IKARIKAR http://www.ikar.sk

Zamotaná (Mageva Voan)25.8.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 251, Komentáre 5

 

Zamotaná– Epilóg


    Odkašľala som si a ako najstaršia spomedzi mojich súrodencov som sa došuchtala k pódiu, kde mi musel chlapík s mikrofónom pomôcť vyliesť, pretože som mala úzke šaty, s ktorých mi trčalo velikánske brucho a na nohách som mala štekle na platforme. S mikrofónom pred ústami som sa postavila na kraj pódia a po zacinkaní na poháre sa ľudia prestali mrviť na stoličkách, popíjať a začali utešovať deti, aby sa utíšili.


    V druhej ruke som zvierala vysoký pohár s priehladnou tekutinou a našpúlila pery. Prednes som narýchlo naškrabala v aute cestou na oslavu, takže som ho aj celý zabudla. Nastala totálna improvizácia a to som sľúbila, že sa k úlohe postavím zodpovedne.


    „Vážení páni, vážené dámy, zišli sme sa tu, aby sme oslávili." Pokrčila som nosom. Toto bolo to najneoriginálnejšie, čo som mohla zo seba vypotiť. Odkašľala som si a nervózne zavadila očami na oslávencov, ktorý sa škerili do éteru. 


    „Takže skúsme to ešte raz," zazubila som sa a oblízla si hornú peru. „Aj keď to nie je ich prvé uzavretie manželstva, dúfam, že bolo oveľa kúzelnejšie ako to prvé." Pokrčila ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S:25.8.2019
 

V akej krajine sa príbeh odohráva?

Mageva Voan25.8.2019
 

Edinburgh, ale počas knihy sa vystriedajú viaceré mestá. Gro príbehu sa bude odohrávať v Londýne.

Alia S.25.8.2019
 

Načo voliť cudzie (najmä anglické) prostredie? Je to síce móda, ale mnoho tínedžerov nezvláda, resp. neovláda reálie, a potom to všetko tak aj vyzerá. Pokiaľ v Edinburgu žiješ, je to v poriadku, ale ak nie, tak tému nezvládneš.
Hlavná hrdinka je teda Slovenka? Lebo akosi nerozumiem. Pomenuj mi ju, aj tie, ktoré sú tiež Slovenky, aby som si ich vedela zaradiť a pochopiť.

Mageva Voan25.8.2019
 

V Škótsku študujem, takže viem veľmi dobre o čom píšem.

Korene hlavnej hrdinky siahajú do Rakúska-Uhorska, t.j. Slovensko, Maďarsko, Rakúsko. Ďalej v knihe to bude aj postupne vysvetlené. Čo sa týka ďalších postáv, tých národnosť, vlastnosti, vzťah ku hlavnej postave budú tiež počas ďalších kapitol načrtnuté.

Alia S.25.8.2019
 

Mená som chcela. Ella a Maja sú Slovenky?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mageva Voan

MV2.jpg
O mne

Som sarkastické stvorenie, ktoré miluje potápať sa vo vlastnej fantázii. Vždy, keď ma svrbia prstíky nezabúdam na slová od Toni Morrison, ktoré ihneď naštarujú moju predstavivosť. "𝘐𝘧 𝘵𝘩𝘦𝘳𝘦 is 𝘢 𝘣𝘰𝘰𝘬 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘸𝘢𝘯𝘵 𝘵𝘰 𝘳𝘦𝘢𝘥, 𝘣𝘶𝘵 𝘪𝘵 𝘩𝘢𝘴 not 𝘣𝘦𝘦𝘯 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘵𝘦𝘯 𝘺𝘦𝘵, 𝘵𝘩𝘦𝘯 𝘺𝘰𝘶 𝘮𝘶𝘴𝘵 𝘸𝘳𝘪𝘵𝘦 𝘪𝘵."

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: