IKARIKAR http://www.ikar.sk

zahalená do hmiel (justonedot)4.9.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 31, Komentáre 3

 

zahalená do hmiel
ako do zástery z kuchyne bohov
vstupuje nám do života jeseň
t...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.13.9.2017
 

Vidno, že máš niečo načítané, takže dá sa. Nechápem zmysel dvoch bodiek na konci - mala byť jedna alebo tri? Ak jedna, tak nerozumiem, prečo nenasleduje veľké písmeno, dve sú nesprávne, tri suplujú nedopovedané, ale mne sa nehodia, keďže dopovedané bolo.
Po názve básne by nemalo nasledovať to isté, vyznieva to neskúsene, detsky. Trochu ma rušila jeseň, ktorá je v začiatku aj na konci. Skús jednu nahradiť. Alebo - ešte viac by rezonovalo, keby si druhé vymazala a nenahradila ničím. Ako otvorený záver, ale s nezameniteľnou pointou.

súhlas4.10.2017
 

súhlas

Allisone justonedot13.9.2017
 

Myslím si, že istý druh výpovede súvisí skôr s vyjadrením pocitov ako s tým, koľko a čo človek prečítal alebo načítal. Nemyslíš? A čo podľa teba DÁ SA? :)
Dve bodky používam už dávno. Nemôžeš povedať, že sú nesprávne. V istom druhu poézie, ako sú napr. kaligramy, tiež nevytkneš niekomu, že použil 10 bodiek. Tie dve bodky, ktoré používam, sú vyjadrením niečoho na rozhraní dokončeného a nedopovedaného. Môžeš sa rozhodnúť. Skončiť pri nich alebo pokračovať. V básňach, v ktorých nepoužívam inú interpunkciu ani veľké písmená, t.j. nedodržiavam bežnú formálnu úpravu, je myslím že možné používať aj iné grafické znaky. Ja zostávam najčastejšie pri minimalistickej ležatej dvojbodke :).
Ohľadne opakovania názvu. Sú básne, ktorým neviem dať z rôznych dôvodov pomenovanie. Tak namiesto klasického - bez názvu - napíšem prvý impulz, z ktorého sa moja výpoveď zrodila.
Slovo jeseň je tam dvakrát, no nie v tom istom tvare. Myslím, že ani jedna sa nedá ničím iným nahradiť. Ak by som to písala v angličtine, tak by sa možno dalo povedať raz autumn a raz fall, ikeď aj tie majú trochu rozdielny podtón a neviem, či by sa tam hodili obidva, keďže tie veršíky hovoria medzi riadkami tiež o inej jeseni ako o tej, ktorá je v predpovedi počasia. V prvom prípade je použité slovo jeseň v konštatovaní, že jeseň prichádza. V druhom je jeseň spomenutá v súvislosti s tým, že babie leto sa nehanbí za to, že je súčasťou jesene. Ak by som na konci vynechala slovo jeseňou a nechala tam len slovo JE, stratilo by sa to, čo som chcela povedať. Babie leto sa totiž nehanbí, že je, že existuje. Ono sa UŽ nehanbí, že je práve jeseňou. :)
Ty sama píšeš verše? Ak áno, rada by som si prečítala.
Ak máš ty záujem prečítať si moje, kým sa mi podarí dať sem ďalšie, linka na môj blog je v mojom profile.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

justonedot

fialova ja.JPG
O mne

Už skoro 10 rokov si ukladám myšlienky do veršov...

http://justonedot.ucoz.com/blog/

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: