IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zablúdené poviedky (Eva Ava Šranková)3.8.2010
 

4
 počet hodnotení: 20
prečítané 417, Komentáre 25

 

Angie
 
 
 

Sedela pri okne a hľadela von. Čas plynúci okolo seba nevnímala, mala ho more. Nemal ju kto naháňať. Úlohy splnené, mohla sa venovať len sebe a svojim spomienkam...
 
***
 
Boli takí šťastní. Spolu... Angie a Tobias. Obaja mladí a zamilovaní aj po desiatich rokoch manželstva, nepoznali trápenie a strach, odriekanie či obavy z toho, čo bude zajtra. Nevedeli, čo je život v núdzi – bez prachov. Pochádzali zo slušne zazobaných rodín, kde slovo nedostatok nemal svoje miesto. Luxusné dovolenky dvakrát ročne, plavba po Níle čo najexkluzívnejšou loďou – pre oboch iba to najlepšie!
Rodičia ich chovali a pestovali, kým spoločne nevyleteli z hniezda a zabezpečení sa mohli vydať na spoločnú púť. Tobias pracoval v oteckovej firme a Angie bola paňou domácou. Trikrát do týždňa posluhovačka, ktorá i čo – to uvarila, a keď nepripravila ona, ľahkú večeru zvládla aj krásavica Angie. A ak nie, nič sa nedialo. Bolo predsa samozrejmé vyraziť si na dobré jedlo do mesta a potom do baru, kde im pohárik na dobrú noc padol vhod.
Deň za dňom im ubiehal...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

reňa15.11.2010
 

Avušík, je to také pekné. Odhliadnúc od akéhokoľvek moralizovania a odsudzovania hlavného hrdinu, si to napísala krásne. S citom, nenásilne. Dávam 5 hviezdičiek. pa Píš píš píš - bo to víš :-)))

ava15.11.2010
 

:-)))))))))) Reňka, prekvapila a potešila si ma zároveň. Nesmierne... pekne ďakujem.

P.S. Všetko dobré... vieš! :-) I to víšš. :-)

Lýdia11.11.2010
 

AVA, je mi trápne, že doteraz som si nenašla čas, aby som reagovala na Vaše poviedky, napriek tomu, že som ich s chuťou čítala.

Som dojatá, cítim, že mi rozumiete, ďakujem

ava12.11.2010
 

Milá Lydka, žartujete? :-) Na niečo také ani nepomýšľajte. Pre mňa je nesmiernym potešením, keď viem, že sa u mňa ešte pristavíte.

Som dojatá a vytešujem sa ako dieťa, lebo viem, že mi rozumiete. Ja ďakujem Vám, urobili ste mi radosť.

Prajem pohodový, nostalgicko-jesenný víkend. :-)

Lydia13.11.2010
 

:)

margit9.10.2010
 

velmi posobivé, pokračuj prosím v písaniu,som na teba pyšná

ava9.10.2010
 

Ďakujem, som rada, že sa páčilo. :-)

ester6.9.2010
 

k tomuto som dávala myslím komentár už inde)))) a je súťažná? hlavne, že mňa si upozornila a na seba si zabudla))))))

ava6.9.2010
 

Strieľaš si zo mňa, Ester?!
Keby si bola otvorila kocku číslo dva, všimla by si si, že hore je jasne napísané, citujem: \"Poviedky boli zverejnené v projekte \"Poviedky o nevere, a preto ich možno charakterizovať, ako nesúťažné\". Nie je moja chyba, že to nezobrazuje po otvorení prvej poviedky. Pod Žánrami - v Poviedkach - je to jasne viditeľné.
Ja nikdy nezabúdam... na nič. :-)
A už vôbec by som si nedovolila kritizovať či opravovať niekoho, keby som sa sama neriadila podľa pravidiel tejto stránky.

ester7.9.2010
 

jaj, tak sorry, druhú poviedku som neotvorila, takže som sa nemala ako dozvedieť, že si to uviedla, možno by bolo dobré uviesť ku každej poviedke, že nesúťažná, aby nedochádzalo k omylom, ale hned mi to bolo divné, že mňa upozorňuješ, keď sama to tam uvedené nemáš, takže iba nedorozumenie, žiadne obviňovanie, ok?:-))))

ava7.9.2010
 

Vieš čo, nepokladám za potrebné uvádzať to pod každé dielo zvlášť, keď je to jasne uvedené v \"charakteristike príspevku - o čom je\". Túto charakteristiku obsahujú všetky moje diela, a pred otvorením - v tej sivej kolonke pod červeným názvom to je jasne vidieť.
Nechajme to tak, ok? :-)

ester8.9.2010
 

ok, ale to upozornenie v tom šedom rámčeku pod angie nemáš, skús si to skontrolovať, inak by som ťa predsa na to neupozornila a slepá tiež nie som ))))) alebo možno sa to len mne zobrazuje nejak špeciálne?))))

ava8.9.2010
 

Ester, ale veď čo sme už naozaj slepé? Biele, šedé, jedno je to. Otvor si moje meno a vyskočia Ti moje diela. Pod červeným nadpisom je napísaná charakteristika na každé, ešte skôr, ako ho otvoríš to je vidieť. :-))))))))))

Osman bey24.8.2010
 

Ahoj Ava!
Máš pekné oči!
Kruh sa mi veľmi páčil. Pôsobivý erotický príbeh, vložený do takmer gotickej atmosféry a ten záver. Keby som bol kňazom, asi by som neodolal ani ja.

ava24.8.2010
 

:-))) ďakujem.

Ešteže nie si kňazom, Osman. :-D

Enrique19.8.2010
 

Ahoj Ávo, aj ja som zablúdila k ,,Zablúdeným poviedkam\" a dovolím si reakciu. Slušné čítanie, s erotickým šteklením, bez oplzlostí, bez pocitu vulgárnosti a zahanbenia. Obe sú z inej zázračnej kapsičky pani Múzy, druhým menom Ava a je to fajn osvieženie, s akým sme v prozaickom prednese mali možnosť zoznámiť sa už v Tvojich ,,Tieňoch\". Mne osobne sa viac páči Kruh, asi z toho istého dôvodu, ako spomína Cat Sagari. Želám nech Ti to píše! :-D

ava19.8.2010
 

Ach Ty, Ty, Ty, Enri, niekedy sa zamýšľam nad tým, o čo všetko by som bola ukrátená, keby som Ťa nepoznala. :-)

Som podstená a jasné, že i nadšená, lebo viem, že nikdy netáraš len tak.

P.S. Tú menšiu úpravu si si možno všimla. :-D :-D :-D
Ďakujem.

Cat Sagari19.8.2010
 

Ava,

k poviedke Kruh:
Hoci má Vesna svojím spôsobom pravdu, čo sa dlhých viet týka, ja naopak súvetia vrelo vítam!
Týmto Ti, Vesni, určite nechcem oponovať, iba vravím, že mne sa Avine súvetia veľmi páčia a tie, čo zdobia úvod, vo mne zanechali veľmi silné pocity.

Ava, Tvoja poviedka je ľudská – v krátkosti si celkom pekne vykreslila jeden skazený charakter, hoci na druhej strane musíš i Ty uznať, že krásna žena, miniatúrne mušelínové šaty, vysoké sandále a nahé ramená museli byť pre nešťastného kňaza smrteľnou kombináciou. O dôvod viac, prečo nebyť kňazom. :-)

No poviedka je pekná, celková atmosféra, ktorú si ňou vyvolala, sa mi zdá príťažlivá a – prepáč za úprimnosť – i tie intímne záležitosti si vykreslila celkom poeticky, takže táto krátka próza napriek erotickému nádychu nevyznieva vulgárne.
Čo sa týka konca poviedky, myslím, že bol pôsobivý.
To je môj (ne)skromný názor.

A, samozrejme úprimne dodávam, že sa teším na ďalšie poviedky.

Cat

Vesna20.8.2010
 

Tie súvetia sú skutočné nádherné!
Ibaže pri prvých dvoch vetách som nestačila s dychom:-)

ava20.8.2010
 

Vesni, možno by to chcelo zväčšiť objem pľúc. Kvôli kapacite. :-)))))

Ešte raz vďaka a pekný víkend.

ava19.8.2010
 

Ďakujem veľmi pekne, Cat. :-)
Napísal si mi krásny komentár a ja si ho nesmierne cením, lebo Ty sám tvoríš prekrásne diela.

Úprimne dodávam, že viac poviedok niet. Boli len dve. :-D :-D :-D

Vesna19.8.2010
 

Obe poviedky sa mi páčili:-)
Na začiatku Kruhu sa mi prvé vety zdajú trochu dlhé. Možno z nich spraviť dve vety. Ale to len na okraj.
Inak je to krásne:-)

ava19.8.2010
 

Áno, ja viem, Vesni, to toť moja \"choroba\" - dlhé a predlhé, čo najdlhšie. :-)
Ďakujem, potešila si ma. :-D

Anad5.8.2010
 

Vidím,že nezahálaš//.Len tak som si klikla, či náhodou nemáš nejakú novú poviedku a nemýlila som sa. Pokračuj v písaní ide ti to.

ava6.8.2010
 

Ako vidím, prekvapenie ku nám občas zavíta najmä vtedy, keď ho neočakávame.
Ďakujem. :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Eva Ava Šranková

IMG_007.jpg
O mne

Som obyčajná a zároveň neobyčajná...
Milujem život, históriu, literatúru, prírodu, zvieratá a vôňu bergamotu. Nemám rada ľudskú hlúposť.


Autorka historických románov: IZABELA. Láskou spútaní (Ikar, 2011), Čas nevinnosti (Alpress, 2011), IZABELA II V tieni Notre-Dame (Ikar, 2012), Hriechy mocných (Ikar, 2013), Život v hriechu (Artis Omnis, 2015), Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2016), Život v hříchu (Brána, 2017), Izabela a její lásky (Brána, 2018); Izabela a jej lásky (Maxim, 2018); Anna. Šarišská amazonka (Brána, 2019), Hriechy mocných (Maxim, 2019); Hříchy mocných (Fortuna Libri, 2019) členka Literárneho klubu Janka Jesenského v Nitre.
Píšem o kráse, ktorú odhaľujem v hromade špiny a hnusu... Ústrednou témou mojich románov je Láska, napriek tomu, že knihy sú pamätníkmi krutostí, ktorých sa dopúšťala stredoveká spoločnosť, často berúca do úst slová: Deus lo vult!

"Niektoré z najväčších skvostov svetovej literatúry vznikli na podnet jediného slovka povzbudenia, alebo prejavu dôvery od milovaného človeka či priateľa, ktorý autorovi veril." (Nido Qubein)


Kontakt:
avaeva.srank@gmail.com
Moje naj
http://www.evaavasrankova.estranky.sk/

Moja stránka

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: