IKARIKAR http://www.ikar.sk

Za nočné trucovanie (Peter Milošovič)25.7.2013
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 180, Komentáre 2

 

Občas, najmä po dlhom období šťastia, život spozornie a pre istotu vás poriadne kopne. Aby ste si ho neprestali vážiť. Aspoň taký mal názor Jonáš, keď sa pozeral do tmy pod sebou. Skúsil sa ešte raz vyšplhať naspäť, no ruky mal prislabé.
Bolo načase povedať si pravdu. Ísť v noci na túru do hôr je zlý nápad. Ísť osamote je ešte horší. Trochu sa rozkýval, no praskanie konára, na ktorom sa zachytil jeho ruksak, ho prinútilo upokojiť sa. Už párkrát sa pokúšal vytiahnuť telefón, aby zistil koľko je hodín, či mu niekto nepísal a tak. Možno by aj zavolal nejakú pomoc. Vždy ho však odradila bolesť v ramene. Telefón bol bezpečne uložený z zadnom vrecku batoha a aby ho vytiahol, musel ruku dať do polohy, v ktorej ešte nikdy nebola a Jonáš si nemyslel, že by v nej niekedy mala byť.
Zúfalstvo sa ale bezohľadne stupňovalo a tak zaťal zuby. Načiahol ruku dozadu. Nahmatal zips a s výkrikom ním pohol. Fučal a po čele mu stekal pot. Vrecko bolo otvorené, už len vytiahnuť ten užitočný zázrak modernej technológie. Opäť zaťal zuby. Rameno zbytočne vysielalo signály, že sa mu to nepáči. Jonáša už nebav...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

MiškaZmlyna10.10.2013
 

tie srandovné vsuvky sú super, kludne nám dopraj viac :) pri slovách \"Bol to len sen.\" som sa celkom zlakla, ale páčilo sa mi, že to nebol celé sen. pekné oživenie.

ZaraE26.7.2013
 

Veľmi príjemné, oddychové, pohodové čítanie, Peter, a v závere mi po chrbte prebehli zimomriavky ..Pekné,usmievam sa, klikám a držím palce. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Peter Milošovič

O mne

Čítam, počúvam a pozerám kadečo. Písať ešte len začínam, no stať sa spisovateľom bol jeden z mojich najväčších snov. Hneď po práci dobrodruha a čítača večerných rozprávok v slovenskom rozhlase.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: