IKARIKAR http://www.ikar.sk

Žabka Karlička (Zuz Koháry)14.5.2014
 

5
 počet hodnotení: 4
prečítané 32, Komentáre 0

 
Žabka Karlička
Žabka Karlička sa narodila za jednej prekrásnej búrky uprostred leta. Mama a tato sa nafúkli pýchou, že sa im konečne po sedemstoštyridsiatichpiatich synoch narodila dlho vytúžená dcéra. Ihneď starostlivo skontrolovali malú žubrienku, či má všetko, čo má pekná žabka mať. A potom hneď začerstva vykvákali radostnú novinu po celom močiari.
    Z malej žubrienky vyrástla pekná, ale rozmaznaná rosnička. Rodičov neposlúchala. Bratom robila napriek. K starším žabám bola drzá. So žubrienkami sa odmietala hrať. V jedle sa brblala a doma nechcela pomáhať. Najradšej zo všetkého sa parádila a potom v nových šatách predvádzala. Mala plnú skriňu tmavozelených kabátikov, machovozelených blúzičiek, jablkovozelených tričiek, svetlozelených sukničiek, a množstvo iných, prekrásnych šiat.
    Omrzel Karličku jej zeleno-zelený šatník. „Ja chcem ružovú sukničku!,“ kričala na tatka. Ale tatko jej tentoraz odmietol splniť jej želanie.
    Od zlosti sa nafučala, až vyzerala ako jedovatá, brazílska ropucha, ale tatko nepopustil.
    „Chcem ružový kabátik,“ obrátila sa radšej na mamku.
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuz Koháry

O mne

Som všeličo, ale predovšetkým som mama t.č. 5 ročného šibala. Pri výchove si vypomáham aj vlastnoručne napísanými rozprávkami a príbehmi.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: