IKARIKAR http://www.ikar.sk

Záhradné rozprávky (Mgr. Eva Bieliková)28.9.2013
 

5
 počet hodnotení: 4
prečítané 33, Komentáre 4

 
Najkrajší kvet
 
V Zorkinej záhrade rástla nádherná gladiola a prekrásna ruža.
Priletel k nim čmeliak a sadol si na gladiolu.
„Smiem sa napiť z tvojho nektára?“ zdvorilo sa spýtal gladioly.
„Pravdaže,“ polichotene odvetila gladiola.
Len čo sa čmeliak napil, preletel k ruži a opäť sa  spýtal:...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

mária15.4.2014
 

Milé rozprávočky pre mladšie deti. Jednoduchá myšlienka - správkyňa záhradky a jej zverenci - založená na dialógu. Ak by boli príbehy doplnené ilustráciami, myslím, že by vznikla krásna knižka.

nik5.2.2014
 

krásne a hlavne iné, držím palce

Štefan Lahtita24.1.2014
 

Po všetkých netvoroch, ktorými autori súčasných príbehov pre deti mrzačia detskú dušičku, pôsobia záhradné rozprávky pani Bielikovej veľmi osviežujúco. Autorka nenásilnou formou deti učí, ako sa správať k svojmu okoliu. Malá správkyňa záhradky, Zorka, odmietne rozhodnúť súťaž krásy medzi ružou a gladiolom odtrhnutím krajšieho kvetu do vázy... Najkrajšie sú podľa nej v záhradke, kde sa narodili.
Záhradné rozprávky tejto autorky sú inšpiratívne a životodarné. Podnecujú lásku a úctu k životu. Nebolo by prekvapením, keby deti po ich prečítaní chceli samé pestovať rastlinky. I v tomto zmysle sú to životodarné rozprávky.

Križmová25.10.2014
 

Veľmi pekné rozprávočky, sú vhodné nielen pre materské školy, ale aj pre deti 1. st.ZŠ na spestrenie hodín prvouky, prírodovedy, čítania...Knižná forma by potešila nejedno dieťa. Treba propagovať zdravú stravu, zeleninku, ovocie,zdravý životný štýl, nie školské bufety plné nezdravých jedál, ktoré vedú k obezite našich detí. Teším sa, keď túto knihu objavím v dobrom kníhkupectve!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mgr. Eva Bieliková

O mne

Mám 59. rokov. Po ukončení gymnázia som študovala na FFUK v Bratislave odbor výchova a vzdelávanie dospelých. Pracovala som ako knižná redaktorka, kultúrno-osvetová a administratívna pracovníčka. Teraz som na dôchodku. Písala som fejtóny pre reláciu "Pozor zákruta!". Neskôr som začala písať rozprávky pre svojho malého synovca. A hoci on už dávno vyrástol, píšem ich dodnes. Snáď upútajú aj vás.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: