víta veľmi milý recepčný, ktorý nám s úsmevom vysvetľuje postup ubytovania sa. Hovorí nám, čo náš pobyt zahŕň...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.9.1.2017
 

Lucia, podľa mňa je toto skôr denníčkový zápisok, ktorý má zostať v denníčku, ako cestopisný počin. Popísala si dva či koľko dni strávených v Tatrách, ale to má význam iba pre teba. Mňa si ničím neobohatila, nič som si neužila, viem len, kadiaľ si sa pohybovala, čosi o šľapkách na izbe a podobných bezvýznamných záležitostiach. Ani popisy prírody ma ničím neoslovili, neuchvacovali. Dielo je prázdne. Ako píšem, pre teba má význam, ale nemyslela si na čitateľa, čím riadky ozvláštniš, aby si ho zaujala. Anglickými výrazmi a neviem čím v zátvorkách, možno to mali byť emotikony, si text o našich Tatrách ešte viac zabila.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lucia Bánovská

O mne

Volám sa Lucia. Pochádzam zo stredného Slovenska, ale žijem v Bratislave. Písanie je mojou záľubou. Veľa som už precestovala a rada sa s mojimi skúsenosťami a postrehmi delím s verejnosťou. Články sú aj na mojom blogu luciabanovska.wordpress.com Moje príbehy vždy prekladám aj do anglického jazyka, aby si to mohli prečítať cestovatelia zo všetkých kútov sveta.
Medzi svoje záľuby zaraďujem šport, čítanie kníh, príroda i stretnutia s priateľmi.
Mojím snom je vydať knihu. Hovorí sa, že veci v ktoré veríme sa stanú skutočnosťou.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: