IKARIKAR http://www.ikar.sk

záhada na divokom západe (BellaDeLaFlorence)29.7.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 8, Komentáre 1

 
Otec zmizol Otec zmizol
 
Jack sa zrazu zháčil. "Prečo sa nekúri? Otec v tomto období vždy kúri,"pomyslel si Jack, keď stál pred domom jeho otca Hercule Poirota. Podišiel bližšie. Zámka bola vylomená. Jack s obavami p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S. 31.7.2019
 

Milá BellaDelaAtakďalej, ak chceš zaujať čitateľa, v prvom rade ho musíš zaujať bezchybným pravopisom. Alebo aspoň takým bezchybným, aby bolo vidno, že chyby sa podarili len z občasnej nepozornosti. Vzhľadom na tvoj vek je pochopiteľné, že neovládaš poriadne gramatiku, pravopis, ale aspoň sa treba snažiť, skontrolovať si po sebe. Je ďalšia možnosť, ktorá má nasledovať po vlastnej kontrole: dať si text opraviť mame, staršiemu súrodencovi s jednotkou zo SJ, prípadne niekomu inému, kto bude ochotný.

Vzhľadom na tvoje vek je pochopiteľné aj, že nemáš toľko načítaného a naštudovaného, aby si dokázala napísať detektívku, preto ti odporúčam, pusti sa radšej do písania niečoho, čo je na tvoj vek príznačné, čomu rozumieš a čo nepotrebuje rozsiahle vedomosti a znalosti. Aj skúsenosti. Zaujmi prvými vetami, ponúkni originalitu.

Súčasne poriadne premýšľaj, čo píšeš:
Jack sa zháčil, prečo sa nekúri. A pritom stál pred domom. Ako vedel, že sa v dome nekúri, keď stál vonku? Ak má jeho otec ešte piecku na polená, tak sa zmieň, že sa nedymí z komína, preto vedel.

Z popola nemôže byť zrejmé, z fajky z akej výroby sa vysypal.

Informácie ponúkaj vždy premyslené a logické – prečo vlastne mala byť fajka americká, keď Hercules Poirot (aj jeho meno by si sa mala naučiť písať správne) je Belgičan?

Text si nazvala „záhada na divokom západe“. Belgicko nie je na divokom západe (t.j. západné štáty USA), tam HP dom nevlastní. Možno v tvojich predstavách áno, ale potom nezabudni logicky vysvetliť, prečo sa HP presťahoval do USA, prečo má jeho syn americké, nie belgické, prípadne francúzske, meno.

Nelogické je aj nasledovné:
Jack pred koncom prehlási, že otca uniesli. Ako vie? Vieš to zatiaľ ty, on nie, inak by sa v prvej vete nepýtal, prečo otec v dome nekúri, ak by vedel, že v dome nie je, lebo bol unesený.

Čo je v tvojom poňatí „čerstvý“ popol? Ak by to bol žeravý uhlík, odskočený od ohňa, ktorý je červený, prípadne ak nie červený, tak aspoň horúci, alebo aspoň teplý, uverila by som. Popol na zemi, aj keby vypadol len pred pár sekundami, musel už byť studený a nie je možné z neho vydedukovať, ako dávno sa na zemi ocitol.

Každá informácie, v detektívke tým dupľom, má cenu dôvery v autora, preto čitateľovi nemôže byť ponúknuté niečo, čo zaváňa lajdáckosťou.

Rád pre teba je ešte niekoľko desiatok. Zaiste pochopíš, prečo ich vypisovať nebudem. Musíš si sama začať hľadať dobré rady v knižniciach i na internete, aby bolo vidno, že máš o spisovateľské umenie naozaj záujem. A veľa čítať.
Zatiaľ nechaj písanie bokom, respektíve píš, čo vieš a je ti blízke.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

BellaDeLaFlorence

O mne

Mám 12 rokov.Rada píšem napínavé detektívky pre mládež.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: