IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zabudnutý vládca (Patrik Hmira)9.4.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 11, Komentáre 0

 
Zabudnutý vládca
Jelani opatrne našľapoval po kamennej zemi a zvieral v ruke svoj zahnutý meč. Chlad mu olizoval špičky uší. Tie za sebou počuli štyri páry nôh, nesúcich sa ladnejšie než on. Previazaná rana na nohe ho pálila, akoby mu do nej soľ nasypali. Plameň na bratovej dlani po jeho pravici, mu dával nádej. Nádej a hlavne svetlo, ktoré v tejto zasranej jaskyni jakživ nebolo.
Ozvalo sa zubami tlmené, bolestné zavrčanie. Chlpy sa mu zježili pod krúžkovým brnením, no ani na moment nezastavili a sledovali krvavé stopy.
Kúsok pred nimi niekto zasyčal bolesťou. Pridali do kroku a fakľa z dlane osvetlila škrabance na tvári ich spolubojovníka.
„Petros!“ zašuškal a kľakol si k nemu.
Tri škrabance sa mu ťahali od úst až k uchu, no on iba riekol pokojným hlasom: „Tento je väčší,“ a odpil z vaku s vínom, ktoré si následne nalial do rany.
Z tmy sa vynorili obrovské tesáky a v momente zmizli aj s jedným z ich spolubojovníkov v tme.
Šíp presvišťal a beštia zavrčala. Muž ktorý vystrelil zmizol tiež. Neuvážil sil...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Patrik Hmira

O mne

Ako malý chlapec som sníval o napísaní knihy. Na dlhý čas som svoj sen zahodil, no množstvo príbehov ktoré som medzi časom vymyslel spôsobuje, že snívam aj cez deň. A tak som sa rozhodol hlavu vyprázdniť. Cesta je dlhá a preto hľadám odozvu ktorá by ma posunula o pár krokov bližšie k snu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: