IKARIKAR http://www.ikar.sk

Za pohladením na kraj sveta (Zuz Koháry)31.10.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 47, Komentáre 0

 
Za pohladením na kraj sveta
    Zabijem ju, zúfalo som si pomyslela, keď som dobehla do pivnice plnej harabúrd z celého bloku, smradu a bĺch a našla ju opierať sa o zapľuvanú, špinavú stenu. V jednej ruke sa pohrávala so zapaľovačom, v druhej držala cigaretu a provokatívne si z nej poťahovala.
    „Čo tu chceš,“ vyštekla Zuza a bodla do mňa nenávistný pohľad. Ryšavé, kučeravé vlasy jej vrúbili bledú tvár posiatu veľkými svetlými pehami. Kovový strojček s modrými kamienkami krotil jej krivé zuby a dlhé svetlé mihalnice lemovali zelené oči. Vo vzácnych  momentoch, keď bola ticho a rukami nešibrinkovala niekomu pred ksichtom by jej útly, nevinný zjav dojal a primäl k okamžitej ochrane pred všetkým zlom a celým svetom. Ale ona by si pravdepodobne najviac zo všetkého želala ochranu práve predo mnou, svojou vlastnou matkou.
    Kým som lapala po dychu, ľahostajne na mňa civela a všetku svoju energiu venovala vypúšťaniu nikotínu do ovzdušia.
    „Čo ...čo robíš?,“ vypľula som s námahou. Z hrude mi šlo vyskočiť srdce, zmagorené nezvyklou telesnou námahou a obvyklou nasratosťou. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuz Koháry

O mne

Som všeličo, ale predovšetkým som mama t.č. 5 ročného šibala. Pri výchove si vypomáham aj vlastnoručne napísanými rozprávkami a príbehmi.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: