IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zajačiky (micha.el.a)26.9.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 47, Komentáre 2

 
Zajačiky
Zajačiky
 
„Dnes budeme vyrábať zajačiky“, povedala nám pani učiteľka v prvej triede a mne poskočilo srdce od radosti. „A budeme ich robiť takto. Sem hore dáme ušká, tu pod ne dáme takéto očká, chvostík bude takýto biely chumáčik tu vzadu a sem dole prilepíme takéto labky“, dodala pani učiteľka a ukázala nám hotového zajačika. A ja si presne pamätám to sklamanie, hnev a ten pocit, že zrazu nezostal žiaden priestor. Sem hore som dala ušká, tu pod ne som dala takéto očká, ako chvostík som vzadu dala takýto biely chumáčik a sem dole som prilepila takéto labky. Na konci sme si urobili výstavu zajačích vojačikov. A túžbu vytvárať zajačiky podľa vlastného vkusu a uváženia som zahnala niekam do vzdialených kútov duše.
„Dnes budeme vyrábať koláčiky zo slaného cesta“, oznamujem svojej trojročnej dcérke o tridsať rokov neskôr. Mám pripravené slané cesto a formičky. Lili najprv skutočne vyrezáva hviezdičky, kvetinky, hríbiky a motýliky. Po chvíli sa ich rozhodne vyzdobiť rôznymi zárezmi a odtlačkami, čím si získava môj obdiv. Motýliky sa dokonca odvažujú na let po kuchyni. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Malý Princ11.10.2018
 

To máš ešte dobré ak dala Lili pár vrstiev na celý papier.

Moja skúsenosť je skôr jeden ťah štetcom a meníme papier. Ďalší podpis, ďalší papier, podpis, papier, ... Farieb sa pri tom príliš neminie (teda ak nerátam to čo skončí na stole, stoličke, oblečení, tvári...) ale papier sa míňa tempom čo by uživilo jednu celulózku :-D.

Tvoj vnútorný boj ma pobavil. Ďakujem!

bez wooooow28.9.2018
 

toto

sa hodí skôr na stánku pre mamičky s detičkami

kde

si trebárs vymienajú šáločky s kávičkami
a
rady ako urobiť zajačiky s chumáčikmi a šatočky s flitríčkami....

pre dospelých nevhodné, infantilné

inému to v podstate nemá čo dať

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

micha.el.a

O mne

Som tá, ktorá ide životom od vône k vôni a vidí písmená vo farbách. A mnoho iného.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: